ZdravieDeti a zvery

Denníček psíčkarky začiatočníčky

 Elza   28.04.2015   0

Kňučí. Je vonku a kňučí. Chápem, je mu smutno a potrebuje nejakú aktivitu. A my sme sa rozhodli, že bude vonkajší psík a teraz sa potrebuje naučiť žiť na dvore aj chvíľu sám a zabaviť sa sám.

Kňučí tak, že sa bojím, či na nás niekto zavolá slobodu zvierat .. Kamaráti skúsení psíčkari, ma upokojujú, že treba vydržať. No ja teda vydržím, ale čo susedia?

Tie kukadlá ...

Hodí na mňa pohľad spod svojej hnedej škvrnky nad ľavým okom a som hotová. Bojuje vo mne také to, že treba ho pomojkať, poňuňuškať, s tým, čo hovoríme rodičom – buďte dôslední. Ak sa raz pre niečo rozhodnete, dodržte to, inak bude mať vaše dieťa zmätok. Podobne aj ten psík. Podobne ako pri deťoch, vôbec to nie je jednoduché.

Deti a pes

Deti boli dnes hore 6:20, aby 6:30 boli najedení a 6:40 pripravení na odchod do školy, a ďalších 40 minúť aby využili na jašenie sa so psíkom. Ten už od 5:00 krútil chvostom, že no daj moja nejaký entrtajment. Ja som len pozrela spod periny, že by som rada ešte hodinku podriemala ...

Je u nás len pár dní, tak neviem, do akej miery bude mať jeho prítomnosť pozitívny či negatívny vplyv na potomstvo, zatiaľ ich to rozhodne núti viacej byť vonku, spolupracovať aj medzi sebou navzájom, vedieť sa postarať ...

V každom prípade má psík pozitívny vplyv na socializáciu medzi ľudom. Na kratučkej prechádzke sme mali niekoľko zastavení, pretože šteňa je naozaj rozkošné a obzerali ho ako deti, tak aj ostatní psíčkari ...

Pes a škody :-)

Zatiaľ padli len moje staré pantofle, ktoré sa už trocha rozpadávali. Niekoľko mláčok vo vnútri a jedna tuhá nakládka pod posteľou ... Uvidíme po dnešnom samostatnom pobyte doma vo verande ... pardón, ale musím ísť do práce a kým príde veľké dieťa zo školy, musí malý havko vydržať trošku sám.

Potom si pozornosti užije do večera až až.

Nestíham nič

Podobne ako v šestonedelí – nestíham nič, je treba sa venovať malému drobcovi. Podobne ako s novorodeniatkom – asi to chce čas, aby každý pochopil svoju rolu a aby si aj šteňa zvyklo na isté móresy. Blbo som na tom aj so spánkom. Šteňa je v noci vo vnútri a treba 2 – 3 razy ísť v noci cikať. Takže sa obujem a idem ... pochválim, keď urobí to, čo má a ideme spať ... ale poznáte ten  prerušovaný spánok ... a potom ešte pracujte, sústreďte sa na nejaký výkon ... toto sme asi úplne nedomysleli.

Uvidíme, čo prinesú ďalšie dni a týždne. Čo myslíte?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
Gestóza tehotných
25.06.2020   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo
01.07.2020   0
Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.
Chystáte sa na výstavu Poklad Inkov na Bratislavský hrad? Len neberte dieťa, vyhodia vás
30.06.2020   0
Majiteľka výstavy asi nemá deti... Inak by nemohla vydať tak nezmyselný príkaz.
detské choroby
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
Rodičia pozor: 12 najčastejších letných detských ochorení
27.06.2020   1
Kinetóza, hnačky, či popálenie medúzou. V letných mesiacoch je vhodné myslieť na prevenciu určitých ochorení. Ktorých?
zvery
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...
Liečba mačkou - Felinoterapia
18.06.2020   1
Felinoterapia - liečba somatických a psychických ochorení či záťaží založená na priamom kontakte človeka s mačkou. Pradenie mačky navodzuje pocit kľudu a optimizmu. Mimoriadne pozitívny vplyv má pri depresiách, úzkostiach, mozgovej porážke, mentálnej retardácii, reumatizme, zmyslových poruchách, telesnom postihnutí i psychosomatických poruchách.