ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 17.10.2017 | meniny má Hedviga  
ŽenaPríbeh ženy

Manželka napísala emotívny list milenke, ktorá jej rozbila manželstvo

 Silvia Hanová   31.07.2016   0

Austrálskej blogerke Carlie Maree jedného dňa pristála v e-mailovej schránke správa. V predmete stálo „Tvoj muž.“ V jednom momente sa jej život otočil úplne naruby a už nič nebolo tak, ako predtým. Správa prezradila, že Carliin manžel mal asi rok pomer s inou ženou.

Hoci Carliin muž milenku opustil a rozhodol sa vrátiť k svojej manželke a dvojročnej dcére, pikantný e-mail od ohrdnutej milenky im rozbil manželstvo. Napriek veľkému úsiliu oboch manželov sa ich cesty rozišli.

Carlie jej presne rok na to napísala dojímavý list.

Ingimage

 

„Rok dozadu si mi poslala e-mail, ktorý mal ohromný dopad na životy hneď niekoľkých ľudí. Môj, môjho manžela, mojej dcéry, oboch našich rodičov a rodín, našich priateľov.

To, do akých podrobností si v ňom zašla, budí dojem, že si chcela, aby mi spôsobil bolesť. Presne si vedela, čo potrebuje manželka počuť, aby sa dostala do bodu, z ktorého už niet návratu do manželstva a odhalila si to kúsok po kúsku.

Niekedy rozmýšľam o tom, koľko vecí sa snažil nájsť v tvojom náručí, pretože ich stratil u mňa. Kedysi som bola milé dievča s blond vláskami v krátkej sukni, ktoré sedelo za barom v jeho obľúbenom podniku.

Desať rokov na to som sa stala matkou pobehujúcou po dome v legínach, s prešedivelými vlasmi a kruhmi pod očami, prezrádzajúcimi prebdené noci s chorým dieťaťom. Dúfala som, že bude milovať aj túto moju verziu.“

Príbeh ako z filmu, ibaže skutočný

Carlie sa vydávala po šiestich rokoch chodenia, dva roky po svadbe sa im s manželom narodila nádherná dcéra. Carlie jej venovala väčšinu svojho času. Popri materskej sa venovala písaniu blogov a životopisov, jej snom bolo stať sa životnou koučkou. Jej manžel musel kvôli práci veľa cestovať a trávil tak veľa času mimo domu, bez manželky aj bez dcéry.

Ingimage

 

Manželská kríza

Carlie priznala, že to bolo pre nich skutočne veľmi ťažké obdobie a uvedomovala si, že sa jeden druhému pomaly vzďaľujú.

„Pamätám si, že som sa cítila strašne, chýbal nám obom. Zo začiatku bolo pre nás ťažké prispôsobiť sa rodičovstvu. Nečakali sme, že otehotniem tak skoro a dúfala som, že môj manžel by mohol tráviť viac času so mnou,“ priznala ďalej Carlie.

Po návrate domov býval často rozhodený a unavený a ona cítila, že by chcela byť k nemu bližšie, tak navrhla návštevu manželskej poradne. Manžel súhlasil. Po niekoľkých mesiacoch úsilia sa im opäť podarilo nájsť si cestu k sebe. V tom čas však Carlie zistila, že jej manžel udržiaval mimomanželský vzťah s inou ženou.

List ako manželská terapia

Presne rok potom, čo Carlie dostala e-mail od ohrdnutej milenky, jej napísala emotívny list. „Napísala som ho pre seba, nie pre ňu,“ uviedla pre Daily Mail Australia. Ako ďalej dodala, písanie bolo súčasťou terapie. Carlie v liste zhodnotila celú situáciu s nadhľadom, bez hnevu či akéhokoľvek útoku smerom k bývalej milenke.

„Tej žene želám len všetko dobré. Urobila strašnú vec, ktorá mala významný negatívny dopad na množstvo ľudí v mojom okolí. V skutočnosti sa jej však stalo len to, že sa zamilovala do muža, ktorý nebol pre ňu,“ uviedla ďalej pre Daily mail.

Ingimage

 

Už to nešlo zlepiť dokopy

Carlie s ľútosťou priznala, že sa im napriek veľkej snahe s manželom nepodarilo dať vzťah dokopy. Práve kvôli uvedeným detailom z e-mailu. „Tie slová a obrázky sa hlboko votreli do mojej mysle a myslím, že si vedela, že to tak bude,“ napísala milenke.

O bývalom manželovi 31-ročná Carlie napísala: „Obaja sme sa počas tohto procesu naučili o sebe veľmi veľa a posunuli sme sa v našich životoch ďalej.“ Carlie ukončila list pre bývalú milenku s týmito slovami:

„Stále sa máme radi a rešpektujeme jeden druhého, čo má dobrý vplyv na naše malé dievčatko. Nik to už nikdy nepreruší.“

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.2 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
SZČO a materská
17.10.2017   1
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Dula rešpektuje rozhodnutia mamičky. Nehodnotí a nekomentuje ich.
16.10.2017   0
Rozprávala som sa s Lubkou Lapšanskou, nesmierne energickou, vtipnou a usilovnou ženou, mamou 3. detí, a ... dulou.
Všetko čo chcete vedieť o amniocentéze
16.10.2017   23
Odporučil Vám gynekológ amniocentézu? Prečítajte si, aké vyšetrenie sa skrýva za týmto komplikovaným slovom, čo všetko sa dá z výsledku tohto vyšetrenia zistiť a tiež aké riziká so sebou nesie.
babetko
Ako si vybrať opatrovateľku. Na toto sa jej spýtajte:
17.10.2017   0
Ak ste sa rozhodli vyhnúť sa opatrovateľským agentúram a chcete hľadať na vlastnú päsť, nasledujúce rady vám pomôžu viesť správne pohovor a klásť dobre mierené otázky.
Historická kauza : Plienky
16.10.2017   2
Jednorazové plienky sa stali symbolom novodobého rodičovstva. Stíhame veci, na ktoré by naše mamy, vešajúce plienky na dvore ani nepomysleli. Plávanie a angličtinu takmer od šestonedelia...
Čo robiť, aby dieťa viac poslúchalo.
15.10.2017   324
Cieľom nie je kontrolovať dieťa na 200%, ale naučiť ho kontrolovať sa a tiež naučiť ho istým hraniciam každodenného života.
detské choroby
Bolesť končatín
15.10.2017   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Ako sa deti vyrovnávajú so stratou blízkej osoby
13.10.2017   0
Akútne trúchlenie môžeme sledovať už u detí okolo prvého roka života. Deti v školskom veku majú obvykle potrebu zdieľať svoje pocity, potrebujú sa veľa uisťovať, že neostali sami.
Atopický ekzém
11.10.2017   8
Atopický ekzém nie je ojedinelé ochorenie. Čo sú jeho príčiny, ako sa stanovuje diagnóza, ako prebieha liečba? Dá sa mu predísť? Odpovede na tieto otázky nájdete v článku MUDr. S. Javorkovej.
zvery
Jazdenie na koni - začíname
12.10.2017   3
Kone sú fascinujúce zvieratá a jazdenie na nich o to viac. Nie je to ani tak náročné ale vyžaduje si to odvahu a správneho trénera. Ako na to? Skúsime vám poradiť. Ako vybrať ranč, trénera a koňa?
Aj kŕmenie psov je alchýmia: 7 vecí, na ktoré by ste nemali zabúdať
08.10.2017   0
Nie nadarmo sa psom hovorí domáci miláčikovia. Označenie, ktoré vyjadruje citovú väzbu, znamená, že majitelia ich milujú, berú ich ako členov rodiny a chcú im dopriať plnohodnotný a čo najdlhší život. Zdravý životný štýl sa netýka len ľudí, aj pri psoch treba myslieť predovšetkým na správne stravovacie návyky.
Severanka Freya alebo husky príbeh
06.10.2017   0
Zaujíma vás príbeh severskej krásky Frey a Filipa? Ako sa dá užívať si aktívny život spoločne so psom? Prečo práve Husky? Podporme Filipa v jeho ceste za vysnívanou severskou expedíciou.