ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
piatok 17.11.2017 | meniny má Klaudia  
ZdravieZdravie

Začali ste už s vianočným upratovaním? Upracte aj svoje telo

 Petra K./ pr   29.11.2016   1

Poznáte to. Ráno zazvoní budík a už je večer. Ponáhľate sa z domu do práce, potom z práce za rodinou a často vám 24 hodinový prídel na deň nestačí. A tak rozmýšľate, kde ten čas ešte „naškrabete“, aby ste naozaj postíhali všetko čo potrebujete.

Výsledkom je často nepravidelná a nezdravá strava, málo spánku, nadmerný stres a nadbytočný príjem nezdravých zložiek, ako soľ, cukor, alebo kofeín.

Foto: Ingimage.com

Aj vplyvom akokoľvek usporiadaného života sa ľudské telo opotrebuje a zanáša odpadovými látkami a toxínmi, ktorých prítomnosť je príčina starnutia, náchylnosti ku chorobám a v konečnom dôsledku aj príčinou prirodzenej smrti.

A preto rovnako, ako je nevyhnutné pravidelne upratovať domácnosť, aby sa v nej dalo žiť, je nevyhnutné upratovať aj telo, v ktorom žijeme.

Vedeli ste, že...

Ak je naše telo prekyslené a plné toxínov, stráca schopnosť prijímať živiny, a to aj vtedy, keď je prijímaná strava bohatá na živiny. A tak sa toxíny hromadia a z tela sa veľmi ťažko vylučujú.

To potom spôsobuje, že sa necítite dobre, strácate energiu, mení sa Váš zdravotný stav, hromadí telesný tuk, spomaľuje sa trávenie, oslabuje imunita a pridáva sa aj nespavosť, či podráždenosť.

Foto: Ingimage.com

Nie je detox ako detox

Detoxikácia napomáha vášmu organizmu k odstráneniu všetkých toxínov, ktoré sú rozpustné vo vode, alebo v tukoch, pomáha pečeni v očiste od toxínov a následne k ich vylúčeniu cez tráviaci trakt.

Vhodné je zamerať pozornosť na “upratanie” si tela aspoň 2 krát do roka, alebo ešte lepšie – detoxikačnú schopnosť tela podporovať priebežne.

Potrebu detoxu poznali už naši predkovia, z čoho plynú tradície, či náboženské zvyklosti a poznáme ich ako Veľkonočný pôst /začína Popolcovou stredou a končí Veľkým piatkom, trvá cca.40 dní/, alebo tzv. Filipovku, čo je pôst pred sviatkom Narodenia Pána a trvá tiež cca. 40 dní. Existuje veľa druhov detoxikácií, rôzne náročných – časovo, či finančne.

Firma SENSILAB prichádza s komplexným riešením

Princíp Smartpack produktov je v tom, že sú väčšinou rozdelené do 3 fáz, kde každá fáza má svoj špecifický názov a tak je jasné, čo je jej cieľom.

V programoch Smartpack prebieha výživa a detoxikácia organizmu súbežne a vďaka brožúrky, ktorá je súčasťou každého balenia, sa môžete spoľahlivo vydať na cestu k správnemu a vyváženému stravovaniu, dostatočnému pitnému a pohybovému režimu.

Zloženie produktov Sensilab je vyslovene prírodného charakteru – extrakty rôznych bylín skombinované tak, aby pôsobili synergicky a ich účinok sa navzájom potencoval.

Čo je dôležité – Smartpack produkty neobsahujú žiadne detoxikačné prípravky pozostávajúce z črevo-dráždivých preháňadiel typu list senny.

SENSILAB 10 DAYS Detox

Je kompletný 3-dielny Smartpack program na prirodzenú detoxikáciu organizmu s 10 denným manuálom s jasnými inštrukciami a receptami.

Obsahom balenia sú 3 druhy výživových doplnkov:

  • Antiox na pečeň – zabraňuje prieniku toxínov do pečeňových buniek a urýchľuje jej regeneráciu
  • Starostlivosť o trávenie – reguluje chuť do jedla a množstvo prijímanej stravy a podporuje trávenie.
  • Ochrana hrubého čreva – uľahčuje vyprázdňovanie plynov, ktoré vytvára tráviaci trakt a má upokojujúci účinok pri podráždení čriev.

SENSILAB 30 DAYS Candida Solution

Tento 30 dňový program začína desať dňovým úvodným obdobím, ktorého cieľom je obnovenie rovnováhy medzi baktériami a kvasinkami.

Cieľom nasledujúceho obdobia v trvaní dvadsať dní je eliminovať a zabrániť šíreniu kvasinky Kandida, ktorá pri premnožení spôsobuje nadúvanie, tráviace ťažkosti, neschopnosť schudnúť, nekontrolovateľnú chuť na sladké a kyslé, chronickú únavu, výkyvy nálady a kvasinkovú infekciu na koži, nechtoch a sliznici.

V balení je opäť brožúrka – akýsi sprievodca potravinami, ktoré sa odporúčajú konzumovať a naopak, ktorým je potrebné sa vyhýbať.

Je veľmi ťažké zbaviť sa premnoženej kandidy, s výživovým doplnkom Sensilab 30 days Candida Solution, na tento účel stvoreným, to ide omnoho ľahšie.

SENSILAB Algae Power

Smartpack Algae Power odporúča výrobca najmä pre ľudí, ktorí majú rýchle tempo života, majú zlé stravovacie návyky a trávenie, trpia anémiou, neprijímajú dostatok živočíšnych bielkovín a chcú zdetoxikovať svoje telo a zlepšiť svoj imunitný systém.

Kapsuly obsahujú prášok z rozštiepených buniek chlorelly a prášok zo stielky hnedých morských rias a jód, čo podporuje vitalitu a aktivitu organizmu, napomáha rastu prospešnej črevnej mikroflóry, reguluje produkciu hormónov štítnej žľazy a stabilizuje tepelnú reguláciu. Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.

SENSILAB 30 DAYS Liver Detox

30 dňová kúra Liver detox je určená na podporu pečene, nakoľko pre zdravý organizmus je kľúčová práve ona.

Jej oslabenie môžeme spozorovať prejavmi ako: celková únava, strata energie, pomalé trávenie, kožné problémy, bolesť v bruchu, príležitostné zvracanie a zhoršenie zraku.

Pečeň je jediný orgán v tele, ktorý sa dokáže regenerovať sám /ak nám zostane aspoň 25% pečene, dokáže sa plne zregenerovať do 2 mesiacov/ a má dôležité funkcie:

  • filtruje z krvi toxíny
  • metabolizuje karbohydráty, tuky a proteíny
  • skladuje glukózu, železo a niektoré vitamíny

SENSILAB 30 DAYS Liver Detox je jediný produkt, ktorý ponúka denné aj nočné čistenie pečene.

  • MORNING PURIFICATION, bohatý na antioxidanty. „Naštartuje“ pečeň, čistí ju už od ranných hodín a podporuje jej zdravú funkciu
  • DAY SUPPORT, podporuje detoxikáciu pečene a napomáha zlepšiť trávenie, vylučovanie toxínov počas celého dňa
  • NIGHT CARE, podporuje pohodu duševného zdravia, napomáha detoxikačným účinkom
Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Komentáre k článku
ivka160 napísané 29.11.2016 15:01

Na detox kľudne môžete brať aj ParazitEx, a máte to v 2 v 1...boj proti škodcom v tele ale aj ako detoxikácia tela :-)

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Čo doniesť mamine do pôrodnice?
15.11.2017   6
Prvé dni po pôrode každá mamina prežíva inak, môže byť pre ňu už cesta k návštevám vyčerpávajúca. Naopak, sú maminy, ktoré sa vyslovene nudia, alebo je im smutno. Najjednoduchšie je priamo sa spýtať, či prijímajú návštevy. Čo na návštevu do pôrodnice môžete spokojne priniesť?
5 faktov o (ne)plodnosti
14.11.2017   0
Problémy s otehotnením alebo úspešným dokončením tehotenstva má 1 z 8 párov a nejde zďaleka iba o problém ženy. Na neplodnosť si pripravujeme telo desať, pätnásť rokov dopredu.
Čo píšu nemecké pôrodné asistentky o pôrodoch do vody
12.11.2017   0
Ženy, ktoré rodia do vody, sa oveľa zriedkavejšie dožadujú prostriedkov utišujúcich bolesť. Menej často ako „na suchu“ dochádza k poraneniam v oblasti hrádze. Ak je nástrih hrádze potrebný, žena nemusí vychádzať z vody.
babetko
Na Slovensku sa narodí predčasne každé desiate dieťatko
16.11.2017   0
Za posledných 15 rokov vzrástol počet predčasne narodených detí na Slovensku o takmer tretinu.
Rečičky
15.11.2017   1
Ak ani vaše detičky veľmi neobľubujú ovocie, či zeleninu, nechajte sa inšpirovať mojimi básničkami. Možno si k sebe nájdu cestu práve popri "rečičkách". Nám sa to podarilo.
Letdown reflex – alebo, čo dokáže oxytocín
14.11.2017   0
Ak mama cíti bolesť, je v napätí, smutná, či depresívna, oxytocínový reflex môže byť utlmený, oslabený. Čo všetko robí oxytocín v našom tele?
detské choroby
7 signálov, že vaše dieťa môže byť depresívne
17.11.2017   0
Depresia je seriózne ochorenie. Nemusí sa jednať vždy o hlbokú depresiu, ale je dobré, ak sa s dieťaťom pracuje. Podľa stupňa závažnosti je možné ho zvládnuť aj len s pomocou psychoterapie.
Môže byť kašeľ pre vaše dieťa nebezpečný?
16.11.2017   0
Kašeľ je nevyhnutnou súčasťou detstva. Nie je možné mu zabrániť a ani by ste mu za každú cenu zabraňovať nemali. Kašeľ je v skutočnosti zdravý...
Deň slaných veterníkov. Európsky deň cystickej fibrózy je 21.11.
12.11.2017   0
Budeme vyrábať veterné vrtuľky, pretože bojujeme o každý jeden kvalitný nádych a výdych našich detí. Pretože cystická fibróza je závažné genetické ochorenie.
zvery
Vnútorné pazity u psov a mačiek
17.11.2017   0
Prevencia proti parazitom je veľmi dôležitá tak pre zdravie Vášho zvieratka ako aj Vaše vlastné. Parazity vedia infikovať rovnako bytové zvieratá i žijúce prevažne vo vonkajšom prostredí, a to v ktoromkoľvek ročnom období.
Agapornis, začíname s chovom.
15.11.2017   3
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Ako vybrať šteňa
11.11.2017   0
Športovo založení ľudia by si mali vybrať aktívne plemeno. Ak dávate prednosť domácej pohode, treba si zaobstarať kľudného psíka, inak by sa mohlo stať, že v dôsledku nevybitej energie a temperamentu by mohol v domácnosti napáchať škody.