ZdravieZdravie

Posilnite imunitu aj v sexuálnom živote, HPV už trápi aj mužov

 PR   25.10.2018   0

Otázka z poradne: 

Gynekologička mi zistila HPV vírus. Vraj je to pohlavná choroba. S manželom sme spolu pätnásť rokov a sme si verní.  Ako je možné, že to mám? Prenáša sa iba pohlavným stykom? 

shutterstock

 

"HPV vírus je pohlavne prenosným ochorením a môže pretrvávať v bunkách transformačnej zóny krčka maternice aj veľké obdobie. To, že sa, ako spomínate, prejavil až teraz nemusí znamenať, že tam predtým nebol. Len ho Váš imunitný systém dokázal strážiť. Teraz po jeho oslabení sa mohol prejaviť a diagnostikovať."

- znie odpoveď gynekológa MUDr. Javorku, v poradni gynekológa na www.rodinka.sk 

Medzi čoraz častejšie spomínané  sexuálne prenosné ochorenia patrií HPV vírus. Jeho prítomnosť v organizme môže byť dočasná, že si ho ani nevšimneme,  ale môže tiež spôsobiť rakovinu. HPV vírus  je nástrahou nielen pre ženy, ale aj pre mužskú časť populácie. Čoraz častejšie ním totiž trpia aj muži. 

Ak vám diagnostikovali tento vírus, svojho partnera na vyšetrenie posielať nemusíte. Je takmer isté, že ho má. Tiež je pri vyšetrení a diagnostikovaní zásadný rozdiel. Pokiaľ si muž vie svoj penis pozrieť, žena musí ísť na vyšetrenie gynekológovi.

Vírus HPV sa obvykle neprejavuje žiadnymi príznakmi. Prevažne u mužov, ale často aj u žien sa môže prejaviť v podobe genitálnych bradavíc, čiže bielych pľuzgierovitých kondylómov, ktoré sú veľmi bolestivé.

Prevencia? 

  • Nebuďte promiskuitný
  • Dobré je vediť, že v prípade HPV vírusu nie sú ani prezervatívy 100% ochranou, keďže vírus je menší, ako póry latexu
  • Posilnite si intímnu imunitu

Posilnenie intímnej imunity

Vhodným prípravkom na posilnenie intímnej imunity je osvedčený produkt na trhu INDONAL®. Ide o  prírodný produkt, ktorý obsahuje účinný Indol-3-karbinol a Resveratrol, ktoré prispievajú k hormonálnej rovnováhe u mužov aj žien, ovplyvňujú metabolizmus estrogénov a testosterónu, potláčajú šírenie HPV vírusu. Táto priaznivá kombinácia látky I3C účinne prispieva k  hormonálnej rovnováhe u mužov aj žien, ovplyvňujú metabolizmus estrogénov a testosterónu. 

Prípravok potláča šírenie HPV vírusu, ktorý môže spôsobovať bunkové zmeny, pomáhajú naštartovať správnu imunitu a odstraňuje z tela voľné radikály. 

Pacienti mylne predpokladajú, že HPV je celoživotná záležitosť. Väčšinou je však imunitný systém s pomocou správnych výživových doplnkov schopný vírus odstrániť z tela do jedného až dvoch rokov. Sledovanie zdravotného stavu a podpora imunity by však aj po tomto zistení mali ostať  prioritou číslo jeden pre každého z nás. Pre viac informácii navštívte stránku www.indonal.sk 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Nenadávajme deťom kvôli deci rozliatej vody
24.04.2019   1
Niekedy v slabej chvíľke stratíme nervy a hučíme ako sirény. Kvôli deci rozliatej vody. „Ty si ale babrák, to nevieš dať pozor, čo máš ruky deravé?“
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?