ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ZdravieZdravie

Posilnite imunitu aj v sexuálnom živote, HPV už trápi aj mužov

 PR   25.10.2018   0

Otázka z poradne: 

Gynekologička mi zistila HPV vírus. Vraj je to pohlavná choroba. S manželom sme spolu pätnásť rokov a sme si verní.  Ako je možné, že to mám? Prenáša sa iba pohlavným stykom? 

shutterstock

 

"HPV vírus je pohlavne prenosným ochorením a môže pretrvávať v bunkách transformačnej zóny krčka maternice aj veľké obdobie. To, že sa, ako spomínate, prejavil až teraz nemusí znamenať, že tam predtým nebol. Len ho Váš imunitný systém dokázal strážiť. Teraz po jeho oslabení sa mohol prejaviť a diagnostikovať."

- znie odpoveď gynekológa MUDr. Javorku, v poradni gynekológa na www.rodinka.sk 

Medzi čoraz častejšie spomínané  sexuálne prenosné ochorenia patrií HPV vírus. Jeho prítomnosť v organizme môže byť dočasná, že si ho ani nevšimneme,  ale môže tiež spôsobiť rakovinu. HPV vírus  je nástrahou nielen pre ženy, ale aj pre mužskú časť populácie. Čoraz častejšie ním totiž trpia aj muži. 

Ak vám diagnostikovali tento vírus, svojho partnera na vyšetrenie posielať nemusíte. Je takmer isté, že ho má. Tiež je pri vyšetrení a diagnostikovaní zásadný rozdiel. Pokiaľ si muž vie svoj penis pozrieť, žena musí ísť na vyšetrenie gynekológovi.

Vírus HPV sa obvykle neprejavuje žiadnymi príznakmi. Prevažne u mužov, ale často aj u žien sa môže prejaviť v podobe genitálnych bradavíc, čiže bielych pľuzgierovitých kondylómov, ktoré sú veľmi bolestivé.

Prevencia? 

  • Nebuďte promiskuitný
  • Dobré je vediť, že v prípade HPV vírusu nie sú ani prezervatívy 100% ochranou, keďže vírus je menší, ako póry latexu
  • Posilnite si intímnu imunitu

Posilnenie intímnej imunity

Vhodným prípravkom na posilnenie intímnej imunity je osvedčený produkt na trhu INDONAL®. Ide o  prírodný produkt, ktorý obsahuje účinný Indol-3-karbinol a Resveratrol, ktoré prispievajú k hormonálnej rovnováhe u mužov aj žien, ovplyvňujú metabolizmus estrogénov a testosterónu, potláčajú šírenie HPV vírusu. Táto priaznivá kombinácia látky I3C účinne prispieva k  hormonálnej rovnováhe u mužov aj žien, ovplyvňujú metabolizmus estrogénov a testosterónu. 

Prípravok potláča šírenie HPV vírusu, ktorý môže spôsobovať bunkové zmeny, pomáhajú naštartovať správnu imunitu a odstraňuje z tela voľné radikály. 

Pacienti mylne predpokladajú, že HPV je celoživotná záležitosť. Väčšinou je však imunitný systém s pomocou správnych výživových doplnkov schopný vírus odstrániť z tela do jedného až dvoch rokov. Sledovanie zdravotného stavu a podpora imunity by však aj po tomto zistení mali ostať  prioritou číslo jeden pre každého z nás. Pre viac informácii navštívte stránku www.indonal.sk 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Odkedy som tehotná, nič nesmiem!
19.02.2019   0
Jedna z vecí, ktoré ma na prvom tehotenstve (ne)príjemne prekvapili, bola kvapku prehnaná starostlivosť môjho muža. On, racionálny chlap, sa pri pohľade na svoju manželku – budúcu matku zmenil na nepoznanie. Skrátka, prvé dieťa je prvé dieťa, a keď sa z muža stáva oco, zo ženy je na chvíľu kráľovná. Toto vás, milé prvorodičky, čaká pri prvom tehotenstve, tak si to užite.
Reťazový pôrod (dve deti po sebe) a materské
18.02.2019   37
Budem mať pri druhom bábätku nárok na materské? Ako sa vypočíta materské, keď ide o druhú, prípadne ďalšiu materskú dovolenku?
Chrípka v tehotenstve? Môže byť nebezpečná
15.02.2019   0
Mamička Lucia prekonala v štvrtom mesiaci tehotenstva silnú chrípku, pre ktorú sa nakoniec ocitla v nemocnici: „Ochorela som v práci od kolegov, ktorí prišli do kancelárie napriek tomu, že mali dávno sedieť v ordinácii u lekára. Jeden deň som bola zdravá, druhý som už ležala s horúčkou a ledva dýchala.
babetko
Deti sú ako atentátnici. Ich úlohou je sabotovať rodičov
19.02.2019   0
So sladkým úsmevom maria takmer každé naše úsilie. To kvôli nim robíme tisíc vecí naraz a nikdy nič nestihneme poriadne dokončiť.
Najlepšie hračky pre deti? Hrnce, varechy a šuflíky s ponožkami!
18.02.2019   0
Je to malé, zelené a skočím na to o pol tretej ráno, keď sa dieťa rozplače v postieľke? Čo je to? Sprostá kocka z lega! Alebo iná. Je to obludné, plyšové, dieťa to nosí všade so sebou a ako natruc to zabudnete v trolejbuse cestou od doktora. Čo to je? Plyšová chobotnica, ktorú pobežíte o pár dní kúpiť do Dráčika, lebo dieťa bez nej nemôže žiť.
Musí dieťa štvornožkovať?
17.02.2019   7
Naozaj "nevadí", keď vaše dieťa nelozí? Čo mnohí rodičia bagatelizujú, iní úzkostlivo riešia. Názor odborníka uvedie vec na pravú mieru.
detské choroby
Medzinárodný deň detskej rakoviny. Ochorie nám viac ako 200 detí ročne
14.02.2019   0
Dnes sú detské onkológie okrem Banskej Bystrice aj v Bratislave a Košiciach, ktoré spolu ročne diagnostikujú vyše 200 prípadov onkologických ochorení u detí od 0 do 19 rokov.
17 tipov na domácu liečbu laryngitídy
12.02.2019   0
Pri laryngitíde ide o to, že krk zvnútra opuchne. A to je dôvod, prečo toto ochorenie netreba podceňovať. Rodičia by vždy mali dieťa zobrať k lekárovi. Liečbu, ktorú pri laryngitíde nariadi dieťaťu lekár, môžete podporiť týmito domácimi prostriedkami.
Antibiotiká. Áno, či nie ?
08.02.2019   2
Ako liečia choroby antibiotiká? Deťom sa najčastejšie predpisujú ATB, ktoré obsahujú ampicilín, amoxycilín, erytromycín a penicilín.
zvery
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.
Stratil sa mi pes
06.02.2019   0
Čo robiť, keď sa nám stratí pes? Ako si zachovať chladnú hlavu a nepodľahnúť zbytočne panike? Kto nám pomôže nájsť ho? Ako sa efektívne zapojiť do hľadania?
Flat coated retríver alebo Hladkosrstý retríver, FCR
30.01.2019   0
Poznáte krásneho a inteligentného psa - Flat coated retrievera? Odkiaľ pochádza toto originálne plemeno a aké má vlastnosti? Je vhodné do rodiny s deťmi? Čo má spoločné s inými druhmi retrieverov?