ŽenaPríbeh ženy

Svetový deň pre nás – DEŇ MATIEK

 Dagmar Mozolová   01.01.1970   2

Deň matiek. Presne pred 114 rokmi, 9. mája 1907, si Anna Jarvisová pripomenula druhé výročie smrti svojej milovanej matky a neskôr začala bojovať za sviatok pre všetky matky.

Symbolom Dňa matiek sa stali jej obľúbené kvety, biele klinčeky. 

 

Americký prezident W. Wilson vyhlásil 8. mája 1914 druhú májovú nedeľu za národný deň úcty k matke. Z Ameriky sa tento sviatok rozšíril a po prvej svetovej vojne ho slávili už aj v Rakúsku či Škandinávii. Za minulého režimu sa u nás neoslavoval /slávil sa len 8. marec, MDŽ/.

Možno vám už váš škôlkar zarecitoval básničku v škôlke s inými detičkami, možno ste dostali obrázok nakreslený z lásky, možno váš tínedžer dnes neodvráva :) , možno vám doniesol manžel kytičku.

_banners

 

Keby ste mohli prežiť tento deň tak, ako by ste chceli, ako by vyzeral?

Nedávno sme sa vás pýtali, ako by vyzeral váš „Svetový deň pre mňa“. Možno je práve dnes, v Deň matiek, ten správny čas dať snom reálnu podobu...

13 vecí, ktoré by chceli robiť ženy na Deň matiek »»»

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
napísané 20.05.2007 10:40

Moja najlepšia priateľka Gabika mi v tohoročný deń matiek volala tesne pred obedom. nestáva sa to...Vraj ona zakázala svojej mame vstup do kuchyne, keďže je deń matiek. O chvíľu sa to isté zopakovalo,lebo prišlo jej 6 detí za ńou s tým že aj ona má zákaz vstupu do kuchyne v tento deń a preto mi Gabika mohla v čase príprav obeda telefonovať a popísať dňomatkové rańajky ktoré mali pod slnečníkom za domom a že si to všetci aj s manželom pri kávičke ešte vychutnávajú a deti majú obrovskú radosť že rodičom a babke radosť urobili oni. Aj tak môže vyzerať svetový deń matiek!

Ina napísané 13.05.2007 21:58

Ja som si dnes poobede po dlhej dobe zahrala hodinu na gitare. Mala som pekný deň smile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Prečo sa rodí stále viac dvojičiek?
17.06.2021   0
Že čakáte dvojičky, vie lekár zistiť už medzi 9. a 14. týždňom tehotenstva. Aká je pravdepodobnosť, že sa vám narodia dvojičky?
Prečo sa mi nedarí otehotnieť?
15.06.2021   0
Snažím sa otehotnieť, ale nedarí sa mi, prečo? Som unavená a smutná z toho boja s plodnosťou – unavená z vyšetrení, z hormónov, z pokusov a sklamaní.
Ako naštartovať plodnosť u mužov
09.06.2021   0
Klobásky, údeniny či zákusky plné stuženého tuku sa výrazne môžu podpísať na neplodnosti.
babetko
8 rád, aby sa bábätká v horúčavách vyspali
17.06.2021   0
Miestnosť, v ktorej dieťatko spinká, sa nesmie prehrievať. Ako to ale dosiahnuť v lete, keď sú horúčavy?
Nikdy som sa necítila ako chudera
14.06.2021   1
Nedávno som čítala doporučenie, ako sa matky na materskej majú udržiavať v mentálnej kondícii a nevenovať celý čas iba deťom. Aby neskončili ako chuderky.
detské choroby
Príznaky dehydratácie
07.06.2021   0
Príznaky dehydratácie: suché sliznice ( pery, jazyk, dutina ústna, málo slín) tmavý, koncentrovaný moč nemočenie 6-8 hodín ( 3-4 hodiny dojčatá do pol roka) chýbanie sĺz,...
Ošetrenie detských zúbkov v analgosedácii
28.05.2021   1
Aj ako dospelí môžeme mať nepríjemné pocity z návštevy zubnej ambulancie, dokonca strach či úzkosť zo zubárskeho ošetrenia. Čo robiť v prípade, že dieťa naozaj nespolupracuje a zákrok je potrebný? Jednou z ciest môže byť analgosedácia.
Bolesť brucha
23.05.2021   23
Od hladu? Treba kakať? Zo stresu? Nebodaj slepák? Treba ísť k doktorovi, alebo robím zbytočnú paniku? Ako opísať bolesť brucha lekárovi?
zvery
Kastrovaný králik
11.06.2021   0
Aký význam má u zajaca ako domáceho maznáčika kastrácia resp. sterilizácia? Má tento zdanlivo bolestivý úkon u zajacov nejaký vplyv na kvalitu života?
Ako dlho si pamätajú mačky
28.05.2021   0
Pamätajú si mačky svojich majiteľov aj po rokoch odlúčenia? Aká je pamäť mačiek? Majú nejaké spomienky?
Ako nakŕmiť malé mačiatko
17.05.2021   1
Ocitli ste sa v situácii, že sa máte postarať o mačiatko-novorodenca? Nemusí to byť jednoduché. Ako nakŕmiť takúto "mini micu"?