ZdravieZdravie

Chcete si užiť letnú dovolenku? Týchto 5 tipov vám to zaručí

 pr   30.05.2019   0

Poznáte to - máte rezervovaný luxusný hotel v exotickej destinácii, podpísaný dovolenkový lístok, nakúpených niekoľko hriešne drahých plaviek, no niečo vás neustále vytrháva z prázdninovej nálady. Podľa psychológov totiž väčšina ľudí jednoducho nevie oddychovať. Prinášame vám 5 overených tipov, ktoré vám pomôžu pripraviť sa na dovolenku a nastaviť všetky zmysly na ničím nerušený oddych.

 

#1 Pripravte svoje telo na zvýšenú záťaž

Naše telo je cestovaním vystavené mnohým nástrahám. Klimatizácia v lietadle, cestovná nervozita, exotické jedlá, športovanie a pobyt na slnku môžu nepripravenému organizmu spôsobiť nemalé problémy. Niekoľko týždňov pred odletom je preto vhodné zvýšiť príjem vitamínov, najmä betakaroténu, vitamínu B, C a taktiež živých kultúr.

#2 Starajte sa o svoje zdravie

Bezstarostná nálada môže viesť k nepozornosti a ľahko vám uniknú varovné signály tela, ktoré na zmenu prostredia reaguje citlivo. Pribaľte si do kufra lieky proti črevným problémom a bolesti a krém na upokojenie spálenej pokožky. Ženy si musia počas letných mesiacov dávať pozor aj na bakteriálne a kvasinkové infekcie, ktoré vedia znepríjemniť každú dovolenkovú idylu. Samozrejmosťou v hygienickej taške by preto mal byť aj intímny sprchovací gél, prípadne tablety na riešenie už vzniknutého problému. „Kvasinkové a bakteriálne infekcie si u žien, ktoré nimi trpia vyžadujú relatívne prísny režim – dávať pozor na nepriedušné oblečenie a meniť si mokré plavky za suché,“ vysvetľuje gynekológ Doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D: „Dôležité je udržať populáciu laktobacilov v pošve, ktorá udrží ostatné škodlivé baktérie v správnom množstve - nepremnožené. To môžeme dosiahnuť prostredníctvom vaginálne podávajúcich laktobacilov, ktoré v sebe obsahujú Beliema Effect vaginálne tablety. Prirodzenú mikroflóru môžeme podporiť tiež používaním Beliema Expert Intim Gélu alebo Krému, vďaka obsahu prebiotickej zložky,“ dodáva. Pôvod infekcie sa identifikuje často nesprávne, a tak aj zvolená liečba nemusí byť účinná. Preto je dobré používať na liečbu produkt, ktorý rieši ako bakteriálnu tak aj kvasinkovú infekciu.

 

#3 Dajte si pauzu od technológií

Namiesto surfovania na sociálnych sieťach si prečítajte knihu, ku ktorej sa neviete už od Vianoc dostať. Oddych od technológií prospeje mysli aj unaveným očiam a pomôže vám utiecť z reality, ktorú by vám vaši priatelia pravidelne pripomínali fotkami z kancelárie a poobedných dopravných kolón.

 

#4 Neplánujte si príliš veľa aktivít

Snažíte sa počas pobytu precestovať celé pobrežie, vyskúšať všetky plážové atrakcie, každý večer vyraziť do iného baru, pretancovať noc a od rána obdivovať pamiatky? To je možno dôvod, prečo sa z dovolenky vraciate domov unavené a vystresované. Určite si 3-4 hlavné aktivity, ktoré chcete absolvovať a tie si rozložte počas trvania pobytu. Takto nebudete v časovom strese a zvyšný program si môžete upraviť podľa aktuálnej nálady.

 

#5 Nechajte svoju myseľ oddychovať

Pred odchodom na dovolenku si vyčistite pracovný kalendár, dokončite rozrobené projekty, oznámte klientom aj kolegom svoju neprítomnosť a nájdite za seba zástup. Poproste kamarátku, aby vám chodila pravidelne zalievať orchidei a pred odchodom upracte byt, aby ste sa nevrátili do neporiadku. Iba tak si vaša myseľ oddýchne a odpúta od povinností, ktoré by vás mohli mátať počas voľných dní.

 

LETNÝ S.O.S. TIP

Zdravotnícka pomôcka Beliema® Effect vaginálne tablety obsahujú probiotické kmene Lactobacillus acidophilus a kyselinu mliečnu, ktoré pomáhajú obnoviť a stabilizovať rovnováhu vaginálnej mikroflóry a zároveň redukovať nepríjemné príznaky vaginálneho zápalu, ako je svrbenie, podráždenie, pálenie, neobvyklý výtok či nepríjemný zápach.

Naopak kozmetické prípravky intímny umývací gél a upokojujúci krém Beliema® Expert obsahujú špeciálnu ochrannú prebiotickú zložku BioEcolia®, kyselinu hyalurónovú, ktorá podporuje hojenie a zvlhčuje sliznicu i pokožku. Okrem toho obsahujú aj kyselinu mliečnu a boritú, ktoré obnovujú prirodzené vaginálne pH, a upokojujúce zložky aloe vera (gél) a nechtík lekársky (krém). Viac informácií sa dozviete aj na www.idelyn.sk

 

Vedeli ste, že...

93 % žien používajúcich prípravky Beliema by produkt odporučili?

* Zdroj: Prieskum spokojnosti zákazníkov, 2019, CZ&SK, 410 respondentov

www.idelyn.sk

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Plánujete bábätko? Normálna otázka či tabu téma?
18.06.2019   0
Pýtajú sa ma na to všetci. Už mi to aj vadí, lebo by som bábätko chcela. Aj keď záleží, kto sa pýta. Ak chce niekto rýpať, je to nepríjemné. Na druhej strane rodina a kamaráti sú normálne zvedaví. Otázky o bábätku môžu niekoho nakopnúť, že už je čas. Ak ho však mať nemôžete, nie je jednoduché.“
Pôrod s epidurálkou alebo bez nej?
13.06.2019   0
Niektoré mamičky sa mi sťažovali, že po pôrode s epidurálkou mali pocit, že ich psychicky utlmila a nič neprežívali. To sa mi nestalo. Naopak, keď mi dali syna, rozplakala som sa od šťastia, ani som ho nechcela pustiť. Nebolelo ma ani šitie. Čo sa týka postupného prichádzania tela do normálu, to po epidurálke môže a nemusí byť problém.
Nemocnica Snina
12.06.2019   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
babetko
Princezné z rozprávok, ktoré naozaj žili
17.06.2019   0
Inšpiráciou sa stal životný príbeh skutočnej šľachtičnej Margarethy von Waldeck, ktorá sa narodila v roku 1533. Ako dieťa prišla o matku, ktorú čoskoro nahradila veľmi prísna macocha. Samozrejme, spoločné vzťahy nezafungovali, možno aj preto, čo vtedajšie dokumenty zaznamenávajú: Margaretha bola známa svojou krásou. Budúca Snehulienka vyrastala na dvore Filipa III., odkiaľ sa v roku 1945 presťahovala za svojím strýkom na zámok Valkenburg v Holandsku.
Majú rituály a tradície v rodine zmysel?
14.06.2019   0
Vytvárajú spomienky a pomáhajú deťom ukotviť sa v rodinnom kruhu. Máme sa na čo tešiť. Máme čas a priestor byť s rodinou a zabávať sa. Strašne pekná myšlienka! Manželia vysvetľovali, že pre deti sú rituály a tradície niečo, čo im dáva ukotvenie, rodinnú identitu a zázemie. Rituálom a tradíciou môže byť čokoľvek – od večernej rozprávky po štedrovečernú kapustnicu. Niečo, čo vás baví a robíte to pravidelne.
Ste tiež bojovníci proti plastu?
11.06.2019   0
Autorov 3 najzaujímavejších príspevkov odmeníme domácim prístrojom na perlivú vodu SodaStream Crystal.
detské choroby
Nočné mory
16.06.2019   11
Rodičia si myslia, že za zlé sny detí sú zodpovedné nepríjemné denné zážitky, no nie je to úplne pravda. Nie je úplne jasné, kedy deti začínajú snívať, ale vieme, že už batoľatá môžu hovoriť o svojich príjemných či strašidelných snoch.
Liečba hnačky u dojčených a nedojčených detí
03.06.2019   0
Ako správne dopĺňať tekutiny a výživu dieťaťu s hnačkou. Rozvrh diéty. Ako uvariť pravý ryžový či mrkvový odvar.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
31.05.2019   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
zvery
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.