ZdravieZdravie

Mamy testovali Bielu perlu - zubnú pastu pre tehotné a dojčiace ženy

 redakcia   16.06.2020   0

44 tehotných a dojčiacich mám testovalo novinku - špeciálnu zubnú pastu Biela perla ® od slovenského výrobcu a povedalo nám svoj názor.

75 % testujúcich žien z nášho prieskumu boli tehotné ženy. 25 % dojčiace matky.

86 % testujúcich ju používalo 2x denne, zbytok iba raz za deň.

 

Dva najpálčivejšie problémy v tehotenstve: nevoľnosti a citlivé ďasná

V tehotenstve môžeme ku kazom prísť viac ako inokedy. O to zvlášť, ak sa musíme pasovať s tehotenskými nevoľnosťami, ktoré výrazne okysľujú prostredie v ústach a narušuje sa zubná sklovina. V našom teste sa tento problém týkal viac ako 40 % testujúcich žien.

Oveľa častejší problém sú však pre tehotné ženy citlivé ďasná. Počas tehotenstva prechádzajú zmenami všetky sliznice v tele, ďasná, žiaľ, nie sú výnimkou.

Čistenie zubov v tehotenstve môže byť nepríjemné a bolestivé, ak vám krvácajú ďasná. Pri opakovaných zápaloch sa môže objaviť aj paradentóza.

Preto je dôležité používať nielen zubnú kefku s jemnými štetinkami, ktoré zbytočne ďasná nedráždia, ale aj špeciálnu zubnú pastu, ktorá citlivé ďasná regeneruje a hydratuje.

 

Ako na tieto tehotenské výzvy zafungovala nová zubná pasta Biela perla pre tehotné a dojčiace ženy?

Sme radi za naše testujúce mamy, že ani u jednej z nich „neprepadla.“ Práve naopak.

66 % žien ju hodnotilo na jednotku, 20 % na dvojku. A iba 5 mám ju označilo za priemernú.

Aké dôležité zmeny postrehli počas používania špeciálnej zubnej pasty?

Tri dobré správy hneď naraz:

(1) Nielen menej citlivé ďasná, či

(2) menej krvácajúce ďasná,

(3) ale aj zuby bez povlaku.

Z komentárov testujúcich žien:

„Sú hladšie po umytí.“

„Miznú aj čierne bodky zo zubov, ktoré sa mi spravili počas tehotenstva,“ napísala jedna z mamičiek: „Mám pocit, že odvápnenie, ktoré som registrovala ako "spriesvitnenie" predných zubov, je menej výrazné.“

Inej zase pomohla zvládnuť nepríjemné pocity na zuboch pri citlivosti na teplé alebo studené jedlá, či nápoje.

Bieliaca pasta - funguje!

Väčšina testujúcich žien sa potešila aj z toho, že sú ich zuby belšie.

„Pasta nepení, čo len jasne potvrdzuje že obsahuje len prírodné zložky,“ postrehli testujúce mamy.                  

Najväčším prekvapením bola pre viaceré mamy jej iná chuť. Niektoré mamy podotkli, že sú zvyknuté na „sviežejšiu“ príchuť, na druhej strane práve pre to, že je jemnejšia a neštípe, môže tehotným ženám viac vyhovovať.

„Teraz mi veľa chutí vadí, táto je super!                                             

„Pre mňa je dôležité, aby mi bola pasta príjemná v ústach a aby nezapáchala. Inak by som si s tým ako tehotná nevedela dať rady, pretože teraz som alergická na rôzne pachy a chute. Biela perla je ale perfektná v tomto. Plus má super zloženie. Kradne mi ju aj priateľ. Asi si ju budem pred ním schovávať. Určite budem pokračovať s používaním Bielej perly.“    

Zmeny na ďasnách - ako pasta účinkuje?

Tretina testujúcich žien nezaznamenala zmeny na ďasnách, ako sa však vyjadrili niektoré z nich, doteraz ani netrpeli citlivými ďasnami.

Ženy, ktoré sa sťažovali na tento problém, si však Bielu perlu v drvivej väčšine pochvaľovali:

"Menej citlivé."

"Zmizla bolesť."

"Zatiaľ malé, ale pozitívne. Čím dlhšie ju používam, tým menej ďasná krvácajú."

"Po umývaní zubov už nevypľúvam krv."

 

Najlepšou známkou za všetky je fakt, že 95 % testujúcich mám by pastu Biela perla odporučilo aj svojim tehotným kamarátkam.

Mamy nám zhodne potvrdili, že obdobie, ktoré mnohí nazývajú najkrajším obdobím v živote ženy, nie je len prechádzkou v ružovej záhrade. Tehotenstvo na nás kladie vyššie nároky. A to sa týka aj ústnej hygieny.

Práve toto je čas, keď sa o zuby musíme starať „za dvoch.“

Požiadavku na zvýšené nároky v tehotenstve a počas dojčenia značka Biela perla pretavila do špeciálnej zubnej pasty, špeciálne nadizajnovanej pre toto obdobie. Obsahuje 100% panenský kokosový olej, pantenol, ružový íl, japonskú kaméliu, ktoré pomáhajú regenerovať ďasná a zároveň chránia zuby pred zubným kazom.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
25.02.2021   0
Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
detské choroby
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   0
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.