ŽenaRozhovor s osobnosťou

Matúš Krnčok: Chcem byť alfa samcom, ktorý sa stará o rodinu

 Saša/redakcia   02.12.2016   0

Neváhajte so založením rodiny, je to super - odkazuje mladý moderátor všetkým váhajúcim tridsiatnikom.

Matúš Krnčok z Európy 2 sa nedávno stal šťastným otcom druhorodenej dcéry Maríny, úprimne nám však porozprával o všetkých svojich láskach.

 

Kedy ste sa rozhodli založiť si rodinu?

My sme si jedno ráno povedali, že mohli by sme mať dieťa, že už sme veľkí a na prvý pokus sme si ho spravili :-). Nechceli sme mať veľký vekový rozdiel, tak sme skúsili druhé a máme to šťastie, že máme Marínku.

Otázku tretieho dieťaťa ešte nemáme úplne uzavretú. Dve dcéry nám zatiaľ stačia, keď si predstavím, čo bude, keď budú mať 13 a 15....Desím sa toho, že príde nejaký chalan a pôjdu s dcérou na rande.

 

Ako vyzerá deň Matúša Krnčoka?

Vstávam pred 5. ráno a môj deň sa začína Rannou šou ZOO v rádiu Europa2. Na ranné vstávanie som si za tie roky už zvykol, spolieham sa však vždy na budík.

Okolo obeda sa vraciam domov a mojím rituálom po príchode je vysávanie. Moja žena hovorí, že je to moja úchylka, ja som si však našiel v tom záľubu. Máme totiž doma dvoch psov.

 

Nina: Veľa času trávime spolu. Vďaka Matúšovej práci mám pocit, akoby bol spolu so mnou na materskej. Sme na deti dvaja.

Marínka má práve mesiac, ako zvládla staršia Terezka príchod sestričky?

Terezka má 2 aj pol roka od septembra je v škôlke, kde sa jej veľmi páči. Marínka má presne jeden mesiac a je to veľmi pokojné bábätko. Terezka chce veľmi pomáhať pri starostlivosti o sestričku, musíme však na ňu dávať pozor – pristihol som ju, ako jej spieva a zároveň vyklopkáva na čelo rytmus pesničky.

Je to živé dievčatkom, máme z nej radosť, akurát niekedy až príliš veľa rozpráva.

 

Počúva ťa Terezka keď vysielaš?

Keď idú s mamou autom do škôlky, tak Terezka dá väčšinou prednosť Mandarínke Darinke. Občas si však vypýta aj tatina v éteri. Terezka bola aj priamou účastníčkou vysielania – keď sa narodila, mal som pravidelné vstupy o jej pokrokoch. Prvé plače atď. :-)

Posledne sme vysielali, ako spieva svoju obľúbenú Mandarínku. Naši poslucháči ju majú radi a dokonca sa pýtajú, kedy dáme niečo nové.

Čo radi robievate?

Obaja s Ninou sme spoločenskí a Terezka je veľmi aktívne dieťa. Okrem krúžkov v škôlke chodíme spolu napríklad pravidelne plávať. Stále sa u nás niečo deje.

Život s deťmi je neuveriteľne rýchly a ja sa snažím zachytiť dôležité okamihy, aby mi neušli pred očami.

 

Radi chodievame na výlety, kde sa veľa fotíme. Nosím so sebou síce len mobil, ale novinka Sony Xperia XZ s rýchlym laserovým zaostrovaním reaguje doslova bleskovo a fotí expresne. Veľa sa presúvam, preto mi na Xperii vyhovuje aj výdrž baterky.

Terezka je živé striebro a neustále je v pohybe. Fotky na Xperii XZ sú ostré a majú krásne farby, aj keď nie je ideálne počasie, alebo menej svetla.

 

Na sociálnych sieťach máš tisíce fanúšikov. Nie je to stres, byť neustále „zábavný“?

Som úprimný a sám sebou. Ľuďom sa páči, čo robím a to ma teší. Milujem svoju prácu, už viac ako desať rokov som v rádiách. Popritom veľa moderujem rôzne akcie a eventy. Najlepšia spätná väzba je, keď mi po moderovaní eventu organizátori povedia, že to bolo to, čo hľadali.

Nedávno si v rámci práce podstúpil celkom bolestivú aktivitu. Depiláciu veľkej časti tela...

Áno, vymyslel to na mňa nejaký „dobrák“ poslucháč v rámci “Nenormálnej výzvy“ v rádiu. Najprv som si myslel, že to bude iba „akože“, alebo len na kúsku ruky. Nakoniec som mal na sebe asi dvadsať depilačných papierikov s voskom. Príšerne to bolelo.

Čo najviac uletené si doteraz spravil?

Nina: Oženil sa :-).

Matúš: Ninka ma správne ukotvila a som tomu rád. Máme zdravý vzťah, veľa vecí berieme s humorom a pri Nine som sa naučil dôležitú vec - robiť si srandu aj sám zo seba.

 

Máš 32 rokov, manželku, dve deti. Ako by si definoval seba ako otca?

Môj život je rodina a práca. Rodina je ale na prvom mieste. Myslím, že základy mám od svojich rodičov, ktorí sú spolu viac ako 40 rokov. Nemali vždy iba dobré obdobia, ale vydržali spolu a sú pre mňa vzorom.

Odhliadnuc od toho, či tu Nina teraz vedľa mňa sedí alebo či nás niekto číta, ja som sa v úlohe otca našiel. Veľmi som sa na deti tešil a baví ma to. 

 

Chcem byť „alfa samcom“, ktorý sa stará o rodinu. Neviem si už ani predstaviť, čo sme robili predtým, ako sme mali deti. Mať rodinu je pre mňa výzva, som plný entuziazmu a odhodlania - vychovať z dcér správnych ľudí.

Teším sa aj na to, ako budú rásť, aké budú mať povahy, v čom si budú podobné a ktorá sa vyberie akým smerom. Terezka by podľa mňa mohla byť napríklad spisovateľka.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.7 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Máte problém otehotnieť?
04.03.2021   2
Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
babetko
Základné obilninové kaše pre bábätká (od 6 mesiacov)
06.03.2021   0
Ak sa ešte len rozbiehate a rozmýšľate, aké kaše sú teraz vhodné, či s lepkom alebo bez lepku, máme pre vás zopár tipov.
Jedálniček dojčiacej matky
04.03.2021   50
Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
detské choroby
Mumps
04.03.2021   1
Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   2
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.