ZdravieZdravie

Mamy testovali Bielu perlu - zubnú pastu pre tehotné a dojčiace ženy

 redakcia   16.06.2020   0

44 tehotných a dojčiacich mám testovalo novinku - špeciálnu zubnú pastu Biela perla ® od slovenského výrobcu a povedalo nám svoj názor.

75 % testujúcich žien z nášho prieskumu boli tehotné ženy. 25 % dojčiace matky.

86 % testujúcich ju používalo 2x denne, zbytok iba raz za deň.

 

Dva najpálčivejšie problémy v tehotenstve: nevoľnosti a citlivé ďasná

V tehotenstve môžeme ku kazom prísť viac ako inokedy. O to zvlášť, ak sa musíme pasovať s tehotenskými nevoľnosťami, ktoré výrazne okysľujú prostredie v ústach a narušuje sa zubná sklovina. V našom teste sa tento problém týkal viac ako 40 % testujúcich žien.

Oveľa častejší problém sú však pre tehotné ženy citlivé ďasná. Počas tehotenstva prechádzajú zmenami všetky sliznice v tele, ďasná, žiaľ, nie sú výnimkou.

Čistenie zubov v tehotenstve môže byť nepríjemné a bolestivé, ak vám krvácajú ďasná. Pri opakovaných zápaloch sa môže objaviť aj paradentóza.

Preto je dôležité používať nielen zubnú kefku s jemnými štetinkami, ktoré zbytočne ďasná nedráždia, ale aj špeciálnu zubnú pastu, ktorá citlivé ďasná regeneruje a hydratuje.

 

Ako na tieto tehotenské výzvy zafungovala nová zubná pasta Biela perla pre tehotné a dojčiace ženy?

Sme radi za naše testujúce mamy, že ani u jednej z nich „neprepadla.“ Práve naopak.

66 % žien ju hodnotilo na jednotku, 20 % na dvojku. A iba 5 mám ju označilo za priemernú.

Aké dôležité zmeny postrehli počas používania špeciálnej zubnej pasty?

Tri dobré správy hneď naraz:

(1) Nielen menej citlivé ďasná, či

(2) menej krvácajúce ďasná,

(3) ale aj zuby bez povlaku.

Z komentárov testujúcich žien:

„Sú hladšie po umytí.“

„Miznú aj čierne bodky zo zubov, ktoré sa mi spravili počas tehotenstva,“ napísala jedna z mamičiek: „Mám pocit, že odvápnenie, ktoré som registrovala ako "spriesvitnenie" predných zubov, je menej výrazné.“

Inej zase pomohla zvládnuť nepríjemné pocity na zuboch pri citlivosti na teplé alebo studené jedlá, či nápoje.

Bieliaca pasta - funguje!

Väčšina testujúcich žien sa potešila aj z toho, že sú ich zuby belšie.

„Pasta nepení, čo len jasne potvrdzuje že obsahuje len prírodné zložky,“ postrehli testujúce mamy.                  

Najväčším prekvapením bola pre viaceré mamy jej iná chuť. Niektoré mamy podotkli, že sú zvyknuté na „sviežejšiu“ príchuť, na druhej strane práve pre to, že je jemnejšia a neštípe, môže tehotným ženám viac vyhovovať.

„Teraz mi veľa chutí vadí, táto je super!                                             

„Pre mňa je dôležité, aby mi bola pasta príjemná v ústach a aby nezapáchala. Inak by som si s tým ako tehotná nevedela dať rady, pretože teraz som alergická na rôzne pachy a chute. Biela perla je ale perfektná v tomto. Plus má super zloženie. Kradne mi ju aj priateľ. Asi si ju budem pred ním schovávať. Určite budem pokračovať s používaním Bielej perly.“    

Zmeny na ďasnách - ako pasta účinkuje?

Tretina testujúcich žien nezaznamenala zmeny na ďasnách, ako sa však vyjadrili niektoré z nich, doteraz ani netrpeli citlivými ďasnami.

Ženy, ktoré sa sťažovali na tento problém, si však Bielu perlu v drvivej väčšine pochvaľovali:

"Menej citlivé."

"Zmizla bolesť."

"Zatiaľ malé, ale pozitívne. Čím dlhšie ju používam, tým menej ďasná krvácajú."

"Po umývaní zubov už nevypľúvam krv."

 

Najlepšou známkou za všetky je fakt, že 95 % testujúcich mám by pastu Biela perla odporučilo aj svojim tehotným kamarátkam.

Mamy nám zhodne potvrdili, že obdobie, ktoré mnohí nazývajú najkrajším obdobím v živote ženy, nie je len prechádzkou v ružovej záhrade. Tehotenstvo na nás kladie vyššie nároky. A to sa týka aj ústnej hygieny.

Práve toto je čas, keď sa o zuby musíme starať „za dvoch.“

Požiadavku na zvýšené nároky v tehotenstve a počas dojčenia značka Biela perla pretavila do špeciálnej zubnej pasty, špeciálne nadizajnovanej pre toto obdobie. Obsahuje 100% panenský kokosový olej, pantenol, ružový íl, japonskú kaméliu, ktoré pomáhajú regenerovať ďasná a zároveň chránia zuby pred zubným kazom.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...