ZdravieAko zdravo chudnúť

Rodinka po 10-dňovom detoxe - únava je preč, sme plné energie a odhodlania

 Martina Zelenayová   22.06.2017   0

Veru! 10 dňový program detoxikácie 10 DAYS DETOX  je za nami a z redakcie Vám prinášame naše zážitky, pocity, úspechy, či prehrešky, ktorých sme sa dopustili.

Na každú z nás fungoval program inak a najväčší problém sme mali 100 percentne dodržať odporúčaný spôsob stravovania a prispôsobiť si denný jedálniček. 

Ružové neboli ani prvé dni detoxu, kedy sme pociťovali nesmiernu únavu, bolesť hlavy a vážne sme rozmýšľali, že to vzdáme.  Vydržali sme však, a výsledky nás celkom príjemne prekvapili.

shutterstock

Piť, zdravo jesť, hýbať sa!

Dôležitou súčasťou detoxu je dodržiavanie pitného režimu. Je dôležité nosiť fľašu s vodou stále so sebou. Piť treba minimálne 2 litre vody denne.

Sprievodné bolesti hlavy, ktoré sme pociťovali aj my je vhodné riešiť doplnením tekutiny, jeden – dva poháre vody, dostatok oddychu a spánok.

Počas detoxikačného programu je mimoriadne dôležitý pravidelný príjem stravy, takže žiadne hladovky milé dámy, naopak - pravidelná strava! Pozor však na to, ktoré potraviny môžete.

S týmto sme my tu v redakcii mali asi najväčší problém. Až 4-5 deň sme pochopili, že si máme stravu vopred plánovať a tak sa vyhnúť neželaným a nevhodným kombináciám.

Zostavte si preto jedálniček vopred, uľahčí vám to dodržanie celého detoxu.

shutterstock

Ako sme teda detoxovali ?      

Peťa (33): Po detoxikácii môžem konštatovať pár hriechov, ktoré ale spočítam na jednej ruke. Beriem to pozitívne a poviem Vám radšej o zmenách, ktoré som uskutočnila v dobrom slova zmysle.

Na obed som chodila po schodoch, je to síce smer dole, ale približne tri krát som šla aj z obedu peši hore, motivovala ma Saša, ktorej sa to darilo dodržiavať takmer bezchybne.

Skúšala som chodiť aj na chodúľoch, dievčatá ma však upozornili, že toto sa ako pohyb neráta.

shutterstock

 

Saša (37):  Pri užívaní detoxikačných tabletiek som trpela pomerne silnými bolesťami hlavy, ktoré má sprevádzali po celú dobu užívania tabletiek. Pomáhal mi vysoký príjem vody - viac ako 3 litre denne.

Vtedy bolesti hlavy odozneli. Pozitívne bolo, že som nemala chuť na kávu a ani som ju nepotrebovala, pretože som sa necítila unavená.

Snažila som sa  z obedového menu vyberať zdravšie a ľahšie jedlá - úspešne som sa vyhla rezňom aj vyprážanému syru. Podarilo sa mi aj obmedziť príjem sladkostí, čo považujem za veľký úspech :-). Obmedziť v mojom prípade znamená nejesť veeeeľa sladkostí. Samozrejme, bola wafla aj koláč.

Do ďalších dní by som chcela pracovať na zdravšom stravovaní a vydržať "nejesť kilá sladkého", na ktorom som mimochodom doslova závislá....

rodinka.sk

 

Martina (42): Za seba môžem povedať, že produkt si ma získal, jednak jeho vizuál, forma balenia, veľmi dobre a pekne je spracovaný príbalový leták, resp. praktická príručka, ktorá mi na začiatku pomohla zorientovať sa, aké potraviny mám zo stravy vylúčiť a ktoré naopak do jedálnička zaradiť.

Funkčnosť produktu môžem potvrdiť, i keď vôbec nie je jednoduché dodržiavať vhodný jedálniček. Zoznam potravín uvedený v letáku je limitujúci a reálne som mala problém, zameniť bežný spôsob stravovania za tento doporučený.

Paradoxne mi najväčší problém nerobila káva, alebo niektoré potraviny ale pitný režim v podobe zakázaného alkoholu.

Nakoľko som „vínna muška“, nedať si po práci večer pohár dobrého bieleho vína je nepredstaviteľné a toto bolo aj jedno z mojich porušení a nedodržaní detoxu.

Napriek tomu však pociťujem pozitíva v podobe „odľahčenia“, lepšieho trávenia, väčšej energie v posledných  3 dňoch. (na začiatku som bola pri užívaní doplnku neskutočne unavená).

Pozitívne na produkte bolo aj to, že som pociťovala neustále smäd – takže som pravidelne dopĺňala tekutinu, čo inokedy zabúdam. Toto sa napríklad výrazne prejavilo na pokožke, ktorá ostala hydratovaná a vláčna.

Čerešničkou na torte je v mojom prípade objavenie receptu na Kokosové Smoothie s CHIA a Mangom. Určite vyskúšajte, je úúúžasné! 

rodinka.sk

Pokračujeme ďalej

10 dňový Fast Slim od Sensilabu je kompletný 10-dňový program na kontrolu hmotnosti. Je založený na obmedzenom príjme sacharidov, zvýšenom príjme bielkovín a úplnom vynechaní priemyselne spracovaných potravín.

Opäť je v sympatickom balení, v zložení 3 starostlivo vybraných produktov, ktoré prispievajú k regulácii telesnej hmotnosti. Má trojnásobný účinok: odvádza z tela prebytočnú vodu, upravuje hladinu glukózy v krvi a podporuje správnu funkciu metabolizmu vášho organizmu.

V balení nájdete Praktickú príručku s účinnou diétou, ktorú zostavili odborníci na výživu, cvičebný program a jasné inštrukcie o spôsobe užívania výživových doplnkov. A úplne nakoniec je pribalený aj šikovný dávkovač na lieky, ktorý uľahčuje a zjednodušuje užívanie kapsúl.

10 DAYS Fast Slim, začíname dnes – držte nám palce! 

rodinka.sk

A čo Vy?

Zapojili ste sa do tohto programu a máte pre nás užitočné skúsenosti, nápady, tipy, vtipné zážitky? Výherkyne Súťaže o program na formovanie postavy Sensilab už poznáme.

Či ste vyhrali práve Vy si môžete pozrieť TU. Ak ste o produkty Sensilab súťažili a nevyhrali ste, stále máte možnosť produkty si zakúpiť za zvýhodnenú cenu v eshope Sensilab, a následne sa s nami podeliť o váš názor, postreh.

Nezabudnite nám poslať na mail aj foto, alebo scan potvrdenia o nákupe. Trom z vás, bude nákup dodatočne preplatený v plnej výške. Žrebovať budeme na konci, po ukončení celého procesu  formovania postavy.    

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
25.02.2021   0
Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.