ŽenaRozhovor s osobnosťou

Bratranci Škantárovci: Bez podpory rodiny by sme nezvíťazili

 Michaela Kertészová/ PR   20.10.2016   0

Ich celoživotný sen sa stal skutočnosťou. Bratranci Škantárovci si odniesli z olympiády v Riu zlato. Cesta k nemu však bola tŕnistá.

Tak ako väčšina vrcholových športovcov začínali ako malí chlapci. 

zdroj: Matrace Vegas

 

Doteraz spomínajú na to, ako s rodičmi spávali v jednom veľkom karavane, aby boli k športoviskám čo najbližšie. Zažili už množstvo výhier, avšak pri tých najdôležitejších súbojoch to nikdy nedotiahli do úspešného konca.

Ak človek veľmi chce, sen sa splní

Aj napriek tomu to nevzdali a bojovali. Potvrdilo sa, že ak človek niečo veľmi chce, verí tomu a pracuje na sebe, sen sa mu splní. Prišla kvalifikácia, kde porazili bratrancov Hochsornerovcov a potom cesta na olympiádu do Ria.

zdroj: Matrace Vegas, Bratranci Škantárovci

 

 „Ja si pamätám presne ten príchod, hneď na letisku v Riu nás akreditovali. Vtedy som bol taký nadšený z toho, že moja fotka je na olympijskej akreditačke. Vravel som si, že to je neuveriteľné, dostali sme sa až sem. Všetko sme si dokonale užili, bolo to niečo fantastické,“ opisuje prvé kroky k medaile Peter. Ich víťaznú jazdu sledovalo so zatajeným dychom celé Slovensko. 

Foto: Internet

Obaja športovci však vedia, že bez podpory rodiny by to nezvládli

„Žiť s profesionálnym športovcom nie je vôbec jednoduché, ale ja mám úžasnú manželku, ktorá ma chápe a maximálne podporuje,“ potvrdil Laco Škantár.

Samozrejme, bratranci nezabúdajú ani na ďalšie aspekty, ktoré z nich robia vrcholových športovcov a rady rozdávajú aj ich nasledovníkom: „Ono sa to nezdá, ale regenerácia je tiež veľmi dôležitá.

Základom úspechu je byť dobre vyspatý

Od Vegasu sme dostali nové matracena ktorých sme začali spávať už pred olympiádou. Sú jednotkou na trhu, takže nám to určite k výsledku pomohlo, pretože základ každého úspechu je byť dobre vyspatý a pozitívne naladený.“  

zdroj:Matrace Vegas

 

Aj napriek tomu, že chlapci zvyknú spať minimálne 8 hodín, Laco nám priznal, že na olympiáde to bolo o niečo ťažšie:

„Veľa som teda nenaspal. Tam som mal už taký stres, že dva-tri dni pred pretekovým dňom som si vravel, že ak mám ísť v takomto stave na štart, tak nech už ani radšej nejdem, že to bude hanba. Ale potom to akosi opadlo... 

zdroj:Matrace Vegas

Noc pred pretekmi som sa už vyspal normálne. Tlak tam bol, ale chvalabohu, už nie v takej miere. Možno, ak by sme si so sebou vzali aj majstrovské matrace, vyspal by som sa lepšie.“

 

A o čom ešte zlatý olympionik sníva? 

Zo športových snov nám chýba ešte individuálny titul majstrov sveta, takže toto je pre nás ďalšia výzva. A v súkromí snívam o ďalšej dcérke, tak uvidíme, či sú tie matrace Vegas až také zázračné, verím, že hej :)

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.