ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaInšpirácie a motivácie

Čas pre seba? Učme sa od mužov!

 Marcela Beňová   14.05.2018   1

S časom pre seba je to ako s návštevou zubára. Vždy je niečo dôležitejšie a vždy sa k tomu dokopeme, až keď sa už inak nedá. Vyhorenie a večná odsúvanie vlastných potrieb spolu úzko súvisia. 

shutterstock

 

Začnite krok po kroku

Ak máte pocit, že nemáte čas, muž je práci od rána do noci a váš osobný priestor rešpektuje nanajvýš váš pes, začnite krok po kroku. Každý otec, aj ten absolútne vyčerpaný, vraj zvládne vlastné deti aspoň na dvadsať minút. Za ten čas možno nestíhate komplet wellness, ale tieto veci zvládnete. Dajte si nekonečnú sprchu a užívajte si chvíľu len pre seba. Zavrite sa do spálne, skryte hlavu pod vankúš a započúvajte sa do ticha. Vyložte si nohy, dajte si kávu a čítajte dobrú knihu. 

Učte sa od mužov

Neupratujte, neperte, nežehlite, nepresádzajte v záhrade kvety. Učte sa od mužov. Keď dáte dvadsať minút na oddych im, čo urobia? Nechajú vás s deťmi samú a venujú sa tomu, čo ich baví. V úplnom tichu a bez výčitiek svedomia či ľútosti. Empatia bokom, každý dospelý potrebuje dobiť baterky. Možno práve takto sa stali pánmi tvorstva.

Nepodceňujte silu rituálov

Ak si vybojujete čas pre seba, či už s rodinou alebo sama so sebou, a pár týždňov vytrváte, stane sa z toho pravidelná súčasť vášho života. Môžete zaznamenať príliv energie, vyhladenie vrások, nadhľad a lepší vzťah k deťom. A to sú celkom dobré benefity, ak oddychu obetujete pár minút denne, no nie?

Darí sa vám na materskej nezblázniť? Alebo je každý deň nad vaše sily? Napíšte nám, ako sa s materskou dovolenkou vyrovnávate vy a váš drobec. 

  • Inšpirované prednáškou Martiny Majzlíkovej, autorkou knihy Šťastná žena, počas Európskeho týždeňa nosenia detí
Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Zuz napísané 11.05.2018 12:33

Mudro

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Opuchy nôh v tehotenstve
23.10.2018   6
Najčastejšie sa budúce mamičky sťažujú na opuchy nôh, zriedkavejšie aj rúk, tváre. Opuchy postihujú asi 75% tehotných, zvyčajne po 20. týždni tehotenstva, obvykle hlavne v treťom tirmestri. Zhoršujú sa hlavne na večer a cez noc by mali vymiznúť.
Nepremeškajte novorodenecké fotenie! Neopakovateľné zábery vás budú tešiť celý život
18.10.2018   0
Či už ste fotenie s bábätkom dostali ako darček k pôrodu, alebo ste sa preň rozhodli sami, inšpirujte sa tipmi fotografky Vandy Golianovej, vďaka ktorým sa krásnymi zábermi budete môcť pochváliť aj po rokoch.
Mlieko v tehotenstve. Zaobídete sa bez neho?
15.10.2018   0
Vápnik je dôležitým prvkom pri samotnom raste bábätka počas vnútromaternicového vývinu a pôsobí aj ako prevencia pri riziku predčasného pôrodu.
babetko
Som najhoršia matka na svete
22.10.2018   4
Zobudíte sa ako matka roka, a ešte pred deviatou prídete o titul aj medailu.
22 vyčítaniek pre deti
20.10.2018   0
Jeden, dva, tri, povedz mi to ty... Poďte s nami "počítať" a "rýmovať." Máme pre Vás 22 vyčítaniek, ktoré sa môžete naučiť spolu s deťmi. Takmer isto spoznáte medzi nimi také, ktoré ste sa naučili v detstve aj Vy :)
Samko je hyperaktívne dieťa. Deti ho neznášajú
20.10.2018   6
Bonbónikom na torte je svokra, ktorá len sucho skonštatuje : “Veru si si ho zle vychovala, moja milá, mala by si mu občas poriadne priložiť“. (A muž je vtedy iba ticho a to strašne bolí...)
detské choroby
Drogy - prečo vzniká závislosť
20.10.2018   0
Príznaky závislosti od drog môžeme rozdeliť na psychické, ktoré sa odohrávajú v našej mysli, a fyzické, ktoré pociťujeme na tele.
Detská imunita, prevencia, chrípka
19.10.2018   1
Na svete ročne pribúda asi 6 000 nových látok, ktoré v prírode vôbec neexistovali. Časť z nich ostáva v laboratóriách, ale veľká časť sa najmä v podobe kozmetických prípravkov, liekov, priemyselných produktov a odpadov dostáva do životného prostredia. Vplyvom narušeného resp. zmeneného životného prostredia dochádza k vzniku nedostatočnej imunitnej odpovedi –organizmus sa nevie brániť ani proti banálnej infekcii mikroorganizmami.
Dojčenie predčasne narodených detí
15.10.2018   0
Keď sa dieťatko narodí pred plánovaným termínom pôrodu, zväčša sú s tým spojené komplikácie. Dieťa môže byť umiestnené v inkubátore a odlúčené od maminy.
zvery
Aký múdry je váš pes?
19.10.2018   0
Psi dokážu pozoruhodné veci. Potom čo dostanú niekoľko inštrukcií vedia zháňať ovce do košiara, vodiť nevidiacich cez preplnené ulice miest, odhaliť prítomnosť rakoviny a iných chorôb v tele človeka, nájsť stratených alebo zavalených ľudí, zistiť prítomnosť výbušniny alebo drog.
5 x vedeli ste, že morské prasiatka....
14.10.2018   0
Morské prasiatko sa po anglicky povie „guinea pig“ – preto si mnohí myslia, že pochádza z Guinei. Ale je to naozaj tak?
Čo chovať vo veľkej záhrade? Napríklad lemura!
06.10.2018   0
Lemur je naozaj priateľským a veľmi spoločenským tvorom, spolužitie s ľuďmi mu vôbec neprekáža.