ZdravieZdravie

Leto na vlastnej koži

 PR/ Adriana Bachoriková   04.08.2020   0

Kto nemá rád leto? Pre väčšinu z nás je to obľúbená časť roka. Slnko, voda, pláž, teplé počasie a dlhé dni dávajú príležitosť k zábave a mnohým dobrodružstvám. V lete sme uvoľnenejší, slobodnejší, venujeme viac času deťom a rodine, skrátka viac ten život žijeme. Leto to je kúpanie, turistika, cestovanie aj šport. Krásne dni lákajú k aktivite a to je len dobre.

 

So zvýšenou aktivitou sa zvyšuje aj riziko rôznych nehôd, či úrazov. Keď sa po celom roku sedenia pri počítači zo dňa na deň zmeníme na aktívneho športovca stačí málo a nehoda je na svete. Ani deti na seba v zápale hry nedávajú veľký pozor. Oveľa častejšie sa prihodia drobné zranenia, či odreniny. Bývajú zanedbateľné, no i nepríjemné. Ani drobné ranky netreba podceniť. Zdravie máme iba jedno a nik nechce aby sa z malého škrabanca vykľula mokvajúca rana, ktorú bude potrebné hojiť celé týždne.

Keďže sa v lete veľa hýbeme a presúvame, je fajn mať praktického pomocníka vždy po ruke

Niečo malé, šikovné, do batoha či kabelky. Pre každý prípad. Dokonalým spojením v boji s kožnými ranami, popáleninami, či odreninami je kombinácia kyseliny hyalurónovej, ktorá je prirodzenou súčasťou organizmu a metalického striebra, ktoré sa na medicínske účely úspešne používa už stáročia.

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová sa nachádza v celom ľudskom tele, no jej najväčší podiel nájdeme práve v koži. V našom organizme zohráva nezastupiteľnú úlohu pri obnove tkanív, niet preto divu, že je hlavnou zložkou mnohých estetických ale aj medicínskych prípravkov. Dokáže viazať veľké množstvo vody a vytvára gélovú pružnú štruktúru. Je to práve kyselina hyalurónová, ktorú si mnohé ženy nechávajú aplikovať aby úspešne bojovali s časom a boli večne mladé. Vyživuje a hydratuje pokožku, chráni pred baktériami a vírusmi a pomáha pri hojení rán.

Metalické striebro

Účinky striebra sú známe už odpradávna, v medicíne sa používa ako overený a spoľahlivý prostriedok na liečbu popálenín a kožných poranení. Spoľahlivosť metalického striebra spočíva v jeho širokých antimikrobiálnych vlastnostiach, čím účinne pôsobí proti viacerým druhom patogénnych mikroorganizmov. Zabraňuje im preniknúť do oblasti rany a tým znižuje riziko rozvoja infekcie.

Tieto účinné látky a ich kombináciu nájdeme v produktoch Bionect od Fidia Pharma Slovakia. Bionect krém urýchľuje a podporuje hojenie rán, odrenín a popálenín. Používa sa aj na estetické účely - na redukciu jaziev a hydratovanie pokožky.


Bionect Control Spray obohatený o vitamín E má dvojaký účinok. Chráni rany pred infekciou a podporuje ich hojenie.  Stačí nastriekať na postihnuté miesto a Bionect Control Spray vytvorí na pokožke ochranný film vo forme zásypu.
Produkty Bionect na hojenie rán sú vhodné pre športovcov, na hojenie rán po operáciách, pre deti i dospelých. Majú široké použitie, sú skladné, môžete si ich so sebou vziať na cesty, alebo mať po ruke v domácej lekárničke. Oba produkty nájdete za férovú dostupnú cenu vo Vašej lekárni.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?