ŽenaRozhovor s osobnosťou

4ka po mesiaci napĺňa očakávania. Zákazníci si pochvaľujú jednoduchosť a dostupnosť služieb

 Rozhovor   05.11.2015   0

Presne jeden mesiac pôsobí na slovenskom telekomunikačnom trhu štvrtý mobilný operátor SWAN, ktorý ponúka svoje služby pod značkou 4ka. Ako hodnotí spoločnosť svoje prvé malé jubileum? O výsledkoch, očakávaniach a plánoch do budúcna nám porozprával výkonný riaditeľ SWANu Martin Mosný.

Ako ste spokojný s prvým mesiacom fungovania štvrtého mobilného operátora SWAN, ktorý vystupuje pod značkou 4ka?

Vzhľadom na to, že sa nám podarilo na relatívne malý slovenský telekomunikačný trh priniesť nového štvrtého operátora a mnohí to považovali za nemožné, už tento fakt možno považovať za úspech. Po spustení predaja cez sieť pobočiek Slovenskej pošty sme za menej než tri týždne získali 40-tisíc zákazníkov a to nám určite dáva dôvod k spokojnosti.

Ľudia oceňujú aj jednoduché, zrozumiteľné služby, ktoré im ponúkame. S výsledkami sme spokojní aj vzhľadom na to s akým odporom, prekážkami zo strany konkurencie sme sa stretli a neochotou poskytnúť nám národný roaming v čase, keď boli povinní tento krok vykonať.

V ktorých častiach Slovenska zaznamenávate najväčší záujem o mobilné služby 4ky?

Z reportov predaja nám vyplýva, že kraje s najvyšším predajom sú na východe Slovenska, konkrétne Košický a Prešovský. Budeme sa snažiť, aby sme rovnaké dobré čísla získali aj vo zvyšných krajoch, čo samozrejme súvisí aj s rozširovaním našej vlastnej siete.

Napĺňajú čísla predaja vaše prvotné plány?

Ako som spomínal, aktuálne dosiahnuté čísla napĺňajú očakávania aj naše obchodné plány a dúfame, že to tak aj ostane.

Máte informácie aké služby z ponuky nového operátora si ľudia najviac pochvaľujú (lacné hovory alebo výhodný internet...)?

Najviac sa im pozdáva jednoduchosť a transparentnosť. Napríklad už nemusia riešiť odkiaľ, kam, do akej siete volajú. Zároveň si pochvaľujú proces nákupu a dobíjania kreditu, ktorý je veľmi jednoduchý a pre zákazníkov je naša ponuka atraktívna vďaka svojej zrozumiteľnosti.

Dôležitým aspektom je určite aj dostupnosť, pretože ľudia môžu naše produkty nájsť na 1500 pobočkách Slovenskej pošty po celom Slovensku. Ďalej sa našim novým zákazníkom páči aj cenová výhodnosť oproti konkurencii.

Zaujala vašich zákazníkov aj ponuka telefónov, ktoré si môžu ku dobíjacej karte dokúpiť?

Na úvod sme sa rozhodli prísť s ponukou štyroch telefónov, ktoré pokrývajú spektrum požiadaviek zákazníkov od tých najjednoduchších až po 4G smartfóny.

Z týchto produktov sa zatiaľ najlepšie predáva ten najjednoduchší, najlacnejší  a je úspešný v zákazníckom segmente, ktorý je citlivý na cenu. Avšak veľmi dobre sa predáva aj smartfón s cenou pod 100 eur, ktorý svojimi parametrami prevyšuje aj drahšie modely. Naše portfólio budeme pochopiteľne postupne obmieňať.

 

Aké novinky chystá 4ka pre svojich zákazníkov ešte tento rok?

Už teraz samozrejme pripravujeme ďalšie produkty a služby, ktoré zaradíme do svojej ponuky. Konkrétne detaily a termíny sa naši zákazníci včas dozvedia.

Pripravujete aj nejakú špeciálnu ponuku na Vianoce?

Vianočný trh je pochopiteľne najzaujímavejší pre všetkých operátorov a ani my si nenecháme ujsť príležitosť osloviť zákazníkov v tomto období s niečím lákavým a výhodným.

Prekvapili vás negatívne reakcie niektorých ľudí, ktorí si, ako Vy tvrdíte „mýlia pojmy“? Máme na mysli časté otázky a diskusie na tému pokrytie mobilnej 4G siete (45 percent) a hlasových služieb (99,9 percenta).

Je pravdou, že mnohí potenciálni zákazníci si zamieňajú pokrytie službami s pokrytím našou vlastnou sieťou. Všetky naše služby sú dostupné na celom území Slovenska vďaka národnému roamingu, ktorý máme od jedného z existujúcich operátorov. Všade tam, kde máme vybudovanú vlastnú sieť, sú dostupné rýchle a výhodné dátové balíky.

Našou sieťou máme v súčasnosti pokrytých 45 percent územia Slovenska a neustále sa toto číslo navyšuje. V každom prípade chcem ešte raz zdôrazniť, že som SIM kartou 4ky sa dá telefonovať, posielať SMS správy, dátovať na celom území krajiny.  

Pred niekoľkými dňami Európsky parlament definitívne odhlasoval ukončenie poplatkov za roamingové hovory v rámci Európskej únie. Ovplyvní tento krok aj štvrtého mobilného operátora?

S radosťou môžeme informovať našich súčasných aj budúcich zákazníkov, že v oblasti európskeho roamingu sme predbehli reguláciu Európskej komisie, pretože naši zákazníci môžu už dnes telefonovať, esemeskovať a dátovať za rovnakú cenu nielen na Slovensku, ale aj v celej Európskej únii.

 

Ďakujeme za rozhovor.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Máte problém otehotnieť?
04.03.2021   2
Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
babetko
Základné obilninové kaše pre bábätká (od 6 mesiacov)
06.03.2021   0
Ak sa ešte len rozbiehate a rozmýšľate, aké kaše sú teraz vhodné, či s lepkom alebo bez lepku, máme pre vás zopár tipov.
Jedálniček dojčiacej matky
04.03.2021   50
Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
detské choroby
Mumps
04.03.2021   1
Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   2
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.