ZdravieZdravé dieťa

Testovali sme sonickú zubnú kefku Philips Sonicare for Kids s inteligentnou aplikáciou

 Takakika   26.09.2019   0

Mám rada reklamy na detské zubné pasty alebo kefky, lebo sa v nich kumuluje toľko paródie na rodinnú pohodu, že až.

Buďme úprimní, veľa rodičov neznáša túto časť dňa a pri asociácii slova „zúbky“ zvraští celú tvár. Teoreticky by mal tento proces trvať dve minúty. Dieťa si však myslí, že za pár sekúnd má hotovo, a tak sa to, paradoxne, naťahuje na celú večnosť.

 

Zúbky. Bojové pole

Pred umývadlom je to niekedy ako na bojovom poli. Pasta všade, na zrkadlách aj obkladačkách. Dieťa robí divné pohyby kefkou, ktoré vonkoncom nepripomínajú inštruktážne videá dentálnej hygieny.

Darmo ponúkate príklady zo života, nech si predstaví, že je so zúbkami v autoumyvárni a že tie štetiny sú valce, ktoré sa rútia na všetky špiny a baciloviny, čo sa mu za celý deň nalepili na zúbky. Je mu to jedno. Namiesto šúchania do kefky hryzie.

A tak tam stojíte a pýtate sa, dokedy budete musieť robiť bacharku pri umývaní zubov dieťaťu, ktoré už dávno nie je malé. Aký má zmysel pokúšať sa o edukačný výklad, ako si správne čistiť zuby, keď vás na plnej čiare ignoruje? Dá sa mať vôbec pri umývaní zubov zábavu bez toho, aby to pripomínalo iba paródiu?

Tieto otázky vonkoncom nie sú básnické. Potrebujeme odpovede. Súrne. A jednou z tých odpovedí je sonická zubná kefka Philips Sonicare for Kids s inteligentnou aplikáciou, ktorú sme doma testovali na deťoch. Ako inak, dobrovoľne.

V balení sme našli:

  • 1 zubnú kefku Philips Sonicare for Kids (ergonomickú rukoväť),
  • 1 odnímateľnú hlavicu (menšia, vhodná pre dieťa od 3 rokov),
  • 1 nabíjačku,
  • plus obrázkové lepiace fólie a nálepky s motívom postavičky Sparkly, aby si mohlo dieťa kefku nadizajnovať podľa svojho vkusu.
Hlavica je vymeniteľná. Na rukoväti sedí ktorákoľvek hlavica určená pre zubné kefky Philips Sonicare.

 

Ideme na to?

Zubnú kefku netreba pred prvým použitím nabíjať, môžete rovno nasadiť čistiacu hlavicu na ergonomickú rukoväť kefky – ide to ľahko - a začať s umývaním zúbkov. Zubná kefka by vám mala vydržať 2-3 týždne, kým vás upozorní svetelnou kontrolkou, aby ste vytiahli nabíjačku.

 

Mechanická vs. sonická kefka: v čom je rozdiel?

Najprv, čo majú všetky zubné kefky pre deti spoločné: akúkoľvek kefku doma používate, minimálne do desiatich narodenín musíte pri dieťati naozaj fyzicky byť a kontrolovať, či si zuby umýva správne. Predškolákom by sme ich mali ešte aj dočisťovať. Pre istotu.

Pri mechanickej kefke neviete odhadnúť, nakoľko intenzívne si dieťa umýva zuby. Sonická kefka po zúbkoch prirodzene vibruje a čistí ich stieracou technikou.

Zubná kefka Philips Sonicare for Kids dokáže týchto sterov urobiť až 31 tisíc za minútu, čo sa pri mechanickej kefke nedá dosiahnuť za rovnaký čas, ani keby ste zúbky čistili dieťaťu celý čas vy.

Výrobca sľubuje efektivitu až o 75 % oproti mechanickým zubným kefkám a myslí na to, že ešte nejaký čas budete deťom s čistením pomáhať. Preto je aj rukoväť kefky, okrem toho, že je príjemná na dotyk, celkom objemná, aby sa na ňu zmestila aj vaša ruka.

 

Intenzívne a rovnomerne

Otázka, či dieťaťu nebude nepríjemné, že mu po zúbkoch vibruje kefka, je asi na mieste. Niektorým deťom sú ale nepríjemní vlastní rodičia, keď im chcú zuby doumývať, takže si vyberte.

Intenzita vibrácií na zubnej kefke Philips Sonicare for Kids sa aspoň dá regulovať. Podľa veku dieťaťa si môžete nastaviť dve úrovne intenzity čistenia – slabšie (od 3 rokov) a silnejšie (od 7 rokov). Oba čistiace módy trvajú dve minúty.

 

Kefka Philips Sonicare for Kids má časovače KidTimer a Quadpacer, čo sú funkcie pomáhajúce dieťaťu čistiť si zuby rovnomerne.

Dieťaťu treba vysvetliť, že zúbky sú v ústach rozdelené na štyri časti (hore vpravo, hore vľavo, dole vpravo, dole vľavo), kefkou má prechádzať zúbok po zúbku postupne z jednej časti do druhej hore, potom vyčistí tretiu a štvrtú časť dole. Kedy je čas prejsť na ďalšiu časť ho upozorní „vibrácia“ na kefke.

 

Prečo je zubná kefka Philips Sonicare for Kids inteligentná?

Vďaka aplikácii Philips Sonicare for Kids, ktorú si môžete stiahnuť do mobilu alebo tabletu, získate elektronickú babysitterku na umývanie zubov, ktorá za vás urobí všetku „špinavú“ prácu. Je na vás, či sa rozhodnete používať zubnú kefku naplno aj s touto elektronickou zábavkou, ale za vyskúšanie určite stojí.

 

Ako na aplikáciu

Po stiahnutí aplikácie sa telefón, resp. tablet spojí s kefkou cez BlueTooth.

Prejdete nastaveniami – vyberiete jazyk (chýba mi tam slovenský jazyk, najbližší použiteľný je český, ak teda nepoužijete kefku aj na zábavné učenie angličtiny alebo nemčiny), vytvoríte dieťaťu profil s jeho menom, prípadne môžete pridať aj jeho fotku a zábava sa môže začať.

 

Aplikácia, ktorej ústrednou postavičkou je malé čudo Sparkly, funguje na podobný princíp ako Tamagoči a detí bude rozhodne baviť.

Najprv musia pomôcť Sparklymu na svet – rozbiť vajíčko, v ktorom sa ukrýva a potom mu pomáhajú s umývaním zúbkov.

 

Za čistenie zúbkov odmena

Na obrazovke pred sebou vidia deti špinavé zúbky, ktoré treba Sparklymu vyčistiť. Ak postupujú podľa videa, umývajú si zuby postupne po kvadrantoch – každý tridsať sekúnd, dokopy dve minúty.

Za čistenie zúbkov dostávajú odmenu, stačí kliknúť na balíček v darčekovom papieri.

Môžu sa v ňom skrývať napríklad okuliare, ktoré sa dajú Sparklymu nasadiť na tvár, sprej, ktorý zmení Sparklymu farbu alebo jabĺčko a pizza, aby Sparklyho nakŕmili – nie však po umytí zúbkov, to Sparkly pokrúti hlavou, lebo má čisté zúbky a jesť už nechce, čo je edukačné.

 

Motivačný kalendár

Súčasťou profilu dieťaťa je aj kalendár, kde sa automaticky zaznamenáva, či si dieťa umylo zúbky ráno a večer. Pokiaľ by dieťa zabudlo, ostane mu v kalendári smutný obrázok. Naopak, umývanie zúbkov ho zmení na veselé slniečko (ráno) alebo veselý mesiačik (večer).

Ak si dieťa čistí zúbky pravidelne, dostáva rôzne motivačné kredity.

 

Musím konštatovať, že celý elektronický systém odmien aj evidencie umývania zúbkov, deti naozaj motivuje k čisteniu zubov (podobne ako nás dospelých meranie krokov k pravidelnejšiemu pohybu) a premieňa hororový večerný rituál na zábavnú aktivitu, či pred spaním, alebo pred odchodom do škôlky.

Kefka Philips Sonicare for Kids s inteligentnou aplikáciou upevňuje hygienické návyky.

Pri každom čistení zubov má dieťa pred sebou inštruktážne video, ktoré ho vedie k správnemu umývaniu zubov, ale nie je to len dobrý marketingový efekt. Už po veľmi krátkom čase môžete vidieť, že vďaka sonickej technológii majú deti čistejšie, biele zúbky.  

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Takakika

More a červené tenisky. Materská na ostrove a muž v nebi.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...