ZdravieAko zdravo chudnúť

Rodinka po 10-dňovom detoxe - únava je preč, sme plné energie a odhodlania

 Martina Zelenayová   22.06.2017   0

Veru! 10 dňový program detoxikácie 10 DAYS DETOX  je za nami a z redakcie Vám prinášame naše zážitky, pocity, úspechy, či prehrešky, ktorých sme sa dopustili.

Na každú z nás fungoval program inak a najväčší problém sme mali 100 percentne dodržať odporúčaný spôsob stravovania a prispôsobiť si denný jedálniček. 

Ružové neboli ani prvé dni detoxu, kedy sme pociťovali nesmiernu únavu, bolesť hlavy a vážne sme rozmýšľali, že to vzdáme.  Vydržali sme však, a výsledky nás celkom príjemne prekvapili.

shutterstock

Piť, zdravo jesť, hýbať sa!

Dôležitou súčasťou detoxu je dodržiavanie pitného režimu. Je dôležité nosiť fľašu s vodou stále so sebou. Piť treba minimálne 2 litre vody denne.

Sprievodné bolesti hlavy, ktoré sme pociťovali aj my je vhodné riešiť doplnením tekutiny, jeden – dva poháre vody, dostatok oddychu a spánok.

Počas detoxikačného programu je mimoriadne dôležitý pravidelný príjem stravy, takže žiadne hladovky milé dámy, naopak - pravidelná strava! Pozor však na to, ktoré potraviny môžete.

S týmto sme my tu v redakcii mali asi najväčší problém. Až 4-5 deň sme pochopili, že si máme stravu vopred plánovať a tak sa vyhnúť neželaným a nevhodným kombináciám.

Zostavte si preto jedálniček vopred, uľahčí vám to dodržanie celého detoxu.

shutterstock

Ako sme teda detoxovali ?      

Peťa (33): Po detoxikácii môžem konštatovať pár hriechov, ktoré ale spočítam na jednej ruke. Beriem to pozitívne a poviem Vám radšej o zmenách, ktoré som uskutočnila v dobrom slova zmysle.

Na obed som chodila po schodoch, je to síce smer dole, ale približne tri krát som šla aj z obedu peši hore, motivovala ma Saša, ktorej sa to darilo dodržiavať takmer bezchybne.

Skúšala som chodiť aj na chodúľoch, dievčatá ma však upozornili, že toto sa ako pohyb neráta.

shutterstock

 

Saša (37):  Pri užívaní detoxikačných tabletiek som trpela pomerne silnými bolesťami hlavy, ktoré má sprevádzali po celú dobu užívania tabletiek. Pomáhal mi vysoký príjem vody - viac ako 3 litre denne.

Vtedy bolesti hlavy odozneli. Pozitívne bolo, že som nemala chuť na kávu a ani som ju nepotrebovala, pretože som sa necítila unavená.

Snažila som sa  z obedového menu vyberať zdravšie a ľahšie jedlá - úspešne som sa vyhla rezňom aj vyprážanému syru. Podarilo sa mi aj obmedziť príjem sladkostí, čo považujem za veľký úspech :-). Obmedziť v mojom prípade znamená nejesť veeeeľa sladkostí. Samozrejme, bola wafla aj koláč.

Do ďalších dní by som chcela pracovať na zdravšom stravovaní a vydržať "nejesť kilá sladkého", na ktorom som mimochodom doslova závislá....

rodinka.sk

 

Martina (42): Za seba môžem povedať, že produkt si ma získal, jednak jeho vizuál, forma balenia, veľmi dobre a pekne je spracovaný príbalový leták, resp. praktická príručka, ktorá mi na začiatku pomohla zorientovať sa, aké potraviny mám zo stravy vylúčiť a ktoré naopak do jedálnička zaradiť.

Funkčnosť produktu môžem potvrdiť, i keď vôbec nie je jednoduché dodržiavať vhodný jedálniček. Zoznam potravín uvedený v letáku je limitujúci a reálne som mala problém, zameniť bežný spôsob stravovania za tento doporučený.

Paradoxne mi najväčší problém nerobila káva, alebo niektoré potraviny ale pitný režim v podobe zakázaného alkoholu.

Nakoľko som „vínna muška“, nedať si po práci večer pohár dobrého bieleho vína je nepredstaviteľné a toto bolo aj jedno z mojich porušení a nedodržaní detoxu.

Napriek tomu však pociťujem pozitíva v podobe „odľahčenia“, lepšieho trávenia, väčšej energie v posledných  3 dňoch. (na začiatku som bola pri užívaní doplnku neskutočne unavená).

Pozitívne na produkte bolo aj to, že som pociťovala neustále smäd – takže som pravidelne dopĺňala tekutinu, čo inokedy zabúdam. Toto sa napríklad výrazne prejavilo na pokožke, ktorá ostala hydratovaná a vláčna.

Čerešničkou na torte je v mojom prípade objavenie receptu na Kokosové Smoothie s CHIA a Mangom. Určite vyskúšajte, je úúúžasné! 

rodinka.sk

Pokračujeme ďalej

10 dňový Fast Slim od Sensilabu je kompletný 10-dňový program na kontrolu hmotnosti. Je založený na obmedzenom príjme sacharidov, zvýšenom príjme bielkovín a úplnom vynechaní priemyselne spracovaných potravín.

Opäť je v sympatickom balení, v zložení 3 starostlivo vybraných produktov, ktoré prispievajú k regulácii telesnej hmotnosti. Má trojnásobný účinok: odvádza z tela prebytočnú vodu, upravuje hladinu glukózy v krvi a podporuje správnu funkciu metabolizmu vášho organizmu.

V balení nájdete Praktickú príručku s účinnou diétou, ktorú zostavili odborníci na výživu, cvičebný program a jasné inštrukcie o spôsobe užívania výživových doplnkov. A úplne nakoniec je pribalený aj šikovný dávkovač na lieky, ktorý uľahčuje a zjednodušuje užívanie kapsúl.

10 DAYS Fast Slim, začíname dnes – držte nám palce! 

rodinka.sk

A čo Vy?

Zapojili ste sa do tohto programu a máte pre nás užitočné skúsenosti, nápady, tipy, vtipné zážitky? Výherkyne Súťaže o program na formovanie postavy Sensilab už poznáme.

Či ste vyhrali práve Vy si môžete pozrieť TU. Ak ste o produkty Sensilab súťažili a nevyhrali ste, stále máte možnosť produkty si zakúpiť za zvýhodnenú cenu v eshope Sensilab, a následne sa s nami podeliť o váš názor, postreh.

Nezabudnite nám poslať na mail aj foto, alebo scan potvrdenia o nákupe. Trom z vás, bude nákup dodatočne preplatený v plnej výške. Žrebovať budeme na konci, po ukončení celého procesu  formovania postavy.    

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...