ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaBulvárik

Seriál Som mama s Kristínou Tormovou má za sebou úspešnú premiéru

 Marcela Beňová   06.09.2018   1

Túto stredu odštartovala televízia Joj rodinný seriál Som mama na motívy rovnomennej knižky spod pera spisovateľky, blogerky a herečky Kristíny Tormovej.

FB Kristína Tormová

 

Najznámejšia slovenská mamička v ňom zároveň objaví v hlavnej úlohe.

Som mama je vtipným a citlivým náhľadom do jedného z najkrajších období v živote ženy- materskej dovolenky.

Seriál, ktorý je zameraný predovšetkým na ženské diváčky, je inšpirovaný nielen tehotenstvom, ale aj prvými rokmi dcérok známej herečky, ktoré humorne zdokumentovala vo svojej knihy.

Tvorcovia seriálu sa narozdiel od nej zamerali predovšetkým na romantický príbeh. 

 

Hlavná hrdinka Tina Rojková, hyperaktívna tridsiatnička, sa pokúša rozbehnúť niekoľko vlastným projektov. Pri jednom z nich, pečení narodeninových tort na rodinné oslavy, sa zoznámi s nesmelým Robertom. Z krátkej známosti sa vykľuje nečakané tehotenstvo, preto sa Tina rozhodne zistiť o otcovi svojich detí viac.

Seriál už po odvysielaní prvých dvoch dielov získal množstvo priaznivých reakcií. Scenáru sa nedá uprieť humor, ktorý je samotnú autorku typický, dobre vypointované dialógy a ľahkosť, s akou sa celý príbeh nesie.

Tvorcom sa podarilo vyhnúť hluchým miestam a vytvoriť autentickú atmosféru, v akej sa dnešné mamy- tridsiatničky pohybujú. Scenár neoplýva len vtipom, ale aj niekoľkými scénami, ktoré diváčkami bezpochyby vženú slzy do očí. 

O materstve s úsmevom

Som mama vtipne a s nadhľadom sleduje prerod rozlietanej a romanticky založenej Tiny, ktorej jediným spoločníkom bol jej kocúr, na mamičku dvojičiek, ktorej sa zo dňa na deň zmení celý život, a samozrejme priority.

Okrem talentovanej Kristíny Tormovej sa v seriáli predstavia úspešné slovenské herečky Zuzana Kanócz a Michaela Čobejová. Úlohy otca dvojičiek sa zhostil český herec Jiří Havelka, známy z českej minisérie Až po uši.

Rodinný seriál Som mama sa aj vďaka známym tváram zrejme dočká vysokej diváckej sledovanosti a mnohým mamičkám vyplní voľný večer, kým budú manželia sledovať Ligu majstrov.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
momo napísané 08.09.2018 08:30

Zacala som to pozerat plna ocakavani, ale zatial ma to neoslovilo...

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Oco pozerá futbal, bábo plače, mama má baby blues
21.02.2019   0
Hormonálna nerovnováha, množstvo pocitov, únava a nové povinnosti zvyčajne prispejú k tomu, že sa žena niekoľko týždňov po pôrode, keď prvotné dojmy opadnú, začína cítiť vyčerpane a nervózne. Lekári toto obdobie nazývajú baby blues a radia mamám zvoľniť zo svojich očakávaní, požiadať o pomoc okolie, a počkať, kým nahromadené emócie odznejú samé. Mamička Linda pozná baby blues dôverne a vie, ako si s ním poradiť.
Menštruačný kalíšok používajú ženy aj na to, aby skôr otehotneli. Funguje to?
20.02.2019   0
Každým dňom populárnejší menštruačný kalíšok, ako ekologická alternatíva k tampónom a vložkám, môže mať aj iný účel.
Odkedy som tehotná, nič nesmiem!
19.02.2019   0
Jedna z vecí, ktoré ma na prvom tehotenstve (ne)príjemne prekvapili, bola kvapku prehnaná starostlivosť môjho muža. On, racionálny chlap, sa pri pohľade na svoju manželku – budúcu matku zmenil na nepoznanie. Skrátka, prvé dieťa je prvé dieťa, a keď sa z muža stáva oco, zo ženy je na chvíľu kráľovná. Toto vás, milé prvorodičky, čaká pri prvom tehotenstve, tak si to užite.
babetko
Kedy dať dieťaťu do ruky prvú farbičku
21.02.2019   1
Deti, ak majú príležitosť a vhodné materiály, tak začínajú „kresliť“ – teda pracovať s týmto materiálom zhruba okolo prvých narodenín.
8 vecí, ktoré musí počuť každá mama, ktorá má malé deti
20.02.2019   1
Bude ti ťažko ešte niekoľko rokov. Naozaj veľmi ťažko. Neklesaj na duchu. Toto je pravá rodičovská cesta, jednoducho vydrž.
Deti sú ako atentátnici. Ich úlohou je sabotovať rodičov
19.02.2019   0
So sladkým úsmevom maria takmer každé naše úsilie. To kvôli nim robíme tisíc vecí naraz a nikdy nič nestihneme poriadne dokončiť.
detské choroby
Medzinárodný deň detskej rakoviny. Ochorie nám viac ako 200 detí ročne
14.02.2019   0
Dnes sú detské onkológie okrem Banskej Bystrice aj v Bratislave a Košiciach, ktoré spolu ročne diagnostikujú vyše 200 prípadov onkologických ochorení u detí od 0 do 19 rokov.
17 tipov na domácu liečbu laryngitídy
12.02.2019   0
Pri laryngitíde ide o to, že krk zvnútra opuchne. A to je dôvod, prečo toto ochorenie netreba podceňovať. Rodičia by vždy mali dieťa zobrať k lekárovi. Liečbu, ktorú pri laryngitíde nariadi dieťaťu lekár, môžete podporiť týmito domácimi prostriedkami.
Antibiotiká. Áno, či nie ?
08.02.2019   2
Ako liečia choroby antibiotiká? Deťom sa najčastejšie predpisujú ATB, ktoré obsahujú ampicilín, amoxycilín, erytromycín a penicilín.
zvery
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.
Stratil sa mi pes
06.02.2019   0
Čo robiť, keď sa nám stratí pes? Ako si zachovať chladnú hlavu a nepodľahnúť zbytočne panike? Kto nám pomôže nájsť ho? Ako sa efektívne zapojiť do hľadania?
Flat coated retríver alebo Hladkosrstý retríver, FCR
30.01.2019   0
Poznáte krásneho a inteligentného psa - Flat coated retrievera? Odkiaľ pochádza toto originálne plemeno a aké má vlastnosti? Je vhodné do rodiny s deťmi? Čo má spoločné s inými druhmi retrieverov?