ZdravieZdravie

Ako sa hojí poranená, či zapálená pokožka

 Michaela Galambošová   26.03.2021   0

Koža je našim bojovníkom v „prvej línii“, pretože práve naša pokožka je v kontakte so všetkými patogénmi či alergénmi. To nie je všetko. Koža musí toho zvládnuť oveľa viac.

Pomáha nám pri vylučovaní odpadových látok, pri termoregulácii, ako aj pri obranyschopnosti organizmu.
Akékoľvek povrchové zranenie sa odzrkadlí práve na nej. Pretože pre nás robí naozaj veľa, zaslúži si, aby sme jej rozumeli.

 

Naša koža sa mení

Naša pokožka sa skladá približne z 19 miliónov buniek. Tie sa pravidelne obnovujú každých 28 dní. Tomuto procesu môže napomôcť pravidelný peeling. Ak máte citlivú pokožku, doprajte si peeling raz za týždeň, pokiaľ máte normálnu či zmiešanú pokožku, peeling stačí aj raz za dva týždne. Následne doprajte pokožke dostatočnú hydratáciu. Dajte prednosť prírodnej kozmetike, ktorá je šetrnejšia voči pokožke.

Suchá pokožka nie je len estetický problém

Umývanie riadov, kontakt s rôznymi čistiacimi prostriedkami či častou dezinfekciou vysušujú pokožku. Suchá pokožka však nie je len estetický problém. Tým, že stráca hydratáciu, stráca aj prirodzenú ochrannú funkciu. Je oveľa náchylnejšia na vznik bakteriálnej, vírusovej či plesňovej infekcie.

Podráždená, suchá a či zapálená  pokožka potrebuje upokojiť, ako aj prinavrátiť hydratáciu. Regenerácia kože závisí od mnohých faktorov. Pričom kľúčovú úlohu pri hojení kože zohráva správna starostlivosť.

Toto sú najefektívnejšie prírodné zložky, ktoré výrazne pomáhajú pri starostlivosti o podráždenú pokožku:

 

Mandľový olej: skvelý pomocník v hojení

Mandľový olej sa už tisíce rokov používa na upokojenie, zjemnenie a regeneráciu pokožky.

Vďaka svojim protizápalovým a zvláčňujúcim vlastnostiam, ako aj vysokému obsahu živín je mandľový olej v súčasnosti stále populárnou zložkou starostlivosti o pokožku.

 

 

Echinacea: nielen bojovník proti chrípke

Echinacea sa nám skôr spája s liečením chrípky. Benefity tejto rastliny však využije vaša pokožka. Má výborné antioxidačné účinky, čím ochráni pokožku pred pôsobení voľných radikálov a výrazne pomôže urýchliť proces hojenia. Zároveň má protizápalové a upokojujúce účinky, a tak si poradí s drobnými poraneniami pokožky, akné či štípancami od hmyzu.

 

Vitamín E: pomáha spomaliť proces starnutia

Vitamín E je účinný antioxidant. Preto má svoje stále miesto aj v kozmetickom priemysle. Upokojuje podráždenú a zapálenú pokožku, spomaľuje proces starnutia, dokonca zmierňuje hyperpigmentáciu pokožky.


TIP z lekárne:

(PR)

V zime bojujeme so suchou pokožkou, v lete zas so štípancami. S drobnými poraneniami, zápalmi pokožky či inými podráždeniami sa stretávame prakticky po celý rok. Preto je dobré mať po ruke prvú pomoc, ktorá vám pomôže pri regenerácii pokožky.

CURARINA krém s echinaceou a vitamínom E

Krém obsahuje všetko potrebné k správnej regenerácii pokožky. Obsahuje mandľový olej,  echinaceu aj vitamín E. Je to prírodný hojivý zázrak, ktorý si nájde stále miesto v domácej lekárničke. Je výbornou alternatívou ku klasickej kalciovej masti. Výborne zvládne hojenie:

·         drobných poranení

·         zapálenej  a podráždenej pokožky

·         jaziev po akné

·         štípancov od komárov či iného hmyzu

Má širokospektrálne využitie. Môžete ho používať aj dlhodobo, čo je veľké plus.

Viac na vasezdravie.com, alebo vo vašej lekárni.

Ak máte záujem otestovať CURARINU, práve beží registrácia na redakčný test. 10tim testerkám pošleme tento produkt a spýtame sa  ich na osobnú skúsenosť. Chcete byť medzi nimi?

Registrácia: CURARINA test

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Prečo sa rodí stále viac dvojičiek?
17.06.2021   0
Že čakáte dvojičky, vie lekár zistiť už medzi 9. a 14. týždňom tehotenstva. Aká je pravdepodobnosť, že sa vám narodia dvojičky?
Prečo sa mi nedarí otehotnieť?
15.06.2021   0
Snažím sa otehotnieť, ale nedarí sa mi, prečo? Som unavená a smutná z toho boja s plodnosťou – unavená z vyšetrení, z hormónov, z pokusov a sklamaní.
Ako naštartovať plodnosť u mužov
09.06.2021   0
Klobásky, údeniny či zákusky plné stuženého tuku sa výrazne môžu podpísať na neplodnosti.
babetko
8 rád, aby sa bábätká v horúčavách vyspali
17.06.2021   0
Miestnosť, v ktorej dieťatko spinká, sa nesmie prehrievať. Ako to ale dosiahnuť v lete, keď sú horúčavy?
Nikdy som sa necítila ako chudera
14.06.2021   1
Nedávno som čítala doporučenie, ako sa matky na materskej majú udržiavať v mentálnej kondícii a nevenovať celý čas iba deťom. Aby neskončili ako chuderky.
detské choroby
Príznaky dehydratácie
07.06.2021   0
Príznaky dehydratácie: suché sliznice ( pery, jazyk, dutina ústna, málo slín) tmavý, koncentrovaný moč nemočenie 6-8 hodín ( 3-4 hodiny dojčatá do pol roka) chýbanie sĺz,...
Ošetrenie detských zúbkov v analgosedácii
28.05.2021   1
Aj ako dospelí môžeme mať nepríjemné pocity z návštevy zubnej ambulancie, dokonca strach či úzkosť zo zubárskeho ošetrenia. Čo robiť v prípade, že dieťa naozaj nespolupracuje a zákrok je potrebný? Jednou z ciest môže byť analgosedácia.
Bolesť brucha
23.05.2021   23
Od hladu? Treba kakať? Zo stresu? Nebodaj slepák? Treba ísť k doktorovi, alebo robím zbytočnú paniku? Ako opísať bolesť brucha lekárovi?
zvery
Kastrovaný králik
11.06.2021   0
Aký význam má u zajaca ako domáceho maznáčika kastrácia resp. sterilizácia? Má tento zdanlivo bolestivý úkon u zajacov nejaký vplyv na kvalitu života?
Ako dlho si pamätajú mačky
28.05.2021   0
Pamätajú si mačky svojich majiteľov aj po rokoch odlúčenia? Aká je pamäť mačiek? Majú nejaké spomienky?
Ako nakŕmiť malé mačiatko
17.05.2021   1
Ocitli ste sa v situácii, že sa máte postarať o mačiatko-novorodenca? Nemusí to byť jednoduché. Ako nakŕmiť takúto "mini micu"?