ŽenaBulvárik

10 vecí, ktoré ste možno netušili o potomkovi princa Harryho a Meghan Markle

 Marcela Beňová   16.04.2019   0

Minulý rok očarila celý svet kráľovská svadba, tento rok zas čakáme veľkolepé krstiny. Už o pár dní ma prísť na svet prvý potomok princa Harryho a jeho manželky Meghan.

Tí si za posledné mesiace užili poriadnu dávku pozornosti médií, ktorá na každom kroku striehne na módny štýl budúcej mamičky. Vo veľkom sa riešia aj vzťahy medzi Meghan Markle a ostatnými členmi kráľovskej rodiny.

instagram

 

Možno aj preto si v otázke bábätka nechávajú manželia veľa vecí pre seba. Tieto detaily o budúcom členovi kráľovskej rodiny však predsa prenikli na verejnosť.

Princ ani princezná to nebude

To, že sa narodíte do kráľovskej rodiny, vám okamžite korunku neprinesie. Narozdiel od detí princa Williama tak prvorodené bábätko Harryho a Meghan nebude mať nárok na titul princa či princeznej. A neočakáva sa, že by manželia dostali výnimku.

Úplne naprázdno však ich potomok neobíde. Ak sa narodí chlapec, mal by získať titul grófa, ak dievča, poteší sa z titulu lady. Celkom pekné, nie?

Následník trónu číslo sedem

Princ Harry a jeho manželka Meghan nie sú tradičný kráľovský pár. Možno aj preto sa rozhodli, že ich potomok nebude vyrastať v prísnom svete protokolov a manželia ohlásili, že sa chcú ešte pred narodením bábätka odsťahovať z Londýna.

 

 

Prísnu kráľovskú prípravu budúci potomok asi potrebovať nebude, ide o oficiálne siedmeho následníka trónu.

Nie je veľmi pravdepodobné, že by sa ku korune naozaj dostalo. Na druhej strane, aj samotný fakt, že v takej línii ste poteší, nie?

Bude domáci pôrod?

Aj keď sa pár snaží udržať čo najviac vecí ohľadom tehotenstva v tajnosti, isté je, že narozdiel od kráľovskej dvojice Williama a Kate nebude Meghan rodiť v súkromnom krídle nemocnice St. Mary Hospital, kde prišli na svet aj princ George a jeho súrodenci.

Pár dokonca naznačil, že by si trúfli aj na pôrod v domácom prostredí, ak to bude dovoľovať stav budúcej mamičky.

 

O všetkom sa však rozhodne v pravý čas. Isté je, že dvojica sa rozhodla predstaviť prvé bábätko najprv rodine, až potom verejnosti.

Takže žiadne fotenie pár hodín po pôrode sa konať nebude. V tomto prípade nejde o porušenie protokolu.

Prvé fotky bábätka určené pre verejnosť prídu z Windsoru

Dvojica sa síce zriekla obľúbeného fotenia pred pôrodnicou v Londýne, prvé fotky by však mali prísť z Windsoru, kde sa budúci rodičia presťahovali.

Fotografi už teraz špekulujú, či si manželia zvolia fotenie v interiéri, alebo prekvapia rodinnou fotkou z niektorej z blízkych záhrad.

 

Meghan túži po čo najprirodzenejšom pôrode

Budúca mamička zvládala tehotenstvo skvele a nikoho neprekvapí, že sa rozhodla porodiť dieťa bez zbytočných zásahov. Podľa slov jej známych zatiaľ uvažuje o hypnopôrode, ktorý si vyskúšala aj jej švagriná.

Dve baby shower pre budúcu mamičku

Baby shower patrí v anglicky hovoriacich krajinách medzi obľúbené zvyky. Mamička pred pôrodom pozve na oslavu kamarátky, ktoré jej prinesú rôzne darčeky a veci pre bábätko.

Tradíciu baby shower dodržala aj Meghan Markle. Naplánovala dokonca dve.

Jednu v Anglicku, druhú v New Yorku, na ktorej sa zúčastnilo viacero jej priateľov, medzi nimi napríklad aj Amal Clooney, manželka Georga Clooneyho. Večierok budúcej mamičky vraj zdobili ružové ruže.

 

Prijímanie darov pre bábätko má svoje pravidlá

Kráľovský pár dostal za pár mesiacov stovky darčekov, predovšetkým oblečenie a hračky, ktoré mu zaslali vládni predstavitelia z celého sveta. Prijímanie darov však neprebieha len tak.

Existujú záväzné pravidlá, ako má taký dar vyzerať a čo sa smie darovať (a príliš sa nelíši od darov pre akékoľvek bábätko).

Na druhej strane pár nesmie prijať dar, ktorý by ho k čomukoľvek zaväzoval. Nevhodný dar musí podľa protokolu vrátiť.

Fanúšikovia podávajú na pohlavie bábätka stávky

Princ Harry s manželkou držia v tajnosti, či sa im narodí chlapček alebo dievčatko. Na druhej strane tí, ktorí budúcim rodičom držia palce, veria, že kráľovský pár očakáva dievčatko.

V Anglicku si na kráľovský pôrod dokonca môžete staviť, medzi stávkujúcimi zatiaľ vyhráva dievčatko. Niet však pochýb, že celá krajina sa bude tešiť tak či tak.

 

S budúcim rodičmi bude oslavovať celý Londýn

Prvé dieťa Meghan a princa Harryho si užije rovnakú slávu ako ostatné deti z kráľovskej rodiny. Londýn sa pri príležitosti narodenia kráľovského potomka rozžiari bielymi, červenými a modrými farbami.

Samozrejmosťou budú vlajky a rôzne pamätné predmety. Nejde len o zábavku pre turistov. Londýnčania si každú udalosť v kráľovskej rodine užívajú a radi pri tejto príležitosti vyrazia do ulíc zabaviť sa s priateľmi.

Dieťa princa Harryho a Meghan bude vo všeličom prvé

Očakávané bábätko bude akýmsi míľnikom v živote kráľovskej rodiny. Ide o prvé dieťa v blízkom príbuzenstve, ktoré nebude mať len anglické korene. Samotná Meghan pochádza zo zmiešanej rodiny, k čomu sa aj hrdo hlási.

Dieťa bude mať nárok aj na americký pas, i keď nie je pravdepodobné, že to rodičia v budúcnosti využijú. Bude to tiež prvé kráľovské dieťa v dlhej línii, ktoré sa narodí vo Windsore, nie v Londýne.

Princ Harry a Meghan budú mať nárok zvoliť si netradičné meno, aj keď na ich výber si ešte pár týždňov počkáme.

Budúcim rodičom neostáva iné, len zapriať veľa radosti a síl, a počkať si, aké novinky a zaujímavosti očakávané bábätko ešte prinesie.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.