ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaInšpirácie a motivácie

Youtube kanál Máma s přehledem inšpiruje mladé mamičky

 Marcela Beňová   20.11.2017   0

Jej videá sú zábavné, milé a o všetkom hovorí veľmi otvorene. Materinský stres, nervozita a únava ju vôbec netrápia. Nečudo, veď je to pohodová mladá mamička, ktorá sa stará o svoju krásnu dcéru Elišku.

Materské povinnosti zvláda s úsmevom a energiou, ktorú by mohla rozdávať. Youtube mamička Janka je inšpiráciou pre všetky mladé maminky, ktoré sa neboja, že by im bábätko mohlo ukradnúť mladosť.

Je to skrátka Máma s přehledem. A taký je aj rozhovor s ňou.

foto: Máma s přehledem na instagrame

 

Ste veľmi mladá mamička, len nedávno ste oslávila 23. narodeniny. Necítili ste sa krátko po dvadsiatke, keď chce väčšina žien študovať, cestovať a zabávať sa, mladá na dieťa?

Mladá? Vôbec nie! Už od pätnástich som snívala, ako bude moje materstvo vyzerať. Namiesto vyberania destinácii, kam pôjdem na dovolenku, som plánovala, aký kočiarik a postieľku bude raz mať moje vysnívané dievčatko.  Nikdy som sa za vyšším vzdelaním či kariérou nehnala a chcela som byť v neskoršom veku vedľa svojho dieťaťa stále fit.

Prečo ste sa rozhodli začať s vlastným youtube kanálom?

Youtube kanál vznikol vďaka mojej facebookovej stránke Mámou s přehledem. Raz som na nej totiž vyhlasovala súťaž, ale jedna zo súťažiacich nemohla uniesť prehru, a ja som prišla o video s vyhlásením. Od tej chvíle sa mi zdal youtube pre videá bezpečnejší.

Akým témam sa vo svojich videách venujete?

Natáčam rôzne videá, nedá sa povedať, že je to čisto mamičkovský kanál. Ale obsah o materstve prevažuje. Na mojom profile nájdete cestovné vlogy, inšpirácie do domácnosti, rôzne challenge či predávanie skúseností ďalším mamám.

Vašim najnovším poznávacím znamením sú ružové vlasy. Čo vás inšpirovala k takej veselej princeznovskej zmene?

Neinšpirovalo ma k tomu vôbec nič. Toto som proste ja- idem kúpiť Eliške do drogérie detskú výživu a odchádzam s farbou na vlasy. A môžem povedať, že na tej ružovej už celkom lipnem.

foto: facebook

 

Vaše videá sú zábavné, dynamické a veľmi úprimné. Neobávate sa negatívnych reakcií zo strany ostatných žien?

Na youtube platí porekadlo: „Kto sa bojí, nesmie do lesa!“ A tak to aj je, podľa mňa by nemal začať natáčať niekto, kto nemá vysoké sebavedomie, alebo sa obáva hádok a urážok. S negatívnymi rekciami sa samozrejme stretávam veľmi často, ale je to internet, a za klávesnicou si ľudia myslia, že môžu napísať čokoľvek, v skutočnosti to však býva presne naopak.

Aké diváčky vás sledujú najčastejšie?

Podľa tabuliek sociálnych sietí sú to najmä ženy vo veku od 18 do 32 rokov. Z osobných správ či komentárov som postrehla, že väčšina sledujúcich sú práve maminky, tehotné ženy a ženy, ktoré bábätko plánujú. Samozrejme každá sociálna sieť má svoju „určenú“ vekovú kategóriu, ktorá prevažuje. Napríklad na Instagrame  sú to slečny pod 18 rokov.

 

V jednom zo svojich videí ste otvorene hovorili o tom, že si neviete predstaviť ísť na interrupciu. Čo pre vás znamená mať dieťa a byť mamou?

Všetko! Moja dcéra je môj život, moje všetko. Je to pre mňa najdôležitejší človiečik pod slnkom a samozrejme by som pre ňu urobila aj nemožné.

V čom vás zmenilo rodičovstvo?

Nemyslím si, že som sa ako osoba zmenila. Sú to len také drobnosti, ktoré sú, predpokladám, samozrejmosť, ako napríklad, že som opatrnejšia, zodpovednejšia...

Aká ste mama? Pohodová a kamarátska, alebo prísna a dôsledná?

V tomto ohľade som sa ešte nenašla. Dcéra bude mať zatiaľ len dva roky a jej nálady sú ako na hojdačke, takže sa podľa toho mením aj ja.

Ako najradšej trávite čas s rodinou?

Ideálne na rodinnej dovolenke alebo na výlete. Ale sú aj dni, keď sme spokojní s animovaným filmom a kopou sladkostí na pohovke.

Máte ako mama youtuberka nejaké vzory? Ako hodnotíte českú blogerskú a youtube scénu?

Vzory nemám žiadne. V Českej republike je snáď len jedna youtuberka, ktorú obdivujem, ale že by bola môj vzor, to sa nedá povedať. Hodnotiť sa v našej krajine bohužiaľ nedá.   Ako náhle niekto niečo povie nahlas, ihneď je oheň na streche, a podľa môjho názoru z toho vychádza, že natáčať môže naozaj každý.

Máte popri starostlivosti o dcérku čas aj na seba?

Jasné, že mám čas aj na seba, ale znamená to, že chodím spávať o druhej ráno.

Aké pracovné a osobné plány si po skončení materskej dovolenky chcete splniť?

V tomto smere je to ako s tou farbou na vlasyJ. Ja takéto veľké plány nemám. Ak sa niečoho bojím, tak je to sklamanie, že sa mi niečo nesplní.


Vizitka

Youtuberka Janka je veselá a uvoľnená mamička.

Popri našom rozhovore zvládla napiecť vianočné pečivo na natáčanie nového videa. Ani stopa po strese a únave.

Ak sa chcete inšpirovať jej rodičovskými postrehmi a skúsenosťami, pozrite si jej blog Mámou s prehledem 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.

Najčítanejšie
Recept týždňa
Kurz nemčiny?
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Cisársky rez: hrozba či trend?
20.02.2018   11
Každá budúca mamička sa raz dostane k téme cisársky rez. Ja som v Anglicku toto slovo počula najčastejšie v spojení: „too posh to push“ vo voľnom preklade „príliš snobská, aby potlačila.“ :)
Rodičovský príspevok do 6 rokov veku dieťaťa
16.02.2018   6
Po dovŕšení 3 rokov veku dieťaťa je možné poberať rodičovský príspevok, ak má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Pozrite si prehľad chorôb a stavov, ktoré vyžadujú osobitnú starostlivosť, resp. vylučujú schopnosť sústavne sa pripravovať na povolanie a vykonávať zárobkovú činnosť.
Zašitie krčka maternice – serkláž
14.02.2018   2
Krčok maternice je tá zázračná bránka, ktorá sa otvára, keď dieťatko prichádza na svet. Ak sa však začne otvárať alebo skracovať dlho pred termínom pôrodu, ak sa lekári obávajú potravu alebo predčasného pôrodu, prichádza na rad jeho zašitie – serkláž. Mnohé ženy, ktoré to čaká prvýkrát, sa tohto zákroku obávajú. Niet sa však čoho. Na otázky odpovedá MUDr. Karol Javorka, gynekológ – pôrodník.
babetko
Nepokojnému bábätku rajský plyn?!?
21.02.2018   0
Ak je vášmu dieťaťu ťažko, má bolesti, je mu zle - ako by ste ho tíšili? Čo by vám napadlo ako úplne prvé? Objať ho, pohojdať v náručí alebo dať tabletku od bolesti? Ale mu dať rajský plyn ...
Kedy už dieťa nepotrebuje poobedný spánok?
20.02.2018   0
Niektoré deti opúšťajú zvyk poobedného spánku už po 2. narodeninách, väčšina medzi tretím až piatym rokom života. Nedeje sa to zo dňa na deň.
Zavádzanie tuhej stravy v kocke
19.02.2018   0
Pokiaľ sa vaše dieťatko nachádza vo veku 4 – 5 mesiacov, veríme, že nasledujúce riadky vám prídu vhod a prevedú vás základnou osnovou postupného pridávania inej stravy, než mliečnej.
detské choroby
Sú antibiotiká nutné? Ako sa rozumne rozhodnúť?
19.02.2018   0
Zbytočné užívanie antibiotík môže spôsobiť rad zdravotných problémov. Rozlíšiť, či naše ochorenie vyžaduje antibiotiká alebo nie, pomáha samodiagnostická metóda – domáci CRP test.
Ako a z čoho sa dá variť pre celiatikov
16.02.2018   5
Dnes vám ponúkame skúseností mamín celiatikov a aj tých už dospelých, ako sa so svojou diétou popasovali, aké majú obľúbené tipy potravín – prosto nejaké základné know – how.
Prečo musia deti platiť za vyšetrenie na urgente?
13.02.2018   0
Pokiaľ dieťa nemá život ohrozujúci stav a rodičia sa s ním dostavia na pohotovosť, zaplatia za vyšetrenie 10 eur.
zvery
Neonky v akváriu
16.02.2018   1
Cheirodon axelrodi. Je to fenomén, ktorý sa preslávil na celom svete. Už niekoľko rokov je to najpredávanejší druh ryby na svete.
Prečo akvárium
15.02.2018   4
Sledovanie „zmenšeniny pokojného vodného sveta“ nám znižuje obavy, napätie a podporuje chápanie vecí v živote tak ako sú. Rôzne štúdie ukázali, že akvárium znižuje náš stres, následne krvný tlak a celkovo nás upokojuje.
Kone pomáhajú formovať naše osobnosti
11.02.2018   0
Každý jazdec snáď zažil pád z koňa a následný strach z ďalšieho jazdenia, no zväčša to prekoná, pretože kone majú v sebe niečo, čo žiadne iné zviera dať človeku nemôže.