ŽenaSvadba

Na zdravie mladomanželov!

 Ivetka Hutlasová   04.12.2012   0

„Pozdvihnime všetci čaše a pripime si na zdravie našich mladomanželov!“ – takto začína každá svadba.

Nech si toto prianie pripomínate na každé výročie svadby prípitkom v pohároch, kedy ste si už prestali hovoriť „ja a ty“ a začali ste používať slovko „my“. 

Z 1000 prípitkových pohárov na svadbe sa dva vždy líšia.

Prečo? Nevesta a ženích sú najdôležitejšie osoby na svadbe a zaslúžia si len a len to najlepšie, vrátane jedinečných svadobných pohárov určených iba im. Pri svadobných pohároch zohráva dôležitú úlohu tvar, farba, gravírovanie alebo pieskovanie.

Tvar

Tvar pohárov závisí od nápoja, ktorý budete počas vášho dňa požívať, napr. poháre na brandy, veľká alebo malá čaša, tvar tulipánu, vysoký kalich a podobne. 

  • Liehoviny a destilát? = pohár s menším objemom a so stopkou. 
  • Červené víno? = väčší pohár na stopke s uzavretým kalichom.
  • Bielé víno? = pohár na stopke s otvoreným alebo mierne uzavretým kalichom. 
  • Dezertné víno? = pohár s menším objemom a s otvoreným kalichom.
  • Slávnostné šampanské? = úzke a vysoké poháre so širokými otvorenými miskami alebo s elegantnými miskami v tvare písmena „V“.

Najlacnejším variantom sú vysoké poháre v tvare kalicha a tulipánu, ktoré bývajú jednoducho zdobené a dajú sa zohnať aj v sklo-porceláne. Následne ich stačí dať vygravírovať podľa vlastných predstáv.

Tip: svadobné poháre na vysokých stopkách, ktoré po spojení vytvoria srdce. 

Farba

Číre? Matné? Farebné? Doladiť ich môžete so šatami, kyticou, či výzdobou. Nepokúšajte množstvo farieb, aby vaše svadobné poháre nepôsobili rušivým dojmom. Aj tu platí pravidlo: „menej je viac“. 

Gravírovanie alebo pieskovanie?

Jedinečnosťou svadobných pohárov je vygravírovanie alebo vypieskovanie mien mladomanželov či dátum svadby (väčšinou oboje).

Gravírovanie je rytie do materiálu a teda nezmazateľná stopa. Preferované je gravírovanie laserom, ktoré na pohári zanechá najdokonalejší a najčitateľnejší popis aj v prípade, že je nápis či pohár menší.

Pieskovanie je staršia metóda zdobenia. Pieskovaný predmet sa povrchovo naruší a potom sa naň aplikuje šablóna, ktorá pod tlakom trysiek zanechá na pohári požadovaný vzor. 

Ručne maľované. Vyrovnajú sa, ba dokonca prekonajú gravírovanie a pieskovanie po estetickej stránke. No nie po praktickej. Maľovanie má kratšiu existenciu. 

Nápisy a dekorácia by mala byť prispôsobená tvaru poháru. Dnes si už dokážete vybrať z množstva návrhov. Ba dokonca si môžete pohár podľa svojich predstav vytvoriť sami na webových stránkach firiem, ktoré sa zaoberajú grafickou potlačou darčekových alebo iných predmetov. 

Tip 1: vygravírovanie spoločnej fotografie

Tip 2: Ste za každú srandu? Nebojte sa žartovného a zároveň milého obrázku :)

Nezabúdajte, že svadobné poháre nie sú nevyhnutnosťou, ale len príjemným oživením vášho svadobného stola a spomienok. 

Prečítajte si ďalšie články k téme na www.kamzakrasou.sk:

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?