ŽenaMóda / Beauty

Ak sa chceme o seba starať, skúsme si pri tom neublížiť

 Marcela Beňová   11.09.2018   1

Každá z nás sníva o prirodzenej kráse. Takej, ktorá sa zaobíde bez líčidiel a vylepšovania, pretože vyviera zvnútra:) No máme radi aj také tie svoje chvíľky len pre seba. Neznehodnoťme ich používaním kozmetiky plnej chemkálií a syntetických látok. Neubližujme si dobrovoľne. 

shutterstock

 

Na trhu je dostupné veľké množstvo skrášľovacích prípravkov a pomôcok. Avšak mnohé z nich sú nevhodné pre zdravie a namiesto ošetrenia pokožky pôsobia agresívne a škodlivo. Obsahujú látky, ktoré telo zaťažujú, spôsobujú hromadenie toxínov a nedovolia pokožke, aby sa prirodzene regenerovala.

Ak sa o seba skutočne starať, prvým a najdôležitejším krokom je zabrániť tomu, aby telo zaťažovali škodlivé látky. 

Hľadajme prírodné zložky

Pri používaní kozmetiky vždy siahnite po výrobkoch, ktoré telo neošetrujú len naoko, ale naopak pravidelným dodávaním potrebných látok, vitamínov a antioxidantov pokožku regenerujú, pôsobia relaxačne a pomáhajú obnovovať procesy, ktoré ženu udržujú dlhšie mladou. Základom kvalitnej kozmetiky je prírodná zložka, ktorá  je pre telo prirodzená a má schopnosť pokožku správne ošetrovať, zjemňovať a robiť krásnou. 

Prírodné oleje z rastlín, pri krorých sa rešpektuje čas zberu

Na rozdiel od štandardnej kozmetiky, ktorá obsahuje množstvo lacnejších syntetických zložiek, prírodná kozmetika sa spolieha len na to, čo vytvorila príroda. Výživný krém sa nezaobíde bez kvalitne dopestovaných rastlín, pri ktorých sa rešpektuje čas a spôsob zberu. Len takýmto spôsobom sa podarí získať hodnotný prírodný olej či nenapodobiteľnú vôňu, ktorá tvorí súčasť skrášľujúcich produktov. 

shutterstock

 

Prírodná a bio kozmetika na rozdiel od syntetickej svoju starostlivosť len nepredstiera. Či už sa rozhodnete zlepšiť suchú pleť, oživiť poškodené nechty, alebo sa zbaviť kruhov pod očami, pri pravidelnom používaní prírodné zložky krok po kroku liečia a naprávajú drobné chybičky krásy.

Syntetické oleje dokážu tiež čarovať, ale len povrchne

Mnoho syntetických produktov dokáže na počkanie vykúzliť hodvábnu pokožku či bohatý objem vlasov.  Avšak chemická zložka pôsobí v skutočnosti len na povrchu bez toho, aby riešila skutočný problém. Preto mnohé krémy či prípravky po čase „stratia“ svoje schopnosti. Na rozdiel od nich prírodné produkty postupne zlepšujú samotný stav pleti, a tá po čase naozaj začína vyzerať lepšie. Rovnako ako sa aj ženy cítia zo dňa na deň krajšie.

Na krabičkách nenájdete odporúčanie veku. Je dobrý rovnako pre deti ako pre pokožku stárnucej ženy

Veľkou výhodou prírodnej kozmetiky je, že ju môžu používať všetky ženy bez ohľadu na vek. Prírodným olejom, ktorým vyživujete svoju pokožku, môžete ponatierať aj tváričku svojej dcéry. Takéto kozmetické produkty rešpektujú potreby citlivej pleti a liečia nepríjemné začervenanie. Nemusíte sa obávať ani nečakaných alergických reakcií. 

Snáď každá Parížanka má doma ikonický telový olej Nuxe Huile Prodigieuse

Na trhu nájdete viacero kvalitných značiek, ktoré vyrábajú prírodnú kozmetiku šetrnú k vášmu zdraviu i samotnej prírode. My vám odporúčame obľúbenú značku všetkých Francúzok Nuxe, ktorá v sebe spája jemnú starostlivosť s nádychom luxusu.

foto: notino.sk

Snáď každá Parížanka má doma ikonický telový olej Nuxe Huile Prodigieuse, ktorý je známy svojou špecifickou vôňou a blahodarnými účinkami na pleť, pokožku tela i vlasy. Olej je vhodný aj pre budúce mamičky či ženy po pôrode. Vďaka hĺbkovej výžive pomáha predchádzať vzniku strií a rýchlejšie regeneruje dlhodobo namáhanú kožu.  Pre zrelé ženy ponúka kozmetika Nuxe produkty, ktoré rešpektujú stav pokožky, chránia ju pred škodlivými vplyvmi, rozjasňujú pokožku a šetrne vyhladzujú jemné vejáriky prvých vrások.

Za kvalitnou a šetrnou kozmetikou však nemusíme cestovať do zahraničia

Vynikajúcu prírodnú značku nájdete aj u našich susedov. Česká kozmetika Ryor ponúka množstvo produktov, ktoré rešpektujú rôzne potreby pleti a riešia všetky starosti s krásou, ktoré ženy majú. Od problémov s aknóznou pokožkou po prvé prejavy starnutia. 

Ktorý z produktov RYOR sa oplatí vyskúšať?

Krátko po lete nedajú ženy každého veku dopustiť na hydratujúcu starostlivosť krému RYOR Marine Algae Care, ktorý vďaka zmatňujúcemu efektu zvýrazňuje krásu opálenej pleti a zároveň jej dodáva potrebnú hydratáciu. 

Pre ženy s citlivou pleťou má Ryor do jesennej výbavy pripravenú Micelárnu vodu RYOR Cleansing And Tonization, ktorá šetrne čistí a odličuje pleť bez toho, aby ju vysúšala. Pre starostlivosť o pleť počas spánku vyskúšajte malé tajomstvo. Niekoľkokrát do týždňa ošetrujte tvár RYOR Argan Oil-  ide o arganový olejo, ktorý pomáha prirodzeným spôsobom zachovávať mladosť a jemnú pokožku bez vrások. 

foto: Ryor argan oil na notino.sk

I keď ženy dozrievajú, starnú a menia sa, jedna vec zostáva rovnaká. Chcú sa cítiť krásne a samy sebou.

Vďaka pomoci z prírody si môžete užívať nielen prirodzenú krásu, ale aj zdravé telo a pocit vyrovnanosti a spokojnosti.

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Evka napísané 12.04.2019 11:19

suhlasim s člankom,preto som ako čerstvo tehotna prešla z klasickej kozmetiky na bio kozmetiku, ktoru si kupujem na milujubio.cz a mam v plane tuto kozmetiku davat aj svojmu dietatku.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
Gestóza tehotných
25.06.2020   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo
01.07.2020   0
Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.
Chystáte sa na výstavu Poklad Inkov na Bratislavský hrad? Len neberte dieťa, vyhodia vás
30.06.2020   0
Majiteľka výstavy asi nemá deti... Inak by nemohla vydať tak nezmyselný príkaz.
detské choroby
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
Rodičia pozor: 12 najčastejších letných detských ochorení
27.06.2020   1
Kinetóza, hnačky, či popálenie medúzou. V letných mesiacoch je vhodné myslieť na prevenciu určitých ochorení. Ktorých?
zvery
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...
Liečba mačkou - Felinoterapia
18.06.2020   1
Felinoterapia - liečba somatických a psychických ochorení či záťaží založená na priamom kontakte človeka s mačkou. Pradenie mačky navodzuje pocit kľudu a optimizmu. Mimoriadne pozitívny vplyv má pri depresiách, úzkostiach, mozgovej porážke, mentálnej retardácii, reumatizme, zmyslových poruchách, telesnom postihnutí i psychosomatických poruchách.