ŽenaPríbeh ženy

Mama troch detí: takto naozaj vyzerá chvíľka pre seba

 Alica D.   29.09.2022   1

Tvoj vnútorný motivátor si nedávno niekde prečítal, že sa máš ľúbiť. Lebo pri sebaláske začína každá ďalšia láska ku všetkému naokolo, vrátane detí. Musíš si nájsť priestor pre seba, lebo len spokojná matka má spokojné deti.

Zastavíš sa teda na chvíľu pred zrkadlom, vypneš hruď, stiahneš brucho, usmeješ sa na svoj odraz. Prehrnieš mastné polepené vlasy. Samovrah nie si. Priestor na ľahkú kúpeľnú starostlivosť  momentálne nevytvoríš, ale trochu to rozčesať, vypnúť, áno, takto sexi, to by na začiatok šlo.

Mala tá koučka pravdu, vždy sa dá nájsť čas pre seba, utrhnúť si minútku-dve, áno - aj za minútku dve sa dá pre seba toľko urobiť, kdeže mám ten krémik voňavý, nový človek stadiaľto teraz vyjde, ha!

 

Všelijaké zvuky sa síce pokúšajú útočiť na tvoju bublinku "minúta pre seba", ale do reality ťa vracia až krik vo vyššej tónine.

O kočík v dverách sa nepotkneš - s tým sa počítalo, šmykneš sa síce na knižke, ktorú si si za kočíkom, keď si ho preskakovala, nevšimla, ale vybalansovať to je malina - to máš natrénované, mínové pole s kockami všetkého druhu ladne prehopkáš, aby si zhliadla scénku:

protestantský zvuk vychádza z modrej pusy so štyrmi modrými zubami. Väčšie dieťa ťahá menšiemu z pusy pastelku. To je vlastne roztomilá starostlivosť. Čo na tom, že asi tak 10 sekúnd dozadu vreštíkovi práve tento uvedomelý starostlivec ponúkol predmetnú pastelku na hranie.

Nový kúsok do umeleckej série na stene ti už žily netrhá - to máš uzavreté - bude sa maľovať, až odrastú. Kľud. Spokojná mama, spokojné dieťa. Teda aspoň jedno? Aj to sa asi počíta.

 

Minúta pre seba má zaujímavú bilanciu.

Účes, v ktorom si sa mala cítiť žensky až sa ponesieš za ratolesťami na pieskovisko, má ironický podtón v tomto prostredí. Na pieskovisko sa neponesieš. Deti síce boli už naštartované, ale ideš umývať modrú pusu a upratovať kocky - bola by tu alternatíva požiadať deti, aby upratali, čo rozhádzali, ale to by si sa neniesla nikam zrejme ani zajtra.

A až navštíviš kuchyňu a tam si podľa dostupných stôp zrekonštruuješ, že za tú tvoju minutu stihlo dieťa učiniť rozhodnutie, že sa ide napiť, a keďže to zdarne vyrastá v homo sapiens a okrem vzpriamenej chôdze už začína používať nástroje a iné predmety k svojmu úžitku, prisunulo si na dočiahnutie čajíka k linke stoličku, čajík si nalialo - a to nielen do šáločky, a zo stoličky získalo novú perspektívu poskytujúcu mu výhľad na poličku so spústou nových neprebádaných (lebo čo sa prebádalo včera sa dnes nepočíta) predmetov, zaplaví ťa spokojnosť podobajúca sa spokojnosti dieťaťa, ktorému bola odňatá zjavne lahodná pastelka.

Napočítať do 10 vieš už aj vo vyhynutom nárečí Guaikurú, kapacitu pľúc zdokonaľuješ dychovými cvičeniami, že by si si trúfla perlu spod 30 m útesu vyloviť. Nemôžeš predsa tie svoje zlatíčka nemilovať.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Lienka napísané 21.10.2022 16:03

Cakala som od clanku viac...ako nič moc...mam tiez tri male deti...takze toho by som omnoho viac pisala takehoto, ale myslela som, že to ma mať nejaku hlbku, myšlienku, povzbudenie...za mna sklamanie z vitaza. Inac je to humorne ,pozitivum clanku.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Prečo v tehotenstve bolia prsia?
19.11.2022   0
Že sa prsníky zväčšujú, môžete pobadať už medzi 6. - 8. týždňom tehotenstva. Do konca tehotenstva môže každý prsník zväčšiť svoju hmotnosť až o 300 g. Asi každá desiata žena máva pri týchto zmenách a prípravách počas tehotenstva aj bolesti.
Dieťa pri pôrode spolupracuje
16.11.2022   0
Šetrný a nenásilný pôrod. Taký si samozrejme prajú všetci rodičia. Skutočnosť je však taká, že každý pôrod je v podstate násilná udalosť, ktorú sprevádzajú bolesti a poranenia.
Prídavky na dieťa 2022/2023
15.11.2022   35
Prídavok na dieťa alebo "rodinné prídavky." Aká je výška prídavku na dieťa, kto si môže požiadať o prídavok na dieťa, ako vyzerá žiadosť, tlačivo?
babetko
60 aktivít pre deti na celý advent až do Vianoc
25.11.2022   0
Venujme svojej rodine a deťom sami seba, svoj čas a vychutnajme si to. Na každý deň sa núka toľko aktivít... na každý prst tucet, no stačí hoci len jedna :-)
20 básničiek pre Mikuláša
24.11.2022   3
Poďte sa s nami naučiť básničku pre Mikuláša. Aspoň jednu alebo hoci aj všetkých 20!
Odkedy som mama, ľudia mi rozprávajú samé blbosti
22.11.2022   0
Každá mama by mala mať v rukáve duchaplné, múdre odpovede, keď sa ocitne pod paľbou „vďačných“ komentárov.
detské choroby
Astmatik a šport
20.11.2022   0
Kedysi boli deti s astmou od športu odrádzané. Dnes to už neplatí a z rôznych štúdií vieme, že aktívny pohyb a športovanie astmatikom pomáha. Ktoré športy sú vhodné pre astmatikov?
Ako uvoľniť upchaté dutiny
10.11.2022   0
Ak dieťa nevie vysmrkať hlien, ktorý sa v prínosových dutinách hromadí, množia sa tam baktérie. Ako ho uvoľniť, aby normálne dýchalo a aby nebola hlava?
Seborrhoe
19.10.2022   0
Seborea, seborrhoe alebo seboroická dermatitída je chronické zápalové ochorenie kože detí aj dospelých. Vo väčšine prípadov je etiopatogenéza – teda dôvod problémov známy len čiastočne.
auto
Autosedačka alebo podsedák? Pozrite si videotest
29.10.2022   0
Zvažujete, či svojmu dietku kúpite podsedák? Aké výhody a naopak nevýhody ponúka tento typ autosedačiek? Od akého veku sa môže používať? Je dostatočne bezpečný? Pokúsime sa na tieto otázky odpovedať.
Tisíc km tam a tisíc späť s Megane E-TECH electric
09.10.2022   0
Ako správne nabíjať na dlhej ceste? Reportáž z cesty Bratislava -Hamburg a späť.
Rozšírte si funkcie svojho smartfónu. Elektrickým autom.
30.09.2022   0
Ak šoférujete Megane E-TECH Electric, viete si rozšíriť svoj mobil o digitálne funkcie vozidla.