ZdravieZdravie

Leto na vlastnej koži

 PR/ Adriana Bachoriková   04.08.2020   0

Kto nemá rád leto? Pre väčšinu z nás je to obľúbená časť roka. Slnko, voda, pláž, teplé počasie a dlhé dni dávajú príležitosť k zábave a mnohým dobrodružstvám. V lete sme uvoľnenejší, slobodnejší, venujeme viac času deťom a rodine, skrátka viac ten život žijeme. Leto to je kúpanie, turistika, cestovanie aj šport. Krásne dni lákajú k aktivite a to je len dobre.

 

So zvýšenou aktivitou sa zvyšuje aj riziko rôznych nehôd, či úrazov. Keď sa po celom roku sedenia pri počítači zo dňa na deň zmeníme na aktívneho športovca stačí málo a nehoda je na svete. Ani deti na seba v zápale hry nedávajú veľký pozor. Oveľa častejšie sa prihodia drobné zranenia, či odreniny. Bývajú zanedbateľné, no i nepríjemné. Ani drobné ranky netreba podceniť. Zdravie máme iba jedno a nik nechce aby sa z malého škrabanca vykľula mokvajúca rana, ktorú bude potrebné hojiť celé týždne.

Keďže sa v lete veľa hýbeme a presúvame, je fajn mať praktického pomocníka vždy po ruke

Niečo malé, šikovné, do batoha či kabelky. Pre každý prípad. Dokonalým spojením v boji s kožnými ranami, popáleninami, či odreninami je kombinácia kyseliny hyalurónovej, ktorá je prirodzenou súčasťou organizmu a metalického striebra, ktoré sa na medicínske účely úspešne používa už stáročia.

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová sa nachádza v celom ľudskom tele, no jej najväčší podiel nájdeme práve v koži. V našom organizme zohráva nezastupiteľnú úlohu pri obnove tkanív, niet preto divu, že je hlavnou zložkou mnohých estetických ale aj medicínskych prípravkov. Dokáže viazať veľké množstvo vody a vytvára gélovú pružnú štruktúru. Je to práve kyselina hyalurónová, ktorú si mnohé ženy nechávajú aplikovať aby úspešne bojovali s časom a boli večne mladé. Vyživuje a hydratuje pokožku, chráni pred baktériami a vírusmi a pomáha pri hojení rán.

Metalické striebro

Účinky striebra sú známe už odpradávna, v medicíne sa používa ako overený a spoľahlivý prostriedok na liečbu popálenín a kožných poranení. Spoľahlivosť metalického striebra spočíva v jeho širokých antimikrobiálnych vlastnostiach, čím účinne pôsobí proti viacerým druhom patogénnych mikroorganizmov. Zabraňuje im preniknúť do oblasti rany a tým znižuje riziko rozvoja infekcie.

Tieto účinné látky a ich kombináciu nájdeme v produktoch Bionect od Fidia Pharma Slovakia. Bionect krém urýchľuje a podporuje hojenie rán, odrenín a popálenín. Používa sa aj na estetické účely - na redukciu jaziev a hydratovanie pokožky.


Bionect Control Spray obohatený o vitamín E má dvojaký účinok. Chráni rany pred infekciou a podporuje ich hojenie.  Stačí nastriekať na postihnuté miesto a Bionect Control Spray vytvorí na pokožke ochranný film vo forme zásypu.
Produkty Bionect na hojenie rán sú vhodné pre športovcov, na hojenie rán po operáciách, pre deti i dospelých. Majú široké použitie, sú skladné, môžete si ich so sebou vziať na cesty, alebo mať po ruke v domácej lekárničke. Oba produkty nájdete za férovú dostupnú cenu vo Vašej lekárni.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.6 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP

Čitateľský test EPIGEN- výsledky:

 

Covid 19 - denné štatistiky: 

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ako predpôrodná príprava ovplyvní náš zážitok v pôrodnici?
25.09.2020   1
Absolvovaním predpôrodnej prípravy môžete výrazne znížiť stres – stres z nového prostredia, z nepoznanej situácie.
Prestaňte strašiť tehotné ženy!
22.09.2020   0
Kedy sa stal z najkrajšieho obdobia v živote každej ženy taký strašný horor?
Polovičke žien nedovolia rodiť v polohe, ktorá by im vyhovovala
17.09.2020   0
Niektoré z nás by rady rodili do vody alebo v polohe, ktorú si vyberieme, možno by sme chceli zažiť čo najmenej rutinných postupov.
babetko
Tvoríme s deťmi: Obtlačené jabĺčka
26.09.2020   1
Nielen na jeseň poteší deti jednoduchá jablková aktivitka: stačí jedno jablko rozkrojiť, namaľovať a vytvoriť si s deťmi nádherné obrázky. Farebné, moderné, jesenné, plné vitamínov...
V zdravom byte vlhký vzduch
24.09.2020   0
Veľmi často rodičia malých detí alebo budúci rodičia ešte pred narodením drobčiatka riešia, aký zvlhčovač vzduchu si kúpiť? Otázkou je, či vlastne nejaký zvlhčovač potrebujú – nemal by to byť len módny doplnok do bytu, ale funkčná pomôcka, ak je to naozaj potrebné.
20 trefných otázok miesto "Ako bolo v škôlke? Dobre."
23.09.2020   0
Objímete si ho a so širokým úsmevom sa pýtate, ako sa dnes malo v škôlke. „Dobre,“ pokrčí plecami. „A čo ste robili?“ „Hrali sme sa,“ povie ledabolo a ďalej nič. „A ako ste hrali?“ „No všelijako,“ koniec rozhovoru. Dôverne známe?
detské choroby
Intolerancia laktózy alebo alergia
25.09.2020   1
Odpovede na najčastejšie otázky súvisiace s alergiou na mlieko a intoleranciou laktózy.
Prečo musia deti platiť za vyšetrenie na urgente?
23.09.2020   0
Pokiaľ dieťa nemá život ohrozujúci stav a rodičia sa s ním dostavia na pohotovosť, zaplatia za vyšetrenie 10 eur.
Smútok a trúchlenie dieťaťa
22.09.2020   0
Odborníci hovoria, že umieranie a smrť samy o sebe nie sú pre deti tak náročné, ako sú pre ne ohrozujúce pocity izolácie a vylúčenia z rodinného diania potom, ako niekto zomrel.
zvery
Hodnoty zdravého zvieraťa . Má teplotu?
16.09.2020   3
Správna teplota psa, mačky a králika, alebo dychová frekvencia nám napovie, či je naše zvieratko zdravé.
Vodný kameň v akváriu
03.09.2020   1
Vodný kameň netrápi iba práčky a umývačky riadu, ale aj akvaristov. Hlavne ak je prítoková voda veľmi tvrdá. Nezúfajte však, pretože pomoc je jednoduchá.
To Čo? Si o nás mačky myslia
13.08.2020   5
Ako nás vidí mačka? Sme pre ňu mačiatka? Adoptívni rodičia? Súrodenci? Podávači potravy?