ZdravieZdravie

Mamy testovali Bielu perlu - zubnú pastu pre tehotné a dojčiace ženy

 redakcia   16.06.2020   0

44 tehotných a dojčiacich mám testovalo novinku - špeciálnu zubnú pastu Biela perla ® od slovenského výrobcu a povedalo nám svoj názor.

75 % testujúcich žien z nášho prieskumu boli tehotné ženy. 25 % dojčiace matky.

86 % testujúcich ju používalo 2x denne, zbytok iba raz za deň.

 

Dva najpálčivejšie problémy v tehotenstve: nevoľnosti a citlivé ďasná

V tehotenstve môžeme ku kazom prísť viac ako inokedy. O to zvlášť, ak sa musíme pasovať s tehotenskými nevoľnosťami, ktoré výrazne okysľujú prostredie v ústach a narušuje sa zubná sklovina. V našom teste sa tento problém týkal viac ako 40 % testujúcich žien.

Oveľa častejší problém sú však pre tehotné ženy citlivé ďasná. Počas tehotenstva prechádzajú zmenami všetky sliznice v tele, ďasná, žiaľ, nie sú výnimkou.

Čistenie zubov v tehotenstve môže byť nepríjemné a bolestivé, ak vám krvácajú ďasná. Pri opakovaných zápaloch sa môže objaviť aj paradentóza.

Preto je dôležité používať nielen zubnú kefku s jemnými štetinkami, ktoré zbytočne ďasná nedráždia, ale aj špeciálnu zubnú pastu, ktorá citlivé ďasná regeneruje a hydratuje.

 

Ako na tieto tehotenské výzvy zafungovala nová zubná pasta Biela perla pre tehotné a dojčiace ženy?

Sme radi za naše testujúce mamy, že ani u jednej z nich „neprepadla.“ Práve naopak.

66 % žien ju hodnotilo na jednotku, 20 % na dvojku. A iba 5 mám ju označilo za priemernú.

Aké dôležité zmeny postrehli počas používania špeciálnej zubnej pasty?

Tri dobré správy hneď naraz:

(1) Nielen menej citlivé ďasná, či

(2) menej krvácajúce ďasná,

(3) ale aj zuby bez povlaku.

Z komentárov testujúcich žien:

„Sú hladšie po umytí.“

„Miznú aj čierne bodky zo zubov, ktoré sa mi spravili počas tehotenstva,“ napísala jedna z mamičiek: „Mám pocit, že odvápnenie, ktoré som registrovala ako "spriesvitnenie" predných zubov, je menej výrazné.“

Inej zase pomohla zvládnuť nepríjemné pocity na zuboch pri citlivosti na teplé alebo studené jedlá, či nápoje.

Bieliaca pasta - funguje!

Väčšina testujúcich žien sa potešila aj z toho, že sú ich zuby belšie.

„Pasta nepení, čo len jasne potvrdzuje že obsahuje len prírodné zložky,“ postrehli testujúce mamy.                  

Najväčším prekvapením bola pre viaceré mamy jej iná chuť. Niektoré mamy podotkli, že sú zvyknuté na „sviežejšiu“ príchuť, na druhej strane práve pre to, že je jemnejšia a neštípe, môže tehotným ženám viac vyhovovať.

„Teraz mi veľa chutí vadí, táto je super!                                             

„Pre mňa je dôležité, aby mi bola pasta príjemná v ústach a aby nezapáchala. Inak by som si s tým ako tehotná nevedela dať rady, pretože teraz som alergická na rôzne pachy a chute. Biela perla je ale perfektná v tomto. Plus má super zloženie. Kradne mi ju aj priateľ. Asi si ju budem pred ním schovávať. Určite budem pokračovať s používaním Bielej perly.“    

Zmeny na ďasnách - ako pasta účinkuje?

Tretina testujúcich žien nezaznamenala zmeny na ďasnách, ako sa však vyjadrili niektoré z nich, doteraz ani netrpeli citlivými ďasnami.

Ženy, ktoré sa sťažovali na tento problém, si však Bielu perlu v drvivej väčšine pochvaľovali:

"Menej citlivé."

"Zmizla bolesť."

"Zatiaľ malé, ale pozitívne. Čím dlhšie ju používam, tým menej ďasná krvácajú."

"Po umývaní zubov už nevypľúvam krv."

 

Najlepšou známkou za všetky je fakt, že 95 % testujúcich mám by pastu Biela perla odporučilo aj svojim tehotným kamarátkam.

Mamy nám zhodne potvrdili, že obdobie, ktoré mnohí nazývajú najkrajším obdobím v živote ženy, nie je len prechádzkou v ružovej záhrade. Tehotenstvo na nás kladie vyššie nároky. A to sa týka aj ústnej hygieny.

Práve toto je čas, keď sa o zuby musíme starať „za dvoch.“

Požiadavku na zvýšené nároky v tehotenstve a počas dojčenia značka Biela perla pretavila do špeciálnej zubnej pasty, špeciálne nadizajnovanej pre toto obdobie. Obsahuje 100% panenský kokosový olej, pantenol, ružový íl, japonskú kaméliu, ktoré pomáhajú regenerovať ďasná a zároveň chránia zuby pred zubným kazom.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
PODKÁST
tehotenstvo
Najdivnejšie tehotenské povery
24.09.2021   0
„Nesmieš si kupovať kočík pred narodením bábätka.“ Jedného by až striaslo, ako mu môže niekto priať smrť bábätka len preto, že podľahne nákupnému ošiaľu.
Prečo v tehotenstve zvraciame
20.09.2021   0
Najčastejšie sa s nevolnosťou možno stretnúť od štvrtého týždňa po počatí do dvanásteho týždňa. Je to presne to obdobie, kedy hormón placenty HCG má svoju najvyššiu hladinu v organizme. Aj keď oficiálne potom už by mal byť pokoj, mnohé ženy pociťujú nevoľnosť po celých deväť mesiacov tehotenstva.
Dieťa a štátne občianstvo
13.09.2021   0
Aké občianstvo bude mať dieťa, ktoré sa narodí v zahraničí? Ako dieťa získa slovenské občianstvo? Ak je aspoň jeden z rodičov slovenský štátny občan, dieťa sa stáva slovenským občanom.
babetko
Gaštankovia. Postavičky a zvieratká z gaštanov
21.09.2021   0
Aj vy radi zbierate gaštany? Urobte si s deťmi ZOO s gaštanovými zvieratkami alebo príjemnú jesennú dekoráciu do Vašej obývačky.
Obdobie 4. – 6. mesiaca - najharmonickejšie v 1. roku bábätka
20.09.2021   0
Väčšina detí má už stabilizované vitálne funkcie ako sú trávenie, vylučovanie, ale aj vzťah k priestoru – ku gravitácii, a základné sociálne vzťahy, väzbu k rodičom a ostatným blízkym príbuzným.
Prečo hrozby vo výchove nefungujú
16.09.2021   0
„Okamžite prestaň lietať dookola a dupať, lebo Ťa odvediem do Tvojej izby!“„Ak ihneď neprestaneš pišťať, uvidíš, čo bude!“
detské choroby
Deti od 3 mesiacov a závažné príznaky covid-19: kedy volať 112
21.09.2021   0
Bábätko od 3 mesiacov - ktoré príznaky si treba všímať v súvislosti s covid-19? Kedy urýchlene ísť na urgentný príjem alebo volať 112?
Novorodenec a covid-19: závažné príznaky, kedy volať 112
21.09.2021   0
Aké príznaky covid-19 sa objavujú u najmenších detí? Červená znamená ihneď volať 112, oranžová znamená kontaktovať pediatra, zelená by sa mala dať zvládnuť bez akútneho zásahu lekára.
Cukrovka v detskom veku
20.09.2021   3
Detská cukrovka (diabetes mellitus) so sebou stále prináša strach z nepoznaného. No dnešná medicína, jej výskumy a skúsenosti lekárov pomáhajú rodičom a deťom vysporiadať sa s touto diagnózou a prekonať obavy z budúcnosti.
zvery
5 najčastejších mýtov o výcviku psov
20.09.2021   7
„Ak si chcete získať psí rešpekt, musíte ho fyzicky napomínať a byť dominantný.“
Čo sa psovi snívalo...
31.08.2021   0
Zdá sa vám, že váš pes v noci sníva? Je to možné? Má aj pes sny? Ak áno, tak čo sa mu vlastne sníva?
Ako (ne)mať zo psa tlsťocha 1
19.08.2021   1
Hoci labrador alebo mopslík s nadváhou sa môžu zdať veľmi milí, kilá navyše im dokážu spôsobovať zdravotné riziká a fyzické obmedzenia. Ako sa im dokážeme vyhnúť a čo robiť keď máme obézneho psa?