ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ZdravieZdravie

Posilnite imunitu aj v sexuálnom živote, HPV už trápi aj mužov

 PR   25.10.2018   0

Otázka z poradne: 

Gynekologička mi zistila HPV vírus. Vraj je to pohlavná choroba. S manželom sme spolu pätnásť rokov a sme si verní.  Ako je možné, že to mám? Prenáša sa iba pohlavným stykom? 

shutterstock

 

"HPV vírus je pohlavne prenosným ochorením a môže pretrvávať v bunkách transformačnej zóny krčka maternice aj veľké obdobie. To, že sa, ako spomínate, prejavil až teraz nemusí znamenať, že tam predtým nebol. Len ho Váš imunitný systém dokázal strážiť. Teraz po jeho oslabení sa mohol prejaviť a diagnostikovať."

- znie odpoveď gynekológa MUDr. Javorku, v poradni gynekológa na www.rodinka.sk 

Medzi čoraz častejšie spomínané  sexuálne prenosné ochorenia patrií HPV vírus. Jeho prítomnosť v organizme môže byť dočasná, že si ho ani nevšimneme,  ale môže tiež spôsobiť rakovinu. HPV vírus  je nástrahou nielen pre ženy, ale aj pre mužskú časť populácie. Čoraz častejšie ním totiž trpia aj muži. 

Ak vám diagnostikovali tento vírus, svojho partnera na vyšetrenie posielať nemusíte. Je takmer isté, že ho má. Tiež je pri vyšetrení a diagnostikovaní zásadný rozdiel. Pokiaľ si muž vie svoj penis pozrieť, žena musí ísť na vyšetrenie gynekológovi.

Vírus HPV sa obvykle neprejavuje žiadnymi príznakmi. Prevažne u mužov, ale často aj u žien sa môže prejaviť v podobe genitálnych bradavíc, čiže bielych pľuzgierovitých kondylómov, ktoré sú veľmi bolestivé.

Prevencia? 

  • Nebuďte promiskuitný
  • Dobré je vediť, že v prípade HPV vírusu nie sú ani prezervatívy 100% ochranou, keďže vírus je menší, ako póry latexu
  • Posilnite si intímnu imunitu

Posilnenie intímnej imunity

Vhodným prípravkom na posilnenie intímnej imunity je osvedčený produkt na trhu INDONAL®. Ide o  prírodný produkt, ktorý obsahuje účinný Indol-3-karbinol a Resveratrol, ktoré prispievajú k hormonálnej rovnováhe u mužov aj žien, ovplyvňujú metabolizmus estrogénov a testosterónu, potláčajú šírenie HPV vírusu. Táto priaznivá kombinácia látky I3C účinne prispieva k  hormonálnej rovnováhe u mužov aj žien, ovplyvňujú metabolizmus estrogénov a testosterónu. 

Prípravok potláča šírenie HPV vírusu, ktorý môže spôsobovať bunkové zmeny, pomáhajú naštartovať správnu imunitu a odstraňuje z tela voľné radikály. 

Pacienti mylne predpokladajú, že HPV je celoživotná záležitosť. Väčšinou je však imunitný systém s pomocou správnych výživových doplnkov schopný vírus odstrániť z tela do jedného až dvoch rokov. Sledovanie zdravotného stavu a podpora imunity by však aj po tomto zistení mali ostať  prioritou číslo jeden pre každého z nás. Pre viac informácii navštívte stránku www.indonal.sk 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Predvianočný darček pre novorodencov vo zvolenskej pôrodnici
15.11.2018   0
Pôrodnica obdržala moderné detské lôžka v hodnote 3 000 eur.
Dokáže cvičenie vyliečiť neplodnosť?
13.11.2018   0
Čoraz viac párov sa pri liečbe neplodnosti rozhodne zamerať viac na podporu svojho zdravia.
Maximálne a minimálne materské 2019
12.11.2018   0
Priemerná výška dávky materské za posledné roky výrazne narástla. Kým v roku 2015 bola priemerná výška materského 430 eur, v roku 2018 to bolo 639 eur.
babetko
Že zaspí na prechádzke? Sen každej matky.
16.11.2018   3
Som rozhodnutá dať mu čo najmenej podnetov. Lenže to moje decko - čistý enviromentalista. Hau, cica, kopec, jééj. Namiesto toho, aby zaspal!
Naučiť dieťa zaspávať samé?
15.11.2018   3
Čakáme na to dlho – že to naše zlato položíme do postieľky, a ono zavrie oči a bude spať. Len nielen vďaka prieskumu (keby sme ho robiť chceli) by sme zistili, že je málo tých šťastných rodičov, ktorí také dieťa, či nebodaj viac kusov, majú. My ostatní ich zaspávať musíme naučiť.
Ako sa starať o detské vlásky?
14.11.2018   0
Starostlivosť o detské vlasy patrí medzi najväčšie radosti každej mamičky.
detské choroby
Zlomeniny kľúčnej kosti u novorodencov
14.11.2018   0
Aj keď informácia o tom, že vaše práve narodené dieťatko má zlomenú kľúčnu kosť je dosť stresujúca, nech vám je na útechu, že táto zlomenina sa väčšinou hojí dobre aj bez odborných zásahov. Patrí k najčastejším pôrodným zlomeninám vôbec. Týka sa asi 1 % narodených detí. Väčšinou je jednostranná.
Bolesť hlavy. Čo sa vás bude pýtať lekár
13.11.2018   0
Ako zmierniť bolesti hlavy? Kedy navštíviť lekára? Kedy volať záchranku? Na aké otázky sa pripraviť u odborníka?
Horúčka u novorodencov, dojčiat a batoliat
11.11.2018   0
K pediatrovi vezmite dieťatko vždy, keď má teplotu. Hovoríme teraz o deťoch do roka života.
zvery
Probém? Veterinárna diagnostika už aj s CT
15.11.2018   0
Diagnózu lekári určili psom, mačkám, ale aj chameleónovi či potkanovi.
Hierarchia v rodine z pohľadu psa
06.11.2018   2
Deti sú z pohľadu psa ľudské šteniatká a preto majú väčšie privilégia ako dospelí. No napriek tomu sú psovi podriadené a preto ak dávajú psovi náročné povely môžu dostať "príučku".
Problémy staroby dobehnú štvornohého priateľa skôr
29.10.2018   0
Keďže pes či mačka v porovnaní s ich majiteľmi starnú oveľa rýchlejšie, vyžaduje si ich dobrý zdravotný stav väčšiu starostlivosť, ako sa na prvý pohľad môže zdať.