ŽenaMóda / Beauty

Masky na tvár - prečo sú potrebné?

 pr   13.10.2020   0

Nie každý používa masky na svoju pravidelnú starostlivosť. Na čo sú? Masky na tvár sa používajú najmä v domácnosti. Mnohé z nich vo svojom zložení obsahujú vitamíny, minerály, biologicky aktívne látky, ktoré zvyšujú metabolizmus v pokožke, ich pravidelné a správne používanie vedie k trvalým výsledkom.

 

Existuje mnoho rôznych masiek na tvár, ktoré majú svoj vlastný účel. Väčšina masiek stimuluje krvný obeh, hlboko hydratuje, normalizuje výživu pokožky, zmenšuje póry, zmierňuje zápaly a podráždenie, čistí alebo bieli pokožku. Ale masky na tvár nemôžu nahradiť obvyklú starostlivosť o pleť, ale sú účinným dodatočným prostriedkom, ktorý pôsobí takmer okamžite, ak je všeobecná starostlivosť o tvár organizovaná správne.

Druhy masiek a ich aplikácia:

Výživné a zvlhčujúce masky na tvár
Nemá zmysel ich rozdeliť do dvoch skupín na výživné a zvlhčujúce, pretože masky spravidla kombinujú obe vlastnosti.Najčastejšie majú pomerne hustú konzistenciu. Tieto masky sú vynikajúce pre šupinatú pokožku, suchú až kombinovanú pleť. Výživné a zvlhčujúce masky robia pokožku hladšou, žiarivejšou, vyrovnávajú tón a textúru tváre, normalizujú krvný obeh a zlepšujú metabolické procesy.

Čistiace masky na tvár
Výhodou čistiacich masiek je hlina, vosk, ktorý k sebe priťahuje odumreté bunky. 10-15 minút po aplikácii tieto masky vyschnú na tvári a napnú pokožku, potom je potrebne umyť pokožku teplou vodou. Čistiace masky sú vhodné pre všetky typy pleti a mali by sa nanášať raz týždenne. Po aplikácii masky, naneste na tvár výživný krém.

Gelové masky na tvár
Tento typ masky má dlhodobý exfoliačný účinok. Najčastejšie sú také masky podobne lepkavému gélu so strednou hustotou, ktoré zasychajú na tvári a vytvárajú film. V tomto prípade maska pôjde dole s časticami mŕtvych buniek. Niektoré značky pridávajú komplexy komponentov na zvýšenie exfoliačného účinku. Napríklad ovocné kyseliny.

Tonizujúce masky na tvár
Tonizujúce masky na tvár sú obzvlášť účinné pred dôležitou udalosťou, keď je málo času rýchlo sa dostať do poriadku. Tonizujúce masky účinne osviežujú pleť a rozžiaria jú. Môžu mať veľmi odlišné zloženie a štruktúru, ale najčastejšie zahŕňajú vitamíny, oleje a výťažky liečivých rastlín.


Naparovacie masky na tvár
Je to druh čistiacich masiek. Naparovacia maska, keď sa aplikuje na pokožku, vytvára teplo, pokožka sa zohreje, otvárajú sa póry a uvoľňujú sa nečistoty a toxíny. Pri nákupe masiek venujte pozornosť prírodným prísadám, ktoré sú obzvlášť dôležité pre citlivú a alergickú pokožku. Aké masky sa odporúčajú používať počas týždňa? Odpoveď je veľmi jednoduchá: všetci! Po každodennom očistení pleti naneste masku podľa vášho výberu, v závislosti od typu a potreby pleti: čistiace, exfoliačné, hydratačné, naparovacie alebo tonizujúce masky. Masky na tvár z olivového oleja sú najlepším spôsobom, ako udržať svoju pleť peknú, hydratovanú, upokojenú alebo očistenú.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.