ŽenaMóda / Beauty

Zázrak menom aloe vera

 pr   12.12.2018   0

Liečivé a hojivé účinky doslova zázračné rastliny aloe vera využívajú ľudia po tisícročia.

Jej presný pôvod je záhadou aj pre botaniky, pochádza však odniekiaľ z Afriky, takže ju veľmi dobre poznali v staroveku napríklad Egypťania – nie je teda pochýb, že prípravky z aloe si dopriala pri starostlivosti o svoj zovňajšok a zdravie treba Kleopatra.

 

Dnes sa táto zázračná rastlina využíva v kozmetike aj v lekárstve.

Obsahuje prírodné antioxidanty, rovnako ako hojivé látky. Je bohatá na rastlinné enzýmy, živice, ale tiež vitamíny A, B12, C a E či minerálne látky. Obsahuje množstvo polysacharidov a fytosterolov, ďalej kyselinu kumarínovú, šťaveľan vápenatý i antrachinóny.

Sú to pre vás väčšinou neznáme pojmy?

Nevadí, stačí len vedieť, že ak budete aloe aplikovať zvonku, potom vám môže pomôcť napríklad sa spáleninami alebo inými poraneniami kože, a keď sa rozhodnete užívať ju zvonka, antioxidačné látky vám pomôžu s celkovým prečistením organizmu.

Prírodný liek, aj starostlivosť o telo a pleť

Aloe vera však nemusíte využívať len ako prírodný liek. Okrem všetkých možných účinkov na zdravie je tiež skvelá ako doplnok pri každodennej starostlivosti o telo a pleť. Je vhodná pre citlivejšie typy pleti, blahodarne pôsobí na vysušenú pokožku i vlasy a ako bonus ešte vyživuje a prejasňuje. Predovšetkým ženy ju poznajú ako osvedčenú prímes rozličných kozmetických produktov. A keď už aloe vera nazývame prírodným zázrakom, nesmieme zabudnúť, že pozitívne pôsobí tiež na civilizačné choroby, ako sú cievne ochorenia alebo cukrovka.

Hovoríte si teraz, prečo jej nepijeme, nejeme a nekúpeme sa v nej každý deň, keď ide o taký mocný prírodné elixír zdravia a krásy?

Jednoducho pre to, že všetky zázračné veci potrebujú byť užívané s mierou a rozvahou.

 

Mnohoročným a skúseným odborníkom na aloe vera je spoločnosť LR Health & Beauty, ktorá ponúka ako potravinové doplnky, tak širokú škálu kozmetiky. K obľúbeným prípravkom blahodarne pôsobiacim na očistu organizmu a pohybový aparát zároveň patrí Aloe Vera Drinking Gély z rady LIFETAKT.

 

V starostlivosti o zovňajšok ponúka LR rad Aloe Via, v ktorej nájdete produkty od hydratačných šampónov a krémov na telo i pleť, ktoré oceníte v nadchádzajúcich mrazoch, cez šetrnú a osviežujúce zubnú pastu, až po hydratačný balzam na pery, nevyhnutného pomocníka v zimných mesiacoch. Aloe vera navyše obohacujeme o ďalšie prírodné látky, napríklad šampóny z tejto rady obsahujú výťažky z bambusu.

„Bambus je cenný pre vysoký obsah antioxidantov, aminokyselín, enzýmov, vitamínov a minerálov. Vlasy posilňuje a hydratuje, bez toho aby ich zaťažoval. Obnovuje prirodzenú schopnosť vlasov odolávať bežným nepriaznivým vplyvom okolitého prostredia,“ vysvetľuje MUDr. Tomáš Kampe, primár dermatológie a odborný konzultant spoločnosti LR Health & Beauty, s tým, že výťažok z bambusu v spojení s výťažkami aloe vera predstavuje ďalšiu účinnú zložku, ktorá odstraňuje šupiny, odumreté bunky kože a podporuje rast vlasov.

 

Skrátka ak chcete robiť niečo dobré pre svoje zdravie a krásu, siahnite po prípravkoch obsahujúcich aloe vera. Viac informácií na https://www.lr-slovak.com.

Text vznikol v spolupráci s MUDr. Tomášom Kampe, primárom dermatológie a odborným konzultantom spoločnosti LR Health & Beauty

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...