ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
nedeľa 22.10.2017 | meniny má Sergej  
ZdravieZdravie

Alergia na spermie

 Lenka Tinková   05.10.2014   0

Mnoho odborníkov varuje pred zvyšujúcim sa počtom alergikov. Každý z nás si ale pod alergiou väčšinou predstaví reakciu na kvitnutie kvetov, na potraviny, na prach... Málokoho však napadne, že žena môže byť alergická na mužove spermie. 

Alergia na mužské spermie je bežnejšia než si dokážeme predstaviť. Podľa zahraničných prieskumov ňou trpí viac ako 12 percent žien. A mnohé o tom dokonca ani netušia. Dokáže pritom poriadne skomplikovať partnerský život aj snahu o dieťatko.

 

Niektoré ženy o svojej alergii netušia

Prieskumom tejto alergie sa zaoberala anglická univerzita Manchester Metropolitan University. Najviac postihnuté sú podľa nich ženy vo veku 20-30rokov, ktorým sa symptóny väčšinou prejavili ihneď po milovaní alebo hodinu po ňom. A práve symptómy môžu byť klamlivé. Často si ich môže žena i doktor zameniť napríklad s častými mykózami či infekciami. Medzi tie najčastejšie totiž patria: svrbenie, pálenie pri močení, začervenanie či vyrážky.  V niektorých prípadoch sa dokonca objavil aj závažný anafylaktický šok. Ak máte podobné prejavy po každom milovaní, určite o tom povedzte svojmu gynekológovi. 

Meniť partnera nemusíte

Táto téma často zapĺňa aj zahraničné média. S veľkými titulkami: „Po svadbe zistila, že je alergická na mužove spermie“ Alebo „Žena opustila muža, bola alergická na jeho spermie.“  Zmena partnera ale nie je riešením. Dokázal to aj zmieňovaný anglický prieskum. Alergiu môže spôsobovať látka v mužových spermiách, ktorú obsahujú spermie každého muža. Jedným z riešení je preto použitie kondómu. Tak sa iritujúca látka nedostane do kontaktu s vašim telom a môže zabrániť alergickej reakcii. Podľa odborníkov táto alergia bohužiaľ komplikuje aj partnerský vzťah. Preto je dobré pri podozrení začať problém riešiť so svojim doktorom. Ten môže zistiť o aký druh alergie na spermie sa jedná, a na ktorú zložku presne je žena alergická. Niekedy stačí zmeniť len intervaly medzi milovaním a príznaky sa omnoho zmiernia. 

Problém môže nastať ak sa partneri rozhodnú, že budú mať bábätko. Ženy s touto alergiou mávajú niekedy problémy otehotnieť. Ale nie je to nezvratná komplikácia. A určite nemusí byť dôvodom nemať dieťatko. Gynekológovia, ktorí riešili takéto alergie po celom svete, tvrdia, že napriek alergii sa mnohým rodičom vďaka liečbe podarilo predsa len splodiť vytúžené novorodeniatko.

Viac si môžete o tejto alergii prečítať aj na týchto stránkach.

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   0
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
SZČO a materská
17.10.2017   1
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
Prečo dojčiť hneď po pôrode?
20.10.2017   9
Po pôrode sú hormóny mamičky, ale i dieťatka priamo naštartované na to, aby ste začali úspešne dojčiť. Ak vaše dieťatko nemalo možnosť prisať sa na prsník tesne po pôrode a prvé, čo do pusy dostane, je fľaša, môže sa stať, že potom mu bradavka „nebude stačiť“.
Súťaž o milé zásterky a termohrnčeky
20.10.2017   0
Hráte o 3x keramický termohrnček v provensálskom dizajne spolu s gazdinkovskou zásterou.
detské choroby
Imunita na školách
19.10.2017   0
Detské kolektívy sú doslova rajom na šírenie vírusov a infekcií. Preto je veľmi dôležité, aby ste vaše ratolesti zaopatrili ochranným štítom.
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
Bolesť končatín
15.10.2017   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
zvery
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.
Jazdenie na koni - začíname
12.10.2017   3
Kone sú fascinujúce zvieratá a jazdenie na nich o to viac. Nie je to ani tak náročné ale vyžaduje si to odvahu a správneho trénera. Ako na to? Skúsime vám poradiť. Ako vybrať ranč, trénera a koňa?