ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaSvadba

Na zdravie mladomanželov!

 Ivetka Hutlasová   04.12.2012   0

„Pozdvihnime všetci čaše a pripime si na zdravie našich mladomanželov!“ – takto začína každá svadba.

Nech si toto prianie pripomínate na každé výročie svadby prípitkom v pohároch, kedy ste si už prestali hovoriť „ja a ty“ a začali ste používať slovko „my“. 

Z 1000 prípitkových pohárov na svadbe sa dva vždy líšia.

Prečo? Nevesta a ženích sú najdôležitejšie osoby na svadbe a zaslúžia si len a len to najlepšie, vrátane jedinečných svadobných pohárov určených iba im. Pri svadobných pohároch zohráva dôležitú úlohu tvar, farba, gravírovanie alebo pieskovanie.

Tvar

Tvar pohárov závisí od nápoja, ktorý budete počas vášho dňa požívať, napr. poháre na brandy, veľká alebo malá čaša, tvar tulipánu, vysoký kalich a podobne. 

  • Liehoviny a destilát? = pohár s menším objemom a so stopkou. 
  • Červené víno? = väčší pohár na stopke s uzavretým kalichom.
  • Bielé víno? = pohár na stopke s otvoreným alebo mierne uzavretým kalichom. 
  • Dezertné víno? = pohár s menším objemom a s otvoreným kalichom.
  • Slávnostné šampanské? = úzke a vysoké poháre so širokými otvorenými miskami alebo s elegantnými miskami v tvare písmena „V“.

Najlacnejším variantom sú vysoké poháre v tvare kalicha a tulipánu, ktoré bývajú jednoducho zdobené a dajú sa zohnať aj v sklo-porceláne. Následne ich stačí dať vygravírovať podľa vlastných predstáv.

Tip: svadobné poháre na vysokých stopkách, ktoré po spojení vytvoria srdce. 

Farba

Číre? Matné? Farebné? Doladiť ich môžete so šatami, kyticou, či výzdobou. Nepokúšajte množstvo farieb, aby vaše svadobné poháre nepôsobili rušivým dojmom. Aj tu platí pravidlo: „menej je viac“. 

Gravírovanie alebo pieskovanie?

Jedinečnosťou svadobných pohárov je vygravírovanie alebo vypieskovanie mien mladomanželov či dátum svadby (väčšinou oboje).

Gravírovanie je rytie do materiálu a teda nezmazateľná stopa. Preferované je gravírovanie laserom, ktoré na pohári zanechá najdokonalejší a najčitateľnejší popis aj v prípade, že je nápis či pohár menší.

Pieskovanie je staršia metóda zdobenia. Pieskovaný predmet sa povrchovo naruší a potom sa naň aplikuje šablóna, ktorá pod tlakom trysiek zanechá na pohári požadovaný vzor. 

Ručne maľované. Vyrovnajú sa, ba dokonca prekonajú gravírovanie a pieskovanie po estetickej stránke. No nie po praktickej. Maľovanie má kratšiu existenciu. 

Nápisy a dekorácia by mala byť prispôsobená tvaru poháru. Dnes si už dokážete vybrať z množstva návrhov. Ba dokonca si môžete pohár podľa svojich predstav vytvoriť sami na webových stránkach firiem, ktoré sa zaoberajú grafickou potlačou darčekových alebo iných predmetov. 

Tip 1: vygravírovanie spoločnej fotografie

Tip 2: Ste za každú srandu? Nebojte sa žartovného a zároveň milého obrázku :)

Nezabúdajte, že svadobné poháre nie sú nevyhnutnosťou, ale len príjemným oživením vášho svadobného stola a spomienok. 

Prečítajte si ďalšie články k téme na www.kamzakrasou.sk:

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
Galanta má modernú pôrodnicu, na novorodeneckom je to slabšie
15.03.2019   0
Na pôrodnej sále boli naozaj super sestričky, všetky veľmi milé a ochotné. Na novorodeneckom sa však našlo aj zopár nepríjemných. Najviac mi asi prekážalo, keď mi jedna prišla o pol piatej ráno vysvetľovať, ako mám správne dojčiť. Lekár bol tiež v pohode, až na jeden incident. Keď som mala veľmi silné kontrakcie, išiel mi prepichnúť plodovú vodu. Povedal mi, aby som si sadla na kozu, ale v tej chvíli som dostala kontrakciu a musela som si čupnúť.
babetko
Karfiol, ako ho nepoznáte
20.03.2019   0
Aký majú deti vzťah ku karfiolu, asi vedia všetci rodičia z rozprávky o Bambuľke. Dedo Jozef navarí zemiaky s vyprážaným karfiolom a šalátom, ale slečna nad ním len ohŕňa nos. Rovnako ako moje deti. Pritom karfiol je super zdravá potravina, plná železa, draslíka, vápnika a obsahuje napríklad aj vitamín A, C a kyselinu listovú. Pomáha chrániť kosti, kĺby, podporuje imunitný systém, a čo poteší mamičky, zlepšuje kvalitu vlasov. Len ako o tom presvedčiť aj našich najmenších?
Od pôrodu som päty nevytiahla z tohto sprostého debilného domu!
19.03.2019   1
Som už úplne vysilená, schudnutá, unavená. Moja predstava mať veľkú rodinu sa úplne pominula. Už nikdy viac nechcem druhé dieťa. Nikdy!!!
Ako som zistila, že moje deti pozerajú priveľa rozprávok
18.03.2019   3
Odborníci to hovoria jasne. Deti do troch rokov by NEMALI pozerať telku. Ani videjká na mobile, ani na tablete. Lebo rozprávky a detské programy ničia už v zárodku ich pozornosť, komunikačné schopnosti, zabíjajú predstavivosť, zvyšujú nervozitu, agresivitu... Zabudla som na niečo? Proste do troch rokov by ich hlavným zabávačom mali byť rodičia.
detské choroby
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
4 vitamínové bomby na posilnenie imunity
05.03.2019   1
Načo bežať k lekárovi. Liečme sa. Tradičné, rokmi overené recepty.
zvery
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.