ZdravieZdravie

Výsledky čitateľského testu priamo na telo. Toto si myslíte o produkte SKIN CAP Pena

 redakcia a testerky   10.11.2020   0

"Psoriáza, atopický ekzém, seborea. Je Vám niektorý z týchto pojmov až príliš povedomý? Hľadáme ľudí, ktorí majú skúsenosti s kožnými ochoreniami a neboja sa o nich hovoriť. "

S takouto výzvou sme v prvých októbrových dňoch hľadali medzi vami tie, ktoré majú záujem otestovať zaujímavú novinku na našom trhu.

Ďakujeme za veľký ohlas, spomedzi prihlásených sme vybrali 5 žien, ktorým zazvonil pri dverách kuriér a mali možnosť SKIN CAP PENU testovať na vlastnej koži.

 

Čo je SKIN CAP ?

SKIN-CAP® je značka kozmetiky určená na tlmenie prejavov atopického ekzému, psoriázy, či seborey.

SKIN-CAP® neobsahuje kortikoidy, a tak je vhodný pre všetky vekové kategórie na dlhodobé a pravidelné používanie. Táto značka ponúka širokú škálu produktov od krémov, cez gély, šampón, penu až po kapsule.

 

V tomto teste  bola novinka SKIN-CAP® telova pena .

Čo nám povedali testerky po niekoľkých týždňoch používania?

ad. Marika M. - Považská Bystrica : Vyzerá ako šľahačka a baví aj deti:)

 

Jednoduchá aplikácia, formou jemnej peny, vyzerá ako šľahačka:) Používanie hravo baví aj deti.
Na pokožke je veľmi príjemná, dobre sa vstrebáva, zanecháva príjemný pocit, tlmí svrbenie, upokojuje aj podráždené miesta .
Vôňa je svieža, pripomína detský púder.  

Používali sme ju (ja aj syn ) ako bežnú preventívnu starostlivosť, keďže sme obaja alergici a pokožka nám často reaguje alergickou reakciou, je vysušená  miestami s ekzémom.  Už po pár použitiach vidieť a hlavne cítiť zlepšenie stavu pokožky.
Ja mám ekzém aj na očných viečkach , na to som používala skin cap krém, z ktorého som mala vzorku a veľmi som si ho obľúbila. Rovnako ako pena zanecháva príjemný pocit, hydratuje a upokojuje.

V zimnom období sa mne aj manželovi robí ekzém na rukách , pokožka je popraskaná , citlivá, bolí. Toto chladné obdobie je už za dverami, tak viem po akej starostlivosti siahnem, keď bude treba.

No, nová láska je pre mňa šampón, z ktorého som dostala tiež len vzorku, ale čo najskôr si ho kúpim aj v klasickom balení.  Taký jemný šampón, veľmi príjemný k pokožke, doslova ako jemnučký krém som ešte neskúšala, a to som ich vyskúšala veľmi veľa, keďže som kaderníčka.
Nielenže upokojí vlasovú pokožku, zanecháva príjemný pocit, pokožka je bez lupín a suchých miest, vlasy sú hladké, ľahko sa rozčesávajú.
Stojí za vyskúšanie.

Ďakujem za možnosť vyskúšať a objaviť túto kozmetiku.

ad Nikola P. - Trenčín : Najprv som mala pálivý pocit na rukách

Doteraz som používala stále krémy, ktoré väčšinou boli hutné a nie prijemne voňavé. S penou som veľmi spokojná,  dobre sa vstrebáva, na pokožke zanechala hebký film. Vôňa bola síce trochu silnejšia, ale bola pekná.

Pri prvých 2 dňoch som však po nanesení mala pálivý pocit na rukách, štípali ma. Pravdepodobne aj preto že na rukách som mala drobne ranky z popukanej/ suchej kože.
Pokožka sa mi zlepšila už po 5 dňoch používania. Doteraz som používala všelijaké mastičky, ale pri pravidelnom umývaní rúk nemali žiaden efekt. Naopak po používaní peny a umytí rúk som stále mala pocit, že pena mi zostala na rukách a ďalej účinkuje.

Dotaraz som o pene SKIN CAP nič nepočula, nikto mi ju neporadil, ani u lekárky. Každý predpisuje len kortikoidne masti, ktorým som sa ja osobne snažila vyhýbať. A ostatne dostupné masti v lekárňach síce pomohli, ale len na pár dní a potom sa efekt už strácal. So Skin cap mi problém odišiel po 5. dňoch a teraz si vždy večer Skin cap použijem len ako prevenciu. Nemám už žiadne problémy, ktoré mi pretrvávali  možno s párdňovými prestávkami od marca 2020. Výborné je, že aj ako kojaca matka môžem krém používať.

ad Martina K. - Senec : Teší ma, že to nemusím oplachovať


Aplikácia je veľmi jednoduchá, najmä ma teší, že nie je nutné to oplachovať ako iné výrobky so sírou.
Vôňa skvelá, opäť priam úžasné oproti síre od Ducray.  Vstrebávanie je výborné, nemám pocit mastnej pokožky.

Určite to menej svrbí, v oblasti vlasov je to horšie ale na tvári mi to priam instantne zlepšilo šupiny a veľmi rýchlo zabralo. Určite 10/10 .

 

 

ad MÁRIA S. - Nitra : Veľkou výhodou je, že neobsahujú kortikoidy

Pena sa veľmi ľahko a jednoducho nanáša. Jej použitie je bezproblémové. Je vstrebateľná, pokožku skutočne čistí a má veľmi príjemnú a nevtieravú jemnú vôňu.  

Zafungovalo mi to ako SOS. Pokožku na miestach ako krk a v okolí pása som už mala veľmi  svrbivú a začervenanú asi dva týždne pred týmto testom. Tým, že som si ju aj občas škrabala, tak aj bolestivú. Zlepšenie som si všimla prakticky hneď po prvom použití peny.

Problémy s pokožkou mám už niekoľko rokov. Nie však dlhodobé, sú skôr sezonne. Objavujú sa na jar a v zime. Kožná lekárka mi pred pár rokmi diagnostikovala Seboreu a predpísala mi nejaké kortikoidné maste, ktoré sú v lekárni iba na predpis. Vtedy mi problémy ustúpili.  Vďaka testu SKIN CAP som objavila prípravok, ktorý mi pomohol prakticky po prvej aplikácii. Do budúcna si ho budem kupovať.

Krém, ktorý som dostala ako vzorky, má tiež vynikajúci účinok a budem ho tiež používať. Veľkou a jednoznačnou výhodou týchto produktov je, že neobsahujú kortikoidy a možnosť si ich voľne zakúpiť v lekárni.

ad DANIELA B. - Dunajská Lužná : Musela som si na spray zvyknúť

Značku Skin Cap poznám a dlhoročne používam krém. Aplikácia sprejom mi prišla najskôr zvláštna, musela som si na sprej zvyknúť, ale zapáčilo sa mi to. Vôňa ostala rovnaká, čomu sa teším. Je nevtieravá a príjemná.

Taktiež vstrebateľnosť je super, nenecháva mastný povlak. Očakávanie nesklamalo. Som spokojná aj so sprejovou formou.
Áno, pena je rovnako účinná ako krém. Zjemňuje začervenanie podráždenej pokožky, koža ostáva jemná. Zlepšenie nastalo už od prvej aplikácie.
Každý rok v zime sa stretávam s problémom suchej, až atopickej kože. Zhoršuje to neustále dezinfikovanie rúk a ich umývanie. Skin cap krém mi v tomto veľmi pomáha. Rýchlo sa vstrebáva, okamžite zjemňuje a upokojuje. Používam ho rada. Ďakujem za možnosť otestovať si aj sprejovú formu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.