ŽenaBulvárik

Za muža jednoznačne Obamu

 Anna Veselá   23.01.2017   0

Čo tam po Trumpovi, a vôbec po Obamovi, týka sa nás to nejako? Rožky lacnejšie aj tak nebudú, ako hovorieval môj starý otec.

A čo by som mu povedala? Rožky možno nie, ale mám neblahý dojem, že kultúra, nielen politická, ale rodinná, lacnejšia asi bude.  

https://www.theguardian.com/us-news/video/2017/jan/11/teary-barack-obama-thanks-michelle-in-farewell-speech-video
theguardian.com

 

Ďakujem svojej žene, najlepšej priateľke

Z Bieleho domu odišli manželia, ktorí boli vzorom a inšpiráciou pre nás všetkých. Videl to celý svet, aj my tu za Oceánom, ktorých sa to vôbec netýka. Bolo to silné. Lebo z Obamovcov vyžarovala vzájomná láska, pochopenie, podpora.

„Michelle, 25 rokov si nielen mojou manželkou, matkou našich detí, ale aj mojou najlepšou priateľkou. Zobrala si na seba úlohu, o ktorú si nikdy nežiadala. A ujala si sa jej tak, ako to vieš iba ty. S pôvabom, štýlom, s humorom.

Urobila si z Bieleho domu miesto, otvorené pre všetkých. A nová generácia môže viac rásť, pretože si pre ňu ty vzorom. Som na teba hrdý a táto krajina je na teba hrdá,“ povedal Barack svojej žene v záverečnom prejave so slzami v očiach.

Rozplakal nielen prítomných v sále. Ale veru, aj mňa.

 

Ženy sú zabijačky, ktoré chcú ovládať muža, hovorí Donald

Obamovcov za osem rokov, ktoré strávili v Bielom dome, nesprevádzal ani jeden škandál, žiadne faux-pax. Teraz sa v Bielom dome udomácňuje iný pár.

Škandály sú druhým menom súčasného amerického prezidenta. Trump si napríklad pochvaľoval, že v médiách do detailov pretriasaný priebeh rozvodu s prvou manželkou Ivanou, modelkou českého pôvodu, pomáha jeho biznisu.

S nádejnou druhou manželkou Marlou sa schádzal a rozchádzal tiež v priamom prenose, televízia pri tom nesmela chýbať. Týždeň pred svadbou jej dal podpísať predmanželskú zmluvu s tým, že ak odmietne, zruší svadbu.

Opustite náročné ženy, nájdite si bezúdržbové

Ženy, ktoré nechcú predmanželskú zmluvu, treba opustiť, píše vo svojej knihe Trump: Umenie návratu. Po rozvode číslo dva sa Donald vyjadril, že ak sa raz niekedy zamiluje, tak iba do „bezúdržbovej“ ženy.

Možno taká jeho súčasná manželka a prvá dáma Melania je. Už počas kampane sa predviedla, že neplytvá zbytočne na ľudí, ktorí pre ňu napíšu dobré príhovory. Okopírovala jeden od Michelle Obamovej. Uznať sa jej musí aspoň to, že si vybrala ten najlepší vzor za inšpiráciu.

Keby sa tak vedel inšpirovať aj Donald. Namiesto kyslého úsmevu pobozkať ruku, to by bolo teda niečo!

Svetový mier totiž začína najprv doma :)

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.2 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenská poradňa - aké vyšetrenia vás čakajú v tehotenstve?
18.01.2021   5
Viete aké vyšetrenia vás čakajú počas tehotenstva? Čo sa vyšetruje v ktorej poradni? Koľko ultrazvukov je povinných v tehotenstve? Kedy vám lekár vypíše tehotenskú knižku a kedy nástup na materskú dovolenku?
Genetický ultrazvuk
15.01.2021   17
Nízke hodnoty AFP testov poukazujú na možnosť plodu s Downovým syndrómom, naopak zvýšené hodnoty poukazujú na možnosť defektov neurálnej rúry.
Život bez dieťaťa. Ako na to nemyslieť?
13.01.2021   0
Myslela si, že má ešte veľa času, ale teraz, v 36 rokoch, v partnerstve s človekom, ktorý už deti má a žiadne ďalšie nechce, sa tejto predstavy pomaly ale isto musí vzdať.
babetko
7 fotoreceptov: Ako uvariť prvé príkrmy pre deti
19.01.2021   1
Hoci to možno tak nevyzerá, zavádzanie inej ako mliečnej stravy do jedálnička dieťaťa nemusí byť hotová veda. Ako dôkaz poslúži náš seriál so 7 receptami. S obrázkovým návodom krok za krokom, veríme že vám náš fotoseriál túto novú bábätkovskú životnú etapu uľahčí.
Kedy má už rozprávať? 7 otázok pre logopédku
18.01.2021   1
Podľa psychológov a ich tabuliek má vedieť 16-mesačné dieťa cca 50 slov. Ale často ich narátame sotva 15, aj to je veľa. Je to zle? Pýtala som sa logoédky Barbory Králikovej.
6 skvelých hračiek z kartónu
15.01.2021   0
Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.
detské choroby
11 príznakov u detí, kedy určite vyhľadajte lekársku pomoc
19.01.2021   0
Odborníci hovoria, že rodičia by mali lekára vyhľadať vtedy, ak sa niečoho obávajú. Toto sú príznaky, kedy vždy vyhľadajte lekársku pomoc pre svoje dieťa.
Operácia: Obriezka - Cirkumcízia
16.01.2021   6
Obriezka sa vykonáva pri zúženej predkožke, alebo pri príliš dlhej predkožke, ktorú nemožno voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. Ako poznáme fimózu a kedy si ju treba začať všímať?
Odstávajúce ušká
13.01.2021   0
Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.
zvery
Morčatá
12.01.2021   11
Morčatá patria medzi hlodavcov, dožívajú sa v priemere 5 až 7 rokov. Je to milé zvieratko, vhodné pre staršie deti ako miláčik. Je ideálne na chov v byte, hoci si vyžaduje aj prechádzky vonku. Starostlivosť o neho je pomerne jednoduchá.
Korytnačka z akvária
02.01.2021   0
Vodný obojživelník, ktorého máme doma v akváriu je ako stvorený pre tropické krajiny, ktoré nazýva svojím domovom. Ako sa oň máme starať v našich podmienkach?
Čo robiť ak sa pes bojí
29.12.2020   3
Máte psa,ktorý sa niečoho alebo niekoho bojí? Viete ako mu pomôcť? Ako prekonať jeho strach?