ŽenaBulvárik

Aké mená sa páčili rodičom v roku 2019

 Marcela Beňová   27.12.2019   0

Aké boli trendy v menách bábätiek za rok 2019? Veľa novej vody slovenskí rodičia nenamútili a najobľúbenejšími zostáva Sofia a Jakub.

Pixabay

 

Máme radi klasiku

Tento rok sa na Slovensku narodilo 762 dievčat s menom Sofia a 1229 Jakubov. Slováci dali najavo, že okrem exotiky, seriálov a rodinných mien najviac oceňujú výstižné, dobre znejúce mená a záleží im aj na význame.

Sofia a Jakub potvrdili nielen minuloročné prvenstvo, ale v zozname tých najobľúbenejších vládnu už niekoľko sezón. A ako naznačujú rodičia, zostane to tak aj pár najbližších rokov.

Meno Sofia patrí k najobľúbenejším nielen u nás, je aj najčastejšie dávaným menom pre dievčatká vo svetovom rebríčku.

Sofia, ktorá pochádza z gréčtiny a znamená múdrosť, zjavne získala sympatie naprieč všetkými kultúrami a nevytlačili ju odtiaľ ani iné populárne či tradičné mená. 

Najobľúbenejšie dievčenské mená v roku 2019

1. Sofia

2. Nina

3. Ema

4. Viktória

5. Natália

6. Eliška

7. Nela 

8. Tamara 

9. Laura 

10. Michaela

Mohlo by Vás zaujímať tiež: Zoznam mien podľa dátumu

 

Najobľúbenejšie chlapčenské mená v roku 2019

1. Jakub

2. Adam

3. Michal 

4. Samuel 

5. Tomáš

6. Martin 

7. Oliver

8. Filip 

9. Matej

10. Lukáš

Aké mená pribudnú v roku 2020?

Dievčenské mená zaznamenali len jednu novinku. Minuloročné obľúbené meno Hana vystriedala Michaela. Hana sa posunula na 12. priečku. U chlapcov sa mení len poradie, ale obľúbená prvá trojka zostáva.

V roku 2020 nás čaká viac dievčatiek pomenovaných Izabela, Amélia, Jasmína, Timea, Zara či Zoja. Medzi chlapcami pribudne viac Viktorov, Damiánov, Richardov, Alexov a Alexandrov. Novinkou je aj čoraz obľúbenejšie meno Marko.

Celosvetovo najčastejšie dávanými menami pre dievčatá sú Sophia, Olivia a Emma, ktoré majú radi aj naši rodičia. Medzi chlapcami zas vedie Liam, Jackson a Noah. Anglicky znejúce mená si pritom vyberajú rodičia v každom kúte sveta.

Do 2020 agentúry predpovedajú zopár noviniek. Na svete bude viac dievčatiek s menom Ava, Aria, Ele, Alina, Mia, Emi a Dalia. Medzi chlapcami budú vo veľkom zastúpené mená Ziggy, Hector, Dennis a Lucas.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.3 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.