ZdravieDeti a zvery

Denníček psíčkarky začiatočníčky

 Elza   28.04.2015   0

Kňučí. Je vonku a kňučí. Chápem, je mu smutno a potrebuje nejakú aktivitu. A my sme sa rozhodli, že bude vonkajší psík a teraz sa potrebuje naučiť žiť na dvore aj chvíľu sám a zabaviť sa sám.

Kňučí tak, že sa bojím, či na nás niekto zavolá slobodu zvierat .. Kamaráti skúsení psíčkari, ma upokojujú, že treba vydržať. No ja teda vydržím, ale čo susedia?

Tie kukadlá ...

Hodí na mňa pohľad spod svojej hnedej škvrnky nad ľavým okom a som hotová. Bojuje vo mne také to, že treba ho pomojkať, poňuňuškať, s tým, čo hovoríme rodičom – buďte dôslední. Ak sa raz pre niečo rozhodnete, dodržte to, inak bude mať vaše dieťa zmätok. Podobne aj ten psík. Podobne ako pri deťoch, vôbec to nie je jednoduché.

Deti a pes

Deti boli dnes hore 6:20, aby 6:30 boli najedení a 6:40 pripravení na odchod do školy, a ďalších 40 minúť aby využili na jašenie sa so psíkom. Ten už od 5:00 krútil chvostom, že no daj moja nejaký entrtajment. Ja som len pozrela spod periny, že by som rada ešte hodinku podriemala ...

Je u nás len pár dní, tak neviem, do akej miery bude mať jeho prítomnosť pozitívny či negatívny vplyv na potomstvo, zatiaľ ich to rozhodne núti viacej byť vonku, spolupracovať aj medzi sebou navzájom, vedieť sa postarať ...

V každom prípade má psík pozitívny vplyv na socializáciu medzi ľudom. Na kratučkej prechádzke sme mali niekoľko zastavení, pretože šteňa je naozaj rozkošné a obzerali ho ako deti, tak aj ostatní psíčkari ...

Pes a škody :-)

Zatiaľ padli len moje staré pantofle, ktoré sa už trocha rozpadávali. Niekoľko mláčok vo vnútri a jedna tuhá nakládka pod posteľou ... Uvidíme po dnešnom samostatnom pobyte doma vo verande ... pardón, ale musím ísť do práce a kým príde veľké dieťa zo školy, musí malý havko vydržať trošku sám.

Potom si pozornosti užije do večera až až.

Nestíham nič

Podobne ako v šestonedelí – nestíham nič, je treba sa venovať malému drobcovi. Podobne ako s novorodeniatkom – asi to chce čas, aby každý pochopil svoju rolu a aby si aj šteňa zvyklo na isté móresy. Blbo som na tom aj so spánkom. Šteňa je v noci vo vnútri a treba 2 – 3 razy ísť v noci cikať. Takže sa obujem a idem ... pochválim, keď urobí to, čo má a ideme spať ... ale poznáte ten  prerušovaný spánok ... a potom ešte pracujte, sústreďte sa na nejaký výkon ... toto sme asi úplne nedomysleli.

Uvidíme, čo prinesú ďalšie dni a týždne. Čo myslíte?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.