ŽenaBulvárik

Rodičom, ktorí dali dcéram meno podľa Deanerys z Game of Thrones, zostali len oči pre plač

 Marcela Beňová   17.05.2019   0

Šok, sklamanie, hnev. Takéto pocity ovládli niekoľko tisíc rodičov po celom svete, ktorí sa rozhodli pomenovať svoje dievčatká po jednej z hrdiniek seriálu Game of Thrones.

Premena hlavnej hrdinky sa tvorcom príbehu naozaj podarila, nie všetci diváci to však ocenia.

Instagram khaleesiworld

 

Jeden z najúspešnejších seriálov v dejinách obrazoviek Games of Thrones sa nezadržateľne blíži k záveru. Po ôsmich rokoch sa konečne rozpletajú osudy hrdinov a diváci sa nevedia dočkať každej jednej časti.

Niet sa čo diviť, seriál je plný intríg a násilia, a ak si aj obľúbite niektorú postavu, nikdy neviete, či sa dočká ďalšieho dielu.

To však nebráni divákom zamilovať si jednotlivé postavy tak, že po nich dokonca pomenúvajú svoje deti. Okrem mena Jon, Arya či Sansa sa medzi rodičmi ujalo aj meno Daenerys.

Mamičky pred obrazovkou onemeli hrôzou

Jedna z hlavných hrdiniek Daenerys Targaryen, ktorú diváci poznajú aj pod prezývku Danny či Khaleesi, si najmä ženské diváčky obľúbili natoľko, že po svete behá takmer 3 500 dievčatiek, ktoré nosia meno dračej kráľovnej.

 

Daenerys vstúpila do povedomia fanúšikov ako jedna z mála pozitívnych postáv, ženské publikum si získala vďaka kombinácii ctižiadosti a odvahy. Mužskí diváci si ju zapamätajú najmä vďaka práci maskérov, ktorí jej vytvorili charakteristický vzhľad.

Až doteraz veľmi pozitívna hrdinka, ktorá si prebojovala cestu až do predposledného dielu, svojich fanúšikov šokovala.

Vo chvíli, keď všetci diváci čakali, že sa prejaví ako odvážna a charakterná žena, taká, akú ju majú radi, spustilo sa v seriáli krviprelievanie, ktoré zrejme nikto nečakal.

Keď sa vás dcéra opýta, po kom má meno

Instagram a Twitter sa ihneď zaplnili vtipnými ale aj nahnevanými komentármi. Niektorí rodičia sa snažili vysvetliť, že aj pozitívny hrdina sa niekedy môže rozhodnúť nesprávne alebo skratovo.

Častejšie sa však objavila kritika, že toto už tvorcovia prehnali. A objavil sa aj vtipný postreh jednej diváčky: „A čo poviete svojej dcére, keď sa opýta, po kom má meno?"

 

Fenomén pomenovávania detí po obľúbených hrdinoch nie je novinka. Kým v minulosti sa vášnivé čitateľky radi inšpirovali Annou zo Zeleného domu, Janou Eyrovou či Scarlet O´ Hara, na Slovensku nájdeme niekoľko Šeherezád a vďaka kráľovskej rodine aj nejednu Charlotte.

Pestrosť mien si samozrejme zaslúži uznanie pre odvážnych rodičov. Netreba však zabúdať, že kým móda a nápady tvorcov filmov a kníh sa menia, vaše dieťa bude svoje meno nosiť celý život.

Pamätajte na to, ak vás najbližšie očarí niektorá filmová postava, a popremýšľate, či váš potomkovi ocení netradičné meno aj v budúcnosti.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.