ŽenaMóda / Beauty

Ako skrotiť T-zónu

 PR   04.03.2014   3

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najjednoduchšie by bolo asi neposlušnú T-zónu úplne zakryť, čo poviete, dámy?

No dá sa to aj inak. Máme pre vás niekoľko skvelých rád od vizážistu značky Dermacol Tomáša Vidu.

 

Charakteristika zmiešanej pleti: 

Čelo, nos a brada sú mastné, líca a spánky suché/citlivé. Tento typ pleti charakterizujú rozšírené póry a často sa vyskytuje aj akné.

Častokrát sa k zmiešanej pleti "dopracujeme" aj počas tehotenstva a po pôrode, kedy sa nám prudko menia hladiny hormónov. Výsledkom sú suché ložiská a vyrážky.

Zmiešaná pleť má tendenciu meniť sa počas roka: v zimnom období bývajú suché miesta ešte suchšie, až šupinaté, nesprávnym ošetrením je mastná zóna ešte mastnejšia.

Zmiešaná pleť vyžaduje správnu a špecifickú starostlivosť.

Prípravky určené pre suchú pleť sú pre ňu príliš ťažké (T-zóna: čelo, nos, brada) a produkty určené výlučne na mastnú pokožku ju môžu lokálne vysúšať (líca, krk).

T-zónu preto ošetrujeme produktmi určenými na mastnú pleť so sťahujúcim účinkom a suché partie tváre a krk ošetrujeme prípravkami na suchú pleť. Ideálne a najjednoduchšie je používať prípravky na zmiešanú pleť.

Základom starostlivosti je čistenie a hydratácia pokožky.

Čistenie je veľmi dôležitou súčasťou starostlivosti, pretože sa často tvorí akné. Z tohto dôvodu odporúčam na čistenie T-zóny produkty s obsahom čajovníka a bez alkoholu, napr. Gommage Cleanser.

Vyhnite sa agresívnym odličovačom a tonerom s obsahom alkoholu, ktoré môžu spôsobiť začervenanie  a prílišné vysušenie pleti.

Samozrejmosťou je aj používanie nekomedogénnej kozmetiky, čiže prípravkov, ktoré neupchávajú póry.

Odporúčam zamerať sa tiež na kvalitný hydratačný krém, napr. AQUA BEAUTY od značky Dermacol, alebo zmatňujúci krém LIFT&MATT, znižujúci tvorbu kožného mazu a viditeľne sťahujúci póry. Taktiež je vhodné vyhnúť sa nadmernému slneniu.

Ako líčiť mastnú / zmiešanú pleť?

Pri líčení T-zóny odporúčam používať make-up Matt Control a sypký transparentný púder, ktorý pleť pekne zmatní a súčasne je prakticky neviditeľný.

Pri aknóznej pleti je potrebné nanášať púder novým vatovým tampónikom, nie hubkou, aby sa akné nerozšírilo ešte viac. Suché partie si púder nevyžadujú!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku
Sisi napísané 05.03.2014 15:28

Diik zwinker

Sisi napísané 25.02.2014 22:18

Kam mozem napisat odpoved?

Barbora/redakcia napísané 05.03.2014 10:16

Sisi,

dakujeme za upozornenie. Pridali sme sutazny formular, odpoved prosim napiste tam.

 

Pekny den zelame.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?