ZdravieZdravie

Výsledky čitateľského testu priamo na telo. Toto si myslíte o produkte SKIN CAP Pena

 redakcia a testerky   10.11.2020   0

"Psoriáza, atopický ekzém, seborea. Je Vám niektorý z týchto pojmov až príliš povedomý? Hľadáme ľudí, ktorí majú skúsenosti s kožnými ochoreniami a neboja sa o nich hovoriť. "

S takouto výzvou sme v prvých októbrových dňoch hľadali medzi vami tie, ktoré majú záujem otestovať zaujímavú novinku na našom trhu.

Ďakujeme za veľký ohlas, spomedzi prihlásených sme vybrali 5 žien, ktorým zazvonil pri dverách kuriér a mali možnosť SKIN CAP PENU testovať na vlastnej koži.

 

Čo je SKIN CAP ?

SKIN-CAP® je značka kozmetiky určená na tlmenie prejavov atopického ekzému, psoriázy, či seborey.

SKIN-CAP® neobsahuje kortikoidy, a tak je vhodný pre všetky vekové kategórie na dlhodobé a pravidelné používanie. Táto značka ponúka širokú škálu produktov od krémov, cez gély, šampón, penu až po kapsule.

 

V tomto teste  bola novinka SKIN-CAP® telova pena .

Čo nám povedali testerky po niekoľkých týždňoch používania?

ad. Marika M. - Považská Bystrica : Vyzerá ako šľahačka a baví aj deti:)

 

Jednoduchá aplikácia, formou jemnej peny, vyzerá ako šľahačka:) Používanie hravo baví aj deti.
Na pokožke je veľmi príjemná, dobre sa vstrebáva, zanecháva príjemný pocit, tlmí svrbenie, upokojuje aj podráždené miesta .
Vôňa je svieža, pripomína detský púder.  

Používali sme ju (ja aj syn ) ako bežnú preventívnu starostlivosť, keďže sme obaja alergici a pokožka nám často reaguje alergickou reakciou, je vysušená  miestami s ekzémom.  Už po pár použitiach vidieť a hlavne cítiť zlepšenie stavu pokožky.
Ja mám ekzém aj na očných viečkach , na to som používala skin cap krém, z ktorého som mala vzorku a veľmi som si ho obľúbila. Rovnako ako pena zanecháva príjemný pocit, hydratuje a upokojuje.

V zimnom období sa mne aj manželovi robí ekzém na rukách , pokožka je popraskaná , citlivá, bolí. Toto chladné obdobie je už za dverami, tak viem po akej starostlivosti siahnem, keď bude treba.

No, nová láska je pre mňa šampón, z ktorého som dostala tiež len vzorku, ale čo najskôr si ho kúpim aj v klasickom balení.  Taký jemný šampón, veľmi príjemný k pokožke, doslova ako jemnučký krém som ešte neskúšala, a to som ich vyskúšala veľmi veľa, keďže som kaderníčka.
Nielenže upokojí vlasovú pokožku, zanecháva príjemný pocit, pokožka je bez lupín a suchých miest, vlasy sú hladké, ľahko sa rozčesávajú.
Stojí za vyskúšanie.

Ďakujem za možnosť vyskúšať a objaviť túto kozmetiku.

ad Nikola P. - Trenčín : Najprv som mala pálivý pocit na rukách

Doteraz som používala stále krémy, ktoré väčšinou boli hutné a nie prijemne voňavé. S penou som veľmi spokojná,  dobre sa vstrebáva, na pokožke zanechala hebký film. Vôňa bola síce trochu silnejšia, ale bola pekná.

Pri prvých 2 dňoch som však po nanesení mala pálivý pocit na rukách, štípali ma. Pravdepodobne aj preto že na rukách som mala drobne ranky z popukanej/ suchej kože.
Pokožka sa mi zlepšila už po 5 dňoch používania. Doteraz som používala všelijaké mastičky, ale pri pravidelnom umývaní rúk nemali žiaden efekt. Naopak po používaní peny a umytí rúk som stále mala pocit, že pena mi zostala na rukách a ďalej účinkuje.

Dotaraz som o pene SKIN CAP nič nepočula, nikto mi ju neporadil, ani u lekárky. Každý predpisuje len kortikoidne masti, ktorým som sa ja osobne snažila vyhýbať. A ostatne dostupné masti v lekárňach síce pomohli, ale len na pár dní a potom sa efekt už strácal. So Skin cap mi problém odišiel po 5. dňoch a teraz si vždy večer Skin cap použijem len ako prevenciu. Nemám už žiadne problémy, ktoré mi pretrvávali  možno s párdňovými prestávkami od marca 2020. Výborné je, že aj ako kojaca matka môžem krém používať.

ad Martina K. - Senec : Teší ma, že to nemusím oplachovať


Aplikácia je veľmi jednoduchá, najmä ma teší, že nie je nutné to oplachovať ako iné výrobky so sírou.
Vôňa skvelá, opäť priam úžasné oproti síre od Ducray.  Vstrebávanie je výborné, nemám pocit mastnej pokožky.

Určite to menej svrbí, v oblasti vlasov je to horšie ale na tvári mi to priam instantne zlepšilo šupiny a veľmi rýchlo zabralo. Určite 10/10 .

 

 

ad MÁRIA S. - Nitra : Veľkou výhodou je, že neobsahujú kortikoidy

Pena sa veľmi ľahko a jednoducho nanáša. Jej použitie je bezproblémové. Je vstrebateľná, pokožku skutočne čistí a má veľmi príjemnú a nevtieravú jemnú vôňu.  

Zafungovalo mi to ako SOS. Pokožku na miestach ako krk a v okolí pása som už mala veľmi  svrbivú a začervenanú asi dva týždne pred týmto testom. Tým, že som si ju aj občas škrabala, tak aj bolestivú. Zlepšenie som si všimla prakticky hneď po prvom použití peny.

Problémy s pokožkou mám už niekoľko rokov. Nie však dlhodobé, sú skôr sezonne. Objavujú sa na jar a v zime. Kožná lekárka mi pred pár rokmi diagnostikovala Seboreu a predpísala mi nejaké kortikoidné maste, ktoré sú v lekárni iba na predpis. Vtedy mi problémy ustúpili.  Vďaka testu SKIN CAP som objavila prípravok, ktorý mi pomohol prakticky po prvej aplikácii. Do budúcna si ho budem kupovať.

Krém, ktorý som dostala ako vzorky, má tiež vynikajúci účinok a budem ho tiež používať. Veľkou a jednoznačnou výhodou týchto produktov je, že neobsahujú kortikoidy a možnosť si ich voľne zakúpiť v lekárni.

ad DANIELA B. - Dunajská Lužná : Musela som si na spray zvyknúť

Značku Skin Cap poznám a dlhoročne používam krém. Aplikácia sprejom mi prišla najskôr zvláštna, musela som si na sprej zvyknúť, ale zapáčilo sa mi to. Vôňa ostala rovnaká, čomu sa teším. Je nevtieravá a príjemná.

Taktiež vstrebateľnosť je super, nenecháva mastný povlak. Očakávanie nesklamalo. Som spokojná aj so sprejovou formou.
Áno, pena je rovnako účinná ako krém. Zjemňuje začervenanie podráždenej pokožky, koža ostáva jemná. Zlepšenie nastalo už od prvej aplikácie.
Každý rok v zime sa stretávam s problémom suchej, až atopickej kože. Zhoršuje to neustále dezinfikovanie rúk a ich umývanie. Skin cap krém mi v tomto veľmi pomáha. Rýchlo sa vstrebáva, okamžite zjemňuje a upokojuje. Používam ho rada. Ďakujem za možnosť otestovať si aj sprejovú formu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
5 najväčších strachov v tehotenstve
26.11.2020   0
K pohode najmä prvorodičiek neprispieva pretlak informácií - veľa sa hovorí o pôrodoch v médiách, diskutuje sa o úrovni nášho pôrodníctva, názory a skúsenosti rodičiek možno nájsť aj na internetových fórach a väčšina z nich nie je zrovna priaznivá, skôr k strachu a obavám tehotných pridávajú.
25. november - Katarína
25.11.2020   2
Vianoce sú ideálne obdobie, kedy otehotnieť
23.11.2020   0
Ak túžite po bábätku, skorá zima, ideálne obdobie na počatie dieťatka, je práve pred vami. S touto teóriou prišiel nový výskum z Indianskej univerzity. Najúspešnejšie sú decembrové počatia, z ktorých sa narodí najviac detí.
babetko
20 básničiek pre Mikuláša
26.11.2020   3
Poďte sa s nami naučiť básničku pre Mikuláša. Aspoň jednu alebo hoci aj všetkých 20!
Deti, ktoré sú vonku aj v mínusových teplotách, sú odolnejšie
25.11.2020   0
Prevenciou proti prechladnutiam a sezónnym chrípkam je pobyt vonku za každého počasia, a to aj pri mínusových teplotách.
Kávovar Krups Evidence One - podozrivo jednoduchý
24.11.2020   0
Čítame návody a mačkáme tlačítka na OLED displeji. Vyzerá to až podozrivo jednoducho (+ video)
detské choroby
Ploché nohy a hravé cvičenie
17.11.2020   0
My, čo máme deti s plochými nohami vieme, že ak chceme aby mali naše deti zdravé nôžky – prázdniny neprázdniny – cvičiť sa musí každý deň aspoň desať minút. Aspoň trošku rozhýbať tie chodidielka.
Alergia na mak je zriedkavá, vie však veľmi skomplikovať život
13.11.2020   0
Súčasťou maku je ópium - látka, ktorá sa využíva v medicíne a objavuje sa vo viacerých liekoch. Tým najznámejším je marfium, ktorým sa lieči intenzívna bolesť ťažko chorých pacientov. Ópium je však aj súčasťou najpredávanejšieho lieku na svete - kodeínu, ktorý sa používa pri kašli a žalúdočných problémoch.
Má vaše dieťa teplotu? Robte si teplotný graf.
06.11.2020   0
Je pomerne užitočné sledovať v čase, ako sa vyvíja krivka rastu a poklesu teploty, po podaní liekov, či bez podania liekov.
zvery
Tehotná žena a zvierací miláčikovia
26.11.2020   0
Tehotenstvo je fáza života, počas ktorej sa žena musí naučiť zodpovednosti nielen za seba, ale aj za nový život, ktorý privedie na svet. Aké riziká so sebou prináša vzťah s domácim zvieratkom? Čo je pravda o toxoplazmóze a čo sú mýty?
Prepočítajte si psí vek na ľudské roky
19.11.2020   2
Približne od roku 1950 sa traduje ako ekvivalent jedného psieho roku pri porovnaní s ľudským vekom 7 rokov. Aj keď tento vzorec platí už prekvapujúco dlhý čas, skutočnosť nie je tak úplne jednoduchá a existuje nový model výpočtu.
Akého papagája do rodinky ?
11.11.2020   0
Rozmýšľate? Tak je dobré vedieť niečo o tom, ktoré skupiny papagájov sú vhodné do akých rodinných podmienok. Pre malé deti? Väčších školákov? Alebo len pre dospelákov? Nie každý papagáj je vhodný do každej rodiny. A naopak, nie každý človek je vhodný majiteľ papagája.