ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaInšpirácie a motivácie

Čas pre seba? Učme sa od mužov!

 Marcela Beňová   14.05.2018   1

S časom pre seba je to ako s návštevou zubára. Vždy je niečo dôležitejšie a vždy sa k tomu dokopeme, až keď sa už inak nedá. Vyhorenie a večná odsúvanie vlastných potrieb spolu úzko súvisia. 

shutterstock

 

Začnite krok po kroku

Ak máte pocit, že nemáte čas, muž je práci od rána do noci a váš osobný priestor rešpektuje nanajvýš váš pes, začnite krok po kroku. Každý otec, aj ten absolútne vyčerpaný, vraj zvládne vlastné deti aspoň na dvadsať minút. Za ten čas možno nestíhate komplet wellness, ale tieto veci zvládnete. Dajte si nekonečnú sprchu a užívajte si chvíľu len pre seba. Zavrite sa do spálne, skryte hlavu pod vankúš a započúvajte sa do ticha. Vyložte si nohy, dajte si kávu a čítajte dobrú knihu. 

Učte sa od mužov

Neupratujte, neperte, nežehlite, nepresádzajte v záhrade kvety. Učte sa od mužov. Keď dáte dvadsať minút na oddych im, čo urobia? Nechajú vás s deťmi samú a venujú sa tomu, čo ich baví. V úplnom tichu a bez výčitiek svedomia či ľútosti. Empatia bokom, každý dospelý potrebuje dobiť baterky. Možno práve takto sa stali pánmi tvorstva.

Nepodceňujte silu rituálov

Ak si vybojujete čas pre seba, či už s rodinou alebo sama so sebou, a pár týždňov vytrváte, stane sa z toho pravidelná súčasť vášho života. Môžete zaznamenať príliv energie, vyhladenie vrások, nadhľad a lepší vzťah k deťom. A to sú celkom dobré benefity, ak oddychu obetujete pár minút denne, no nie?

Darí sa vám na materskej nezblázniť? Alebo je každý deň nad vaše sily? Napíšte nám, ako sa s materskou dovolenkou vyrovnávate vy a váš drobec. 

  • Inšpirované prednáškou Martiny Majzlíkovej, autorkou knihy Šťastná žena, počas Európskeho týždeňa nosenia detí
Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Zuz napísané 11.05.2018 12:33

Mudro

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
7 vecí, ktoré tehotným lezú na nervy
21.05.2018   6
Je zopár omrviniek, drobností, ktoré tehotným ženám môžu udrieť na citlivejšiu tehotenskú strunku. Koniec koncov, v záplave tehotenských hormónov majú na to aj nárok.
Takto vyzerajú ženy po pôrode naozaj
20.05.2018   1
Možno to nepovieme nahlas, ale prijať svoje telo po pôrode nie je pre ženu vždy ľahké. Projekt 4th Trimester Bodies prichádza s myšlienkou oslavy ženského tela po pôrode, také aké naozaj je. Krásne, bez ohľadu na strie, žilky, ovisnutú kožu či iné telesné znaky.
Ako sa vypočíta dávka v nezamestnanosti po materskej?
16.05.2018   1
Častokrát sa stáva, že po dlhšie trvajúcich materských je pracovné miesto zrušené, aj situácie, keď sa pracovný pomer skončí.
babetko
Druhé dieťa zvyšuje matke sebavedomie
22.05.2018   0
Druhýkrát tehotná. Namiesto sĺz radosti, prvé, na čom pomyslela, bolo: zbohom, sloboda, tentokrát už na večné veky!
Keď dieťa nezoberú do škôlky
21.05.2018   0
Detí je veľa, materských škôl málo. Rodičia majú možnosť odvolať sa voči rozhodnutiu o neprijatí dieťaťa do materskej školy. Aký je postup?
Jahody
20.05.2018   0
Jahody obsahujú mangán a zinok, vitamíny C a E. Majú nízky obsah cukru, veľa vlákniny, preto sa doporučujú pri rôznych diétach. A čo tak nejaké recepty s jahodami?
detské choroby
Príliš čistá domácnosť deťom škodí
17.05.2018   0
Čľapkanie na potoku, stavanie bunkrov, kukurica pečená v pahrebe a konzumovaná tak, že vám uhlíky ešte vŕzgajú pod zubami ... Pre dnešné deti takmer nepredstaviteľné. Alebo pre ich rodičov?
Repelenty. Ako dopadli v testoch?
10.05.2018   0
Čo by ste pri výbere vhodného repelentu mali zohľadňovať? Test známeho českého časopisu ukázal, že klasické repelenty fungujú relatívne spoľahlivo, avšak rôzne dlhý čas. V teste účinnosti prepadol moderný náramok a mobilné aplikácie.
Najčastejšie problémy očí
07.05.2018   86
K najčastejším očným problémom patria tzv. refrakčné vady. Ide o poruchu v optickom systéme oka – problémy so správnym zaostrením oka na žiadaný cieľ.
zvery
Korytnačka. Vodná alebo suchozemská
20.05.2018   4
Ako si vybrať tú pravú? Pokiaľ si hľadáte domáceho miláčika na celý život, korytnačka môže byť pre vás ten pravý štvornohý kamarát, ktorý bude s vami v dobrom aj v zlom. Legendy o korytnačej dlhovekosti sa zakladajú na pravde.
Mačka je ochranca rodinky
18.05.2018   1
Ako sa vlastne mačka a človek dali dohromady? Ako vzniklo ich pradávne tisícročné priateľstvo? Dokáže naozaj mačka ochraňovať rodinu, v ktorej žije? Ako?
Čo robiť ak pes útočí...
07.05.2018   4
Náš strach je prvý signál, bojazlivý pohľad priamo do očí dáva psovi signál č. 2. A častokrát následnými podvedomými reakciami psa viac a viac provokujeme. Dôležité je sa snažiť útoku vyhnúť. A ako?