ZdravieZdravie

Chystáte sa na dovolenku s malými deťmi? Vieme, čo treba mať so sebou.

 PR   27.06.2019   0

Leto nás láka užiť si teplé počasie niekde pri vode a bezstarostne si užívať vodu a slnko. Avšak môžu nás tiež prekvapiť typické letné úskalia.

Obr. inPHARM

 

Asi jedným z najčastejších letných problémov sú tráviace ťažkosti. V teplom letnom počasí dochádza oveľa rýchlejšie k rozmnoženiu možných patogénnych mikroorganizmov v potravinách.

Pri cestovaní (obzvlášť v exotických krajinách) sa stretávame s novými typmi mikroorganizmov, na ktoré náš tráviaci trakt nie je „zvyknutý.“ Bývajú agresívne, rýchlo sa množia a tak rýchlo narušia našu prirodzenú črevnú mikroflóru, ktorá v správnom množstve zabraňuje množeniu patogénnych mikroorganizmov, prispieva k správnemu tráveniu a taktiež produkuje mnohé dôležité vitamíny.

Patogénne mikroorganizmy produkujú tiež toxíny, čo všetko vedie k črevným ťažkostiam, častej a riedkej stolici, pocitom nafukovania, bolesťami brucha, nechutenstvu, vracaniu a únave. 

Proti týmto nezvaným „útočníkom“ môžete samozrejme použiť rôzne adsorbenciá a chemické črevné dezinficienciá, v ojedinelých prípadoch antibiotiká. Tieto prípravky majú avšak svoje obmedzenia, hlavne pri ich používaní u detí.

 

Čím môžeme predchádzať tráviacim problémom

Aby ste si namiesto vysedávania na záchode dovolenku naozaj užili, dodržujte hygienické zásady a nezabudnite do batožiny pribaliť prípravok s osvedčenými prírodnými látkami.

Dá sa použiť aj preventívne, a tak môžete chrániť  hlavne Vaše deti pred vznikom tráviacich ťažkostí. Prípravok ENTERINA, výživový doplnok má komplexné zloženie, obsahuje extrakt z čučoriedok, unikátny probiotický bakteriálny kmeň Bacillus coagulans, vitamín K a vitamíny skupiny B.

Obr. inPHARM

 

Spomínané probiotikum sa nachádza aj v našich zdravých črevách. Pomáha zlepšovať trávenie a vytesňovať z čriev zlé baktérie, čím ich chráni pre črevnou infekciou.

V prípravku je aj ľudovou medicínou osvedčený sušený extrakt z čučoriedok. Tie vďaka obsahu trieslovín a organických kyselín majú protibakteriálne, protivírusové a protizápalové účinky, pričom znižujú dráždivosť črevnej sliznice - upokojujú črevá.

Sú prírodným adsorbentom, ktorý viaže na seba škodlivé látky vrátane vírusov a baktérií a pomáha ich z tela vylúčiť. Prípravok Enterina obsahuje tiež dôležité  vitamíny K a B, ktoré v organizme zvyknú chýbať pri častej stolici a zlom trávení.

Vitamíny skupiny B podporujú regeneráciu črevnej sliznice a zároveň pomáhajú znižovať mieru únavy a vyčerpania, taktiež zlepšujú chuť do jedla.  Vitamín K znižuje krvácavosť podráždenej črevnej sliznice.

Prípravok Enterina je vhodný pre deti už od 6 mesiacov a dospelých. Nakoľko má komplexné zloženie, odporúča sa ho užívať pri akomkoľvek tráviacom diskomforte.

Praktická forma na cestovanie

Na cestovanie sú vhodné praktické jednorazové fľaštičky, ktoré netreba uchovávať v chladničke. Zarábajú sa tesne pred použitím vysypaním účinných látok z vrchnáčika do tekutiny vo fľaštičke.

Je potrebné dodržať postup pri ich zarábaní – vrchnáčikom treba otáčať najprv v smere hodinových ručičiek až do maximálnej polohy, kedy dôjde k prepichnutiu vnútorného vrchnáčika a vysypaniu účinných látok do fľaštičky. Tá obsahuje tekutinu s výživou pre probiotiká, ale aj šťavu z čučoriedok, čo dodáva prípravku dobrú chuť, ktorú majú radi deti i dospelí.

Dávkuje sa len jeden krát denne, toľko dní, koľko potrebujete. Preventívne stačí užiť každý druhý alebo tretí deň, pri tráviacich problémoch 1-krát za deň. Väčšinou stačí prípravok Enterina užívať 2-4 dni. V balení je 8 fľaštičiek.

Obr. inPHARM

 

Nezabudnúť upraviť stravu

Netreba tiež zabudnúť na dostatočné doplnenie tekutín (najvhodnejšie sú rehydratačné roztoky) a diétne opatrenia.

Vhodná je beztuková strava - sucháre, varená ryža, mrkva, rozpučený banán, nastrúhané jabĺčko, zeleninový a mäsový vývar.  

Vyhýbať sa treba mliečnym potravinám, strukovinám, čerstvému chlebu, údeninám (salámy, údené syry), vyprážaným jedlám, potravinám s vysokým obsahom cukru, ale tiež čerstvému ovociu a zeleninovým šťavám.

Pokiaľ by sa napriek opatreniam  zdravotný stav do troch dní nezlepšil, treba navštíviť lekára.

Článok pripravila vzdelávacia spoločnosť Edukafarm.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Rebríček 2019: Mamy oznámkovali najlepšie pôrodnice
20.07.2019   0
Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku 2 839 matiek.
Sprievodca pôrodnicami 2019
18.07.2019   0
V pôrodniciach chýbajú obyčajné sprchy a toalety
17.07.2019   0
Poznámka mamy, že netiekla v pôrodnici teplá voda, je jedna z čerešničiek.
babetko
Čo o deťoch prezrádza spôsob hry?
22.07.2019   0
Hra tvorí najvýznamnejšiu súčasť rozvoja dieťaťa. Umožňuje mu učiť sa, skúšať, objavovať, ale aj oddychovať či opakovať. Dieťa, ktoré sa môže dosýta a nerušene hrať, nechýbajú mu podnety a najmä v prvých rokoch nápomocná ruka rodiča, je šťastné dieťa. Práve prostredníctvom hry sa najrýchlejšie prejaví potenciál, vlohy a záujmy, ktoré môžete v rannom veku podchytiť a objaviť budúce povolenie alebo milovaný koníček.
Bonding náš každodenný
17.07.2019   0
Ako vyzerá podpora bondingu v našich pôrodniciach? Prečo sú medzi jednotlivými nemocnicami rozdiely v jeho podpore? Dá sa dieťatko priložiť mamičke hneď po narodení aj v prípade cisárskeho rezu?
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.