ŽenaMóda / Beauty

Zázrak menom aloe vera

 pr   12.12.2018   0

Liečivé a hojivé účinky doslova zázračné rastliny aloe vera využívajú ľudia po tisícročia.

Jej presný pôvod je záhadou aj pre botaniky, pochádza však odniekiaľ z Afriky, takže ju veľmi dobre poznali v staroveku napríklad Egypťania – nie je teda pochýb, že prípravky z aloe si dopriala pri starostlivosti o svoj zovňajšok a zdravie treba Kleopatra.

 

Dnes sa táto zázračná rastlina využíva v kozmetike aj v lekárstve.

Obsahuje prírodné antioxidanty, rovnako ako hojivé látky. Je bohatá na rastlinné enzýmy, živice, ale tiež vitamíny A, B12, C a E či minerálne látky. Obsahuje množstvo polysacharidov a fytosterolov, ďalej kyselinu kumarínovú, šťaveľan vápenatý i antrachinóny.

Sú to pre vás väčšinou neznáme pojmy?

Nevadí, stačí len vedieť, že ak budete aloe aplikovať zvonku, potom vám môže pomôcť napríklad sa spáleninami alebo inými poraneniami kože, a keď sa rozhodnete užívať ju zvonka, antioxidačné látky vám pomôžu s celkovým prečistením organizmu.

Prírodný liek, aj starostlivosť o telo a pleť

Aloe vera však nemusíte využívať len ako prírodný liek. Okrem všetkých možných účinkov na zdravie je tiež skvelá ako doplnok pri každodennej starostlivosti o telo a pleť. Je vhodná pre citlivejšie typy pleti, blahodarne pôsobí na vysušenú pokožku i vlasy a ako bonus ešte vyživuje a prejasňuje. Predovšetkým ženy ju poznajú ako osvedčenú prímes rozličných kozmetických produktov. A keď už aloe vera nazývame prírodným zázrakom, nesmieme zabudnúť, že pozitívne pôsobí tiež na civilizačné choroby, ako sú cievne ochorenia alebo cukrovka.

Hovoríte si teraz, prečo jej nepijeme, nejeme a nekúpeme sa v nej každý deň, keď ide o taký mocný prírodné elixír zdravia a krásy?

Jednoducho pre to, že všetky zázračné veci potrebujú byť užívané s mierou a rozvahou.

 

Mnohoročným a skúseným odborníkom na aloe vera je spoločnosť LR Health & Beauty, ktorá ponúka ako potravinové doplnky, tak širokú škálu kozmetiky. K obľúbeným prípravkom blahodarne pôsobiacim na očistu organizmu a pohybový aparát zároveň patrí Aloe Vera Drinking Gély z rady LIFETAKT.

 

V starostlivosti o zovňajšok ponúka LR rad Aloe Via, v ktorej nájdete produkty od hydratačných šampónov a krémov na telo i pleť, ktoré oceníte v nadchádzajúcich mrazoch, cez šetrnú a osviežujúce zubnú pastu, až po hydratačný balzam na pery, nevyhnutného pomocníka v zimných mesiacoch. Aloe vera navyše obohacujeme o ďalšie prírodné látky, napríklad šampóny z tejto rady obsahujú výťažky z bambusu.

„Bambus je cenný pre vysoký obsah antioxidantov, aminokyselín, enzýmov, vitamínov a minerálov. Vlasy posilňuje a hydratuje, bez toho aby ich zaťažoval. Obnovuje prirodzenú schopnosť vlasov odolávať bežným nepriaznivým vplyvom okolitého prostredia,“ vysvetľuje MUDr. Tomáš Kampe, primár dermatológie a odborný konzultant spoločnosti LR Health & Beauty, s tým, že výťažok z bambusu v spojení s výťažkami aloe vera predstavuje ďalšiu účinnú zložku, ktorá odstraňuje šupiny, odumreté bunky kože a podporuje rast vlasov.

 

Skrátka ak chcete robiť niečo dobré pre svoje zdravie a krásu, siahnite po prípravkoch obsahujúcich aloe vera. Viac informácií na https://www.lr-slovak.com.

Text vznikol v spolupráci s MUDr. Tomášom Kampe, primárom dermatológie a odborným konzultantom spoločnosti LR Health & Beauty

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
25.02.2021   0
Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
detské choroby
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   0
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.