ŽenaMóda / Beauty

Masky na tvár - prečo sú potrebné?

 pr   13.10.2020   0

Nie každý používa masky na svoju pravidelnú starostlivosť. Na čo sú? Masky na tvár sa používajú najmä v domácnosti. Mnohé z nich vo svojom zložení obsahujú vitamíny, minerály, biologicky aktívne látky, ktoré zvyšujú metabolizmus v pokožke, ich pravidelné a správne používanie vedie k trvalým výsledkom.

 

Existuje mnoho rôznych masiek na tvár, ktoré majú svoj vlastný účel. Väčšina masiek stimuluje krvný obeh, hlboko hydratuje, normalizuje výživu pokožky, zmenšuje póry, zmierňuje zápaly a podráždenie, čistí alebo bieli pokožku. Ale masky na tvár nemôžu nahradiť obvyklú starostlivosť o pleť, ale sú účinným dodatočným prostriedkom, ktorý pôsobí takmer okamžite, ak je všeobecná starostlivosť o tvár organizovaná správne.

Druhy masiek a ich aplikácia:

Výživné a zvlhčujúce masky na tvár
Nemá zmysel ich rozdeliť do dvoch skupín na výživné a zvlhčujúce, pretože masky spravidla kombinujú obe vlastnosti.Najčastejšie majú pomerne hustú konzistenciu. Tieto masky sú vynikajúce pre šupinatú pokožku, suchú až kombinovanú pleť. Výživné a zvlhčujúce masky robia pokožku hladšou, žiarivejšou, vyrovnávajú tón a textúru tváre, normalizujú krvný obeh a zlepšujú metabolické procesy.

Čistiace masky na tvár
Výhodou čistiacich masiek je hlina, vosk, ktorý k sebe priťahuje odumreté bunky. 10-15 minút po aplikácii tieto masky vyschnú na tvári a napnú pokožku, potom je potrebne umyť pokožku teplou vodou. Čistiace masky sú vhodné pre všetky typy pleti a mali by sa nanášať raz týždenne. Po aplikácii masky, naneste na tvár výživný krém.

Gelové masky na tvár
Tento typ masky má dlhodobý exfoliačný účinok. Najčastejšie sú také masky podobne lepkavému gélu so strednou hustotou, ktoré zasychajú na tvári a vytvárajú film. V tomto prípade maska pôjde dole s časticami mŕtvych buniek. Niektoré značky pridávajú komplexy komponentov na zvýšenie exfoliačného účinku. Napríklad ovocné kyseliny.

Tonizujúce masky na tvár
Tonizujúce masky na tvár sú obzvlášť účinné pred dôležitou udalosťou, keď je málo času rýchlo sa dostať do poriadku. Tonizujúce masky účinne osviežujú pleť a rozžiaria jú. Môžu mať veľmi odlišné zloženie a štruktúru, ale najčastejšie zahŕňajú vitamíny, oleje a výťažky liečivých rastlín.


Naparovacie masky na tvár
Je to druh čistiacich masiek. Naparovacia maska, keď sa aplikuje na pokožku, vytvára teplo, pokožka sa zohreje, otvárajú sa póry a uvoľňujú sa nečistoty a toxíny. Pri nákupe masiek venujte pozornosť prírodným prísadám, ktoré sú obzvlášť dôležité pre citlivú a alergickú pokožku. Aké masky sa odporúčajú používať počas týždňa? Odpoveď je veľmi jednoduchá: všetci! Po každodennom očistení pleti naneste masku podľa vášho výberu, v závislosti od typu a potreby pleti: čistiace, exfoliačné, hydratačné, naparovacie alebo tonizujúce masky. Masky na tvár z olivového oleja sú najlepším spôsobom, ako udržať svoju pleť peknú, hydratovanú, upokojenú alebo očistenú.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP

 

Covid 19 - denné štatistiky: 

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenstvo vo vyššom veku môže ženám predĺžiť život
19.10.2020   0
Odkladanie tehotenstva na neskôr by mohlo mať aj inú výhodu ako to, že už má žena zázemie, stabilitu a konečne aj správneho partnera.
Dve deti krátko po sebe - tehotenstvo
15.10.2020   0
Či už ste mali predchádzajúce tehotenstvo bez problémov, alebo sa vyskytli aj komplikácie, je jasné, že toto bude prebiehať trochu inak. Už ste mamou na plný úväzok, nemôžete byť „len tehotná“.
Materské u nového alebo starého zamestnávateľa
13.10.2020   0
Z príjmu od ktorého zamestnávateľa sa Eme vypočíta materské? Môže ísť na materskú neskôr, aby sa jej rátalo materské z aktuálneho zamestnania?
babetko
Ako vybrať detskú postieľku pre pokojný spánok bábätka?
20.10.2020   0
Patrí medzi najdôležitejšie kúsky detskej výbavy vôbec. Prečítajte si tipy, ktoré vám výber postieľky uľahčia.
Na tieto míľniky dajte u svojho dieťaťa pozor
19.10.2020   1
Vo vývine malých detí sú isté míľniky, ktoré by dieťatko do určitého veku malo zvládnuť.
VIUSID - hrajte o zimnú výzbroj vašej imunity
16.10.2020   0
VIUSID je výnimočný prírodný výživový doplnok, ktorý zvyšuje obranyschopnosť organizmu, výrazne chráni pred vírusmi a ich tvorbou, dopĺňa vitamínové nedostatky v tele a posilňuje imunitný systém.
detské choroby
Ako sa zbaviť nádchy a kašľa bez liekov a postaviť deti zase "na nohy"
19.10.2020   0
Ideálne je, aby dochádzalo čo najmenej k situáciám, keď už je nevyhnutné riešiť „soplíky“ liekmi.
Laryngitída a ako na ňu
16.10.2020   41
Určite poznáte stav, keď dieťatko zdravé uložíte spať a o niekoľko hodín je to tu... Nočná mora rodičov - Laryngitída! Hoci sa môže zápal hrtana opakovať, vždy vystraší nielen rodičov, ale aj dieťa samotné.
Skrížená alergická reakcia
08.10.2020   0
Fenomén skríženej alergie je predmetom intenzívneho výskumu. Dnes je už známe presné zloženie skrížene reagujúcich proteínov. Máme k dispozícii senzibilizačné vzory s peľmi asociovanej potravinovej alergie.
zvery
Kde sa vzala mačka?
19.10.2020   3
Pes sa už po tisícročia považuje za najlepšieho priateľa človeka, ale ako je to s mačkami? Viete odkiaľ sa mačka vzala, kde ju uctievali ako bohyňu a kde sa jej na druhej strane báli a často ju stihol krutý osud?
Pohryzenie zvieraťom - Prvá Pomoc
04.10.2020   0
Prítulní havkovia, milé mačičky, či iné tvory z radu živočíšnej ríše. Niekedy sa stretnutie s malým človekom môže skončiť aj nepríjemne.
Hodnoty zdravého zvieraťa . Má teplotu?
16.09.2020   3
Správna teplota psa, mačky a králika, alebo dychová frekvencia nám napovie, či je naše zvieratko zdravé.