ŽenaBulvárik

10 vecí, ktoré ste možno netušili o potomkovi princa Harryho a Meghan Markle

 Marcela Beňová   16.04.2019   0

Minulý rok očarila celý svet kráľovská svadba, tento rok zas čakáme veľkolepé krstiny. Už o pár dní ma prísť na svet prvý potomok princa Harryho a jeho manželky Meghan.

Tí si za posledné mesiace užili poriadnu dávku pozornosti médií, ktorá na každom kroku striehne na módny štýl budúcej mamičky. Vo veľkom sa riešia aj vzťahy medzi Meghan Markle a ostatnými členmi kráľovskej rodiny.

instagram

 

Možno aj preto si v otázke bábätka nechávajú manželia veľa vecí pre seba. Tieto detaily o budúcom členovi kráľovskej rodiny však predsa prenikli na verejnosť.

Princ ani princezná to nebude

To, že sa narodíte do kráľovskej rodiny, vám okamžite korunku neprinesie. Narozdiel od detí princa Williama tak prvorodené bábätko Harryho a Meghan nebude mať nárok na titul princa či princeznej. A neočakáva sa, že by manželia dostali výnimku.

Úplne naprázdno však ich potomok neobíde. Ak sa narodí chlapec, mal by získať titul grófa, ak dievča, poteší sa z titulu lady. Celkom pekné, nie?

Následník trónu číslo sedem

Princ Harry a jeho manželka Meghan nie sú tradičný kráľovský pár. Možno aj preto sa rozhodli, že ich potomok nebude vyrastať v prísnom svete protokolov a manželia ohlásili, že sa chcú ešte pred narodením bábätka odsťahovať z Londýna.

 

 

Prísnu kráľovskú prípravu budúci potomok asi potrebovať nebude, ide o oficiálne siedmeho následníka trónu.

Nie je veľmi pravdepodobné, že by sa ku korune naozaj dostalo. Na druhej strane, aj samotný fakt, že v takej línii ste poteší, nie?

Bude domáci pôrod?

Aj keď sa pár snaží udržať čo najviac vecí ohľadom tehotenstva v tajnosti, isté je, že narozdiel od kráľovskej dvojice Williama a Kate nebude Meghan rodiť v súkromnom krídle nemocnice St. Mary Hospital, kde prišli na svet aj princ George a jeho súrodenci.

Pár dokonca naznačil, že by si trúfli aj na pôrod v domácom prostredí, ak to bude dovoľovať stav budúcej mamičky.

 

O všetkom sa však rozhodne v pravý čas. Isté je, že dvojica sa rozhodla predstaviť prvé bábätko najprv rodine, až potom verejnosti.

Takže žiadne fotenie pár hodín po pôrode sa konať nebude. V tomto prípade nejde o porušenie protokolu.

Prvé fotky bábätka určené pre verejnosť prídu z Windsoru

Dvojica sa síce zriekla obľúbeného fotenia pred pôrodnicou v Londýne, prvé fotky by však mali prísť z Windsoru, kde sa budúci rodičia presťahovali.

Fotografi už teraz špekulujú, či si manželia zvolia fotenie v interiéri, alebo prekvapia rodinnou fotkou z niektorej z blízkych záhrad.

 

Meghan túži po čo najprirodzenejšom pôrode

Budúca mamička zvládala tehotenstvo skvele a nikoho neprekvapí, že sa rozhodla porodiť dieťa bez zbytočných zásahov. Podľa slov jej známych zatiaľ uvažuje o hypnopôrode, ktorý si vyskúšala aj jej švagriná.

Dve baby shower pre budúcu mamičku

Baby shower patrí v anglicky hovoriacich krajinách medzi obľúbené zvyky. Mamička pred pôrodom pozve na oslavu kamarátky, ktoré jej prinesú rôzne darčeky a veci pre bábätko.

Tradíciu baby shower dodržala aj Meghan Markle. Naplánovala dokonca dve.

Jednu v Anglicku, druhú v New Yorku, na ktorej sa zúčastnilo viacero jej priateľov, medzi nimi napríklad aj Amal Clooney, manželka Georga Clooneyho. Večierok budúcej mamičky vraj zdobili ružové ruže.

 

Prijímanie darov pre bábätko má svoje pravidlá

Kráľovský pár dostal za pár mesiacov stovky darčekov, predovšetkým oblečenie a hračky, ktoré mu zaslali vládni predstavitelia z celého sveta. Prijímanie darov však neprebieha len tak.

Existujú záväzné pravidlá, ako má taký dar vyzerať a čo sa smie darovať (a príliš sa nelíši od darov pre akékoľvek bábätko).

Na druhej strane pár nesmie prijať dar, ktorý by ho k čomukoľvek zaväzoval. Nevhodný dar musí podľa protokolu vrátiť.

Fanúšikovia podávajú na pohlavie bábätka stávky

Princ Harry s manželkou držia v tajnosti, či sa im narodí chlapček alebo dievčatko. Na druhej strane tí, ktorí budúcim rodičom držia palce, veria, že kráľovský pár očakáva dievčatko.

V Anglicku si na kráľovský pôrod dokonca môžete staviť, medzi stávkujúcimi zatiaľ vyhráva dievčatko. Niet však pochýb, že celá krajina sa bude tešiť tak či tak.

 

S budúcim rodičmi bude oslavovať celý Londýn

Prvé dieťa Meghan a princa Harryho si užije rovnakú slávu ako ostatné deti z kráľovskej rodiny. Londýn sa pri príležitosti narodenia kráľovského potomka rozžiari bielymi, červenými a modrými farbami.

Samozrejmosťou budú vlajky a rôzne pamätné predmety. Nejde len o zábavku pre turistov. Londýnčania si každú udalosť v kráľovskej rodine užívajú a radi pri tejto príležitosti vyrazia do ulíc zabaviť sa s priateľmi.

Dieťa princa Harryho a Meghan bude vo všeličom prvé

Očakávané bábätko bude akýmsi míľnikom v živote kráľovskej rodiny. Ide o prvé dieťa v blízkom príbuzenstve, ktoré nebude mať len anglické korene. Samotná Meghan pochádza zo zmiešanej rodiny, k čomu sa aj hrdo hlási.

Dieťa bude mať nárok aj na americký pas, i keď nie je pravdepodobné, že to rodičia v budúcnosti využijú. Bude to tiež prvé kráľovské dieťa v dlhej línii, ktoré sa narodí vo Windsore, nie v Londýne.

Princ Harry a Meghan budú mať nárok zvoliť si netradičné meno, aj keď na ich výber si ešte pár týždňov počkáme.

Budúcim rodičom neostáva iné, len zapriať veľa radosti a síl, a počkať si, aké novinky a zaujímavosti očakávané bábätko ešte prinesie.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Gynekológ varuje: Nedostatok horčíka v tehotenstve zvyšuje riziko astmy a ekzému u detí
12.07.2019   0
Nedostatok horčíka môžeme mať z viacerých príčin. Samé si ho spôsobujeme rôznymi diétami, jednostrannou stravou či konzumáciou polotovarov. Hnačky a zvracanie ho zase nadmerne vylúčia. V prípade tehotnosti však jeho potreba značne narastá.
Ako liečiť opuchy nôh v tehotenstve - babské rady
09.07.2019   0
Zábal na nohy môžete aplikovať pred spaním, ale pokojne aj počas noci. Pomôže najmä v dňoch, keď teplomer aj vo večerných hodinách ukazuje tridsať stupňov. Na zábal vyskúšajte ľanovú utierku, mäkký uterák či bavlnenú plienku. Zmiešajte teplú vodu a ocot v pomere 1:1 a namočte doňho napríklad osušku. Omotajte ju okolo chodidiel. Nohy si vyložte na zrolovanú prikrývku a nechajte odpočívať.
Tehotná na festivale?
05.07.2019   4
Je festival zábava, ktorú si musíte v tehotenstve zakázať? Ako na bábätko vplýva hlasný zvuk, ako v tehotenstve zvládať vysoké teploty, zníženú hygienu a iné festivalové špecifika? Skúsili ste?
babetko
Ako si poradiť s detskou kolikou? Vyskúšajte kvapky
15.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
O pokryteckom kojení
11.07.2019   27
Akoby nás mátala revolta voči generácii našich mám, ktoré sa hádam rad radom kolektívne dohodli, že už po troch mesiacoch majú „málo“ mlieka, „slabé“ je a pochabo nám zapchali ústa fľašou, z ktorej len tak tieklo sunarom ako potokom.
Nerob z toho vedu!
08.07.2019   1
Nerob z toho vedu - vraví mi muž, keď sa do preplneného kufra snažím napchať ďalšiu náhradnú vrstu oblečenia. Nerob z toho vedu - vraví, keď pred odchodom zúfalo hľadám plyšového krtka. Nesúhlasím, prežiť cestu na dovolenku je naozajstná veda.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.