ZdravieZdravie

Testovali ste SKIN CAP na atopický ekzém. Ako obstál?

 Marcela Beňová   29.04.2020   0

Vo februári sme na www.rodinka.sk zverejnili výzvu na testovanie produktov na riešenie problémov s atopickým exémom a psoriazov značky SKIN-CAP®.

Zo záujemcov sme vybrali 10 respondentov, ktorým sme ešte vo februári poslali balík s produktami SKIN-CAP® sprej a SKIN-CAP® krém. Po vyskúšaní "na vlastnej koži" sme ich poprosili o ich názor a reálnu skúsenosť.

Ako ste boli spokojní s výsledkom?


Atopický ekzém je nepríjemné, ale pomerne časté chronické ochorenie kože. Zvykne potrápiť deti aj dospelých,  a hľadať produk, ktorý v nepríjemných útrapách s pokožkou pomôže nebýva jednoduché. Každé pokožka je iná, niekomu stačí krém, iní potrebujú aj šampón či prípravky vhodné pre deti. Všetci však chceme aby zafungoval a pomohol čo najskôr.

 

 

Ako sú na tom Slováci a atopický ekzém?

Z opýtaných žien sa týmto ochorením trápi až 9, jedna čitateľka sa rozhodla vyskúšať kozmetiku na problamatickú suchú pokožku bez ekzému. Dve mamičky zapojili do testovania aj svoje deti. 

Z odpovedí vyplýva, že viac ako polovica opýtaných žien sa trápi s atopickým ekzémom celoročne, o niečo menej žien len raz či dvakrát počas roka.

Čitateľky sa rozhodli testovať kozmetiku počas celého problémového obdobia ako prevenciu, teda nielen vo chvíli, keď sa objaví nepríjemné svrbenie. Dve čiateľky pri testovaní kombinovali kozmetické produkty aj s predpísanými liekmi.

Všeobecne však platí, že špeciálne kozmetické produkty uprednostňujú oslovené ženy najmä v čase, keď sa ekzém objaví, nepoužívajú ho teda celoročne ako prevenciu. A výsledky testovania?

 

Svrbenie zmizlo, pokožka je menej suchá

Oslovené čitateľky testovali prípravky rôzne. Viac ako polovica žien používala produkty pred spaním, tri z nich si nanášali krém či sprej počas dňa a len jedna zaradila krém do rannej kozmetickej starostlivosti. Rozhodovali sa buď podľa predchádzajúcich skúseností s inými produktami, alebo podľa toho, kedy mali na starostlivosť o pokožku čas vzhľadom na svoj pracovný a rodinný režim. Aj preto dala väčšina žien s deťmi prednosť nanášaniu večer.

Ženy s ekzémom trápili predovšetkým dve veci: suchá pokožka a pocit svrbenia. Po testovaní zaznamenali zlepšenie všetky čitateľky, intenzita však bola rôzne. Čím bol problém menší, tým rýchlejšie produkt zaberal. Najviac si pochvaľovali, ako rýchlo ustúpilo svrbenie. Takmer polovica zaznamenala zlepšenie okamžite. V jednom prípade ustúpil ekzém do štyroch dní, v druhom do týždňa. Dve čiateľky zaznamenali pri svrbení mierne zlepšenie.

Hrozia nepríjemné reakcie?

Ak máme citlivú pleť, alebo hľadáme vhodnú kozmetiku pre deti,  chceme sa vyhnúť bolestivým reakciám ako svrbenie či pálenie po nanesení krému. V prípade atopického ekzému sa týmto reakciám žiaľ úplne vyhnúť nedá, preto sa kozmetické rady usilujú aspoň zmierniť nepríjemné reakcie na produkt. Ako dopadla v tomto bode testovania značka SKIN CAP?

Vo viac ako polovici prípadov boli čitateľky spokojné, pretože sa žiadne štípanie či alergická reakcia neobjavila. Dve z testujú mamičky mali pocit štípania po nanesení spreju, najmä ak bol použitý na čerstvej rane(akútny exém).

Oslovené čitateľky sa zhodli na tom, že krém má príjemnú konzistenciu aj vôňu, dobre sa nanáša a vstrebáva. Kozmetika nezanechávala mastný filter a po použití bola pokožka dobre hydratovaná. Krém bol prospešný aj v špeciálnej situácii, kedy  jednej respondentke pomohol aj pri alergickej reakcii na saponát. Iná žena, ktorá sa rozhodla zaradiť SKIN CAP krém do rannej starostlivosti o pleť, bola spokojná, pretože jej nebránil používať make up, a dobre hydratoval pokožku počas celého dňa.

Testujúce ženy boli spokojné aj so sprejom, ktorý pôsobí upokojujúco na pokožku hlavy. 

Potešujúci je záver: respondentky sa zhodli v tom, že by výrobky značky SKIN-CAP® odporúčali vyskúšať aj ostatným.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...