ZdravieAko zdravo chudnúť

Dá sa maškrtiť bez výčitiek? Vyskúšali sme

 saša/redakcia   07.06.2017   0

Zohnať kvalitné čerstvé ovocie nemusí byť jednoduché. O čo ľahšie je však otvoriť vrecúško a len tak si pochutiť na arónii či maline v ktoromkoľvek ročnom období?

My sme to vyskúšali a chutilo nám.

brixproducts.com

 

Ovocie pre každého

Existuje ovocie, ktoré ostáva čerstvé a zároveň sa nekazí a ktoré si nemusíte umývať či krájať.

Ide o mrazom sušené ovocie. Nebojte sa, nemusíte ho mať v chladničke.

Chutilo nám aj v redakcii

Ovocie sušené mrazom sme ochutnali aj v redakcii rodinka.sk a môžeme len doporučiť.

Veľmi chutné ovocie, ktoré vyzerá a aj chutí, ako "živé". Najviac sa mi páčilo, že ho môžete jesť, kedy sa vám zapáči. Vrecko totiž môžete zavrieť a jednoducho si nechať na stole. 

Pri ovocí v čokoláde som len veľmi ťažko odolala pokušeniu zjesť celé vrecúško sama. Naozajstná pochúťka, ktorou sa (okrem seba) nemusíte hanbiť obdarovať niekoho milého. Určite tým potešíte.

Ďalšou skúsenosťou je labužnícky pocit, ktorý získate, keď si necháte čokoládu rozpustiť na jazyku - najprv cítite jemný ovocný prášok, ktorým je čokoláda obalená na povrchu a potom sa vám tieto chute spoja v ovocno-čokoládovej harmónii.

 

Prečo jesť tzv. lyo-ovocie?

  • pokiaľ potrebujete pri práci niečo chrumkať,
  • ide o zdravé maškrtenie, z ktorého nepriberiete,
  • vaše deti nebudú na výlete také zababrané, ako v prípade čerstvého ovocia,
  • žiadna vytečená voda z nádobky. Žiadna pleseň alebo hniloba,
  • ideálne je aj na zdobenie koláčov a tort, do zmrzlín, raňajkových kaší, alebo smoothies,
  • ovocie je bez lepku, konzervantov a pesticídov.
brixproducts.com

 

Ako sa ovocie mrazí?

Pre proces lyofilizácie sa používa ovocie, ktoré bolo do 2 hodín po zbere šokovo zmrazené (-30°C), z dôvodu uchovania si všetkých nutričných hodnôt ako u čerstvého vyzretého ovocia.

Následne je sušené v špeciálnych komorách pri teplote -60° C vo vákuu. Výsledný produkt je takmer identický s pôvodnou surovinou, keďže si zachováva farbu, chuť, arómu, minerály, vitamíny a veľkosť.

Vzhľadom na jeho malú váhu, je lyo-ovocie Brix zdrojom energie a živín na cesty.

Jedno vrecko ovocia je plné vitamínov, karoténoidov, omega 3 a 6 - mastných kyselín, antioxidantov, minerálov a vlákniny s nízkym glykemickým indexom, keďže proces spracovania a konzervácie zabezpečuje uchovanie všetkých nutričných hodnôt.

Mrazom sušené ovocie je vhodným spoločníkom všade tam, kde máte obmedzenú možnosť uskladnenia čerstvého ovocia, keďže si nevyžaduje uskladnenie v chlade, neobsahuje vodu, nehrozí Vám jeho znehodnotenie (roztečenie, splesnivenie, skvasenie).

brixproducts.com

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...