ZdravieZdravie

Neznášate zimu?

 Adriana Bachoríková/PR   09.12.2020   0

Zima nie je pre každého. Kým lyžiari si ju užívajú na svahoch, iní chodia mesiace naobliekaní v niekoľkých vrstvách oblečenia, hrubých ponožkách a čapici. Nie každý dobre toleruje chlad.

Patríte aj vy k zimomravým osobám? 

 

Zohrejte sa termoforom

Aj používanie termoforu má svoje pravidlá

Používame ich už celé stáročia. Ich forma a účel sa rokmi menili. Kým kedysi slúžili na zahriatie postele pred spánkom, dnes už majú funkcií viacero. Je totiž dobre známe, že teplo má aj zdravotné účinky. Aj preto sa termofory s obľubou používajú na odstránenie rôznych typov bolestí, najčastejšie sa prikladajú pri bolestiach svalov, po úrazoch, ale aj pri reume. Skúste terapiu teplom namiesto užívania liekov na tíšenie bolesti.

Dnes už aj s dizajnom

Kým kedysi termofory svojim vzhľadom nijak nevynikali a boli pomerne uniformné, dnes si už skutočne máte z čoho vyberať. Ponuka je široká a na trhu nájdete luxusné termofory, ktoré môžu byť aj pekným darčekom:

 

Hoci to vyzerá ako samozrejmosť, aj termofor treba vedieť správne používať, aby vám dlho pomáhal. Pred každým použitím ho dobre skontrolujte, či nie je prasknutý. Pokiaľ používate termofor s výplňou, mohla by sa vysypať, termofor, ktorý napĺňate vodou by vás zase mohol nepekne popáliť. Naplňte do troch štvrtín objemu teplou, nie vriacou vodou, vysajte vzduch a dobre uzavrite.

Prikladajte na postihnuté miesto na oblečenie. Nájdite svojmu novému pomocníkovi vlastné miesto kam ho po použití odložíte a máte istotu, že sa nepoškodí a neprepichne.

Dobrá správa pre mamičky aj bábätká:  termofor ako tajná zbraň na koliky!

Áno, termofor dokáže pomôcť aj pri bolestiach malého bruška! Uvoľňuje napätie, zahreje a navodí príjemný pocit. Bábätko sa upokojí a vplyvom tepla kŕče rýchlo odznejú. Používajte teplý, nie horúci termofor, aby sa dieťatko nepopálilo. S takouto pomocou bude váš drobček spať ako v bavlnke. Neváhajte preto termofor použiť aj na zohriatie postieľky, či kočíka, môžete ho so sebou smelo vziať i na prechádzku, či pribaliť do batožiny na dlhšie cesty.

Čo poviete na takéto dizajny? Úplne ŇuŇu, že?:)

 

Rozprávkové hrejivé vankúšiky pre malé deti a bábätká.  Macko, ovečka, slon, myška či kačka? Ktoré zvieratko má váš drobec najradšej? Termofory sú naplnené repkovými semienkami, ktoré sú príjemné na dotyk a jemným šušťaním bábätko upokojujú.

Máte doma ešte iného zimomravníka?

S krásnym dizajnom a v kvalitnom prevedení sú vhodné ako skvelý darček, ktorý zahreje nielen pri srdci. Strávte túto zimu spolu v teple a bez bolestí.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Máte problém otehotnieť?
04.03.2021   2
Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
babetko
Základné obilninové kaše pre bábätká (od 6 mesiacov)
06.03.2021   0
Ak sa ešte len rozbiehate a rozmýšľate, aké kaše sú teraz vhodné, či s lepkom alebo bez lepku, máme pre vás zopár tipov.
Jedálniček dojčiacej matky
04.03.2021   50
Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
detské choroby
Mumps
04.03.2021   1
Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   2
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.