ŽenaBulvárik

Rodičom, ktorí dali dcéram meno podľa Deanerys z Game of Thrones, zostali len oči pre plač

 Marcela Beňová   17.05.2019   0

Šok, sklamanie, hnev. Takéto pocity ovládli niekoľko tisíc rodičov po celom svete, ktorí sa rozhodli pomenovať svoje dievčatká po jednej z hrdiniek seriálu Game of Thrones.

Premena hlavnej hrdinky sa tvorcom príbehu naozaj podarila, nie všetci diváci to však ocenia.

Instagram khaleesiworld

 

Jeden z najúspešnejších seriálov v dejinách obrazoviek Games of Thrones sa nezadržateľne blíži k záveru. Po ôsmich rokoch sa konečne rozpletajú osudy hrdinov a diváci sa nevedia dočkať každej jednej časti.

Niet sa čo diviť, seriál je plný intríg a násilia, a ak si aj obľúbite niektorú postavu, nikdy neviete, či sa dočká ďalšieho dielu.

To však nebráni divákom zamilovať si jednotlivé postavy tak, že po nich dokonca pomenúvajú svoje deti. Okrem mena Jon, Arya či Sansa sa medzi rodičmi ujalo aj meno Daenerys.

Mamičky pred obrazovkou onemeli hrôzou

Jedna z hlavných hrdiniek Daenerys Targaryen, ktorú diváci poznajú aj pod prezývku Danny či Khaleesi, si najmä ženské diváčky obľúbili natoľko, že po svete behá takmer 3 500 dievčatiek, ktoré nosia meno dračej kráľovnej.

 

Daenerys vstúpila do povedomia fanúšikov ako jedna z mála pozitívnych postáv, ženské publikum si získala vďaka kombinácii ctižiadosti a odvahy. Mužskí diváci si ju zapamätajú najmä vďaka práci maskérov, ktorí jej vytvorili charakteristický vzhľad.

Až doteraz veľmi pozitívna hrdinka, ktorá si prebojovala cestu až do predposledného dielu, svojich fanúšikov šokovala.

Vo chvíli, keď všetci diváci čakali, že sa prejaví ako odvážna a charakterná žena, taká, akú ju majú radi, spustilo sa v seriáli krviprelievanie, ktoré zrejme nikto nečakal.

Keď sa vás dcéra opýta, po kom má meno

Instagram a Twitter sa ihneď zaplnili vtipnými ale aj nahnevanými komentármi. Niektorí rodičia sa snažili vysvetliť, že aj pozitívny hrdina sa niekedy môže rozhodnúť nesprávne alebo skratovo.

Častejšie sa však objavila kritika, že toto už tvorcovia prehnali. A objavil sa aj vtipný postreh jednej diváčky: „A čo poviete svojej dcére, keď sa opýta, po kom má meno?"

 

Fenomén pomenovávania detí po obľúbených hrdinoch nie je novinka. Kým v minulosti sa vášnivé čitateľky radi inšpirovali Annou zo Zeleného domu, Janou Eyrovou či Scarlet O´ Hara, na Slovensku nájdeme niekoľko Šeherezád a vďaka kráľovskej rodine aj nejednu Charlotte.

Pestrosť mien si samozrejme zaslúži uznanie pre odvážnych rodičov. Netreba však zabúdať, že kým móda a nápady tvorcov filmov a kníh sa menia, vaše dieťa bude svoje meno nosiť celý život.

Pamätajte na to, ak vás najbližšie očarí niektorá filmová postava, a popremýšľate, či váš potomkovi ocení netradičné meno aj v budúcnosti.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Recept týždňa
EUROVOĽBY
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Je to dieťa moje? Potvrdiť otcovstvo môžu aj anonymné DNA testy
21.05.2019   0
Možnosť otestovať otcovstvo nemusíte len prostredníctvom odborníkov. Samotné anonymné testovanie umožňuje objednávku testu až domov. Štandardne sa používa tyčinka, ktorou sa urobí výter z ústnej dutiny. Každý test obsahuje dve vzorky, ktoré sa odošlú späť do spoločnosti, ktorá o niekoľko dní vyhodnotí testovanie. Výsledky odošle podľa vyžiadania na adresu žiadateľa, alebo na mailovú adresu.
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Montessori prístup: deti upratujú hračky samé od seba
21.05.2019   0
Montessori učitelia uplatňujú metódy, ktoré vedia osloviť už najmenšie deti k tomu, aby boli poriadkumilovné.
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Mamy nepadajú učené z neba
19.05.2019   2
Asi pred rokom som v návale hnevu povedala synovi, že keď ma neľúbi a nechce so mnou žiť, nech si pobalí kufor a ide tam, kde mu bude lepšie. Akcia – reakcia, ešte len spustil spŕšku sprostostí. A ja, čo som mala byť nad vecou, som mu namiesto toho do kufra začala hádzať veci.
detské choroby
Histamínová intolerancia
20.05.2019   0
Histamínová intolerancia má rôzne príznaky, aj veľa takých, ktoré by sme automaticky liečili ako nádchu, migrénu, prípadne ako alergickú kožnú reakciu. Pokiaľ sa jedná o HIT, vyžaduje si nízkohistamínovú diétu.
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?