ZdravieAko zdravo chudnúť

Chudnutie môže byť jednoduchšie, než si myslíte

 Petra PR   09.01.2017   0

Všade sa dočítame o tom, čo by sme v priebehu chudnutia mali robiť, čo by sme, naopak, robiť nemali, ako si stravovanie plánovať, či skôr chodiť do posilňovne alebo na aerobik.

S tým všetkým sa nám dostáva aj odporúčanie, že sa máme vyhýbať nezdravým potravinám. Viete však, ako sa vo všetkých dobre mienených radách a tipoch vyznať? 

Foto: Depositphotos

 

Dobrá psychika je základ, alebo buďte v pohode

Psychická pohoda je v období, keď chudnete, naozaj veľmi dôležitá.

Ak ste v strese preto, že nestíhate doháňať termíny v práci, alebo máte osobné problémy, môže sa táto nepohoda samozrejme odraziť aj na vašich úbytkoch.

„Naučte sa správne relaxovať a upokojiť nielen svoje telo, ale predovšetkým svoju myseľ. Urobte si čas na svoje koníčky, či už je to čítanie knižky alebo adrenalínový šport, a nepodceňujte dostatočný a kvalitný spánok,“ vraví Martina Dvořáková, diétna trénerka a nutričná špecialistka KetoDiet.

„Nehovorte, že nemáte čas, radšej sa ho snažte nájsť a svoj denný alebo týždenný režim si postupne prispôsobiť,“ dodáva.

Naučte sa hovoriť NIE

Rodina alebo priatelia to určite nebudú myslieť zle, keď vám budú ponúkať maškrty, ktoré sa s chudnutím nekamarátia.

V takýchto prípadoch sa však naučte hovoriť jasné nie, nie je na tom nič zlé, pokiaľ ho doplníte úsmevom.

Myslite na svoje zdravie, na svoj cieľ a v krátkosti im vysvetlite, prečo si ten zmrzlinový pohár alebo buchtu od babičky (aj keď je skvelá) dať nemôžete. Pochopia to, pretože im na vás záleží.

 

Jedlo si plánujte šikovne

Keď začínate chudnúť, je dobré sa zbaviť všetkých nezdravých dobrôt, ktoré máte v chladničke alebo sú schované v špajze a ktoré by vás mohli v priebehu vášho snaženia dráždiť. Rozdajte ich priateľom, známym.

Zájdite si na väčší nákup a kúpte si vhodné potraviny na niekoľko dní vopred – čerstvú zeleninu, chudé mäso, kvalitný olivový olej, bylinky atď.

A začnite si svoju stravu plánovať. Určite by sa nemalo stávať, že budete v priebehu dňa zrazu bez jedla.

Často potom dôjde k tomu, že siahnete po nejakej nezdravej alternatíve a vaše snaženie tak vyjde navnivoč.

„Nekvalitné údeniny, v ktorých nájdete veľa škrobu, knedle, sušienky, nadmiera pečiva a cestovín, dosladzované jogurty, naoko zdravé müsli tyčinky, ale aj sladké nápoje... to všetko sú potraviny, ktoré by ste zo svojej stravy mali rezolútne vyškrtnúť,“ hovorí Martina Dvořáková.

Martina Dvořáková, diétna trénerka a nutričná špecialistka KetoDiet

 

Môžem alkohol? Ani náhodou!

Ak sa snažíte schudnúť, na alkohol by ste mali jednoznačne zabudnúť. A nemá význam rozmýšľať nad tým, či si dať radšej víno, pivo alebo snáď jedného malého panáčika s ospravedlnením „veď to neuškodí“.

Všetky tieto alkoholické nápoje sú vysoko kalorické, spomaľujú metabolizmus a úplne zbytočne zvyšujú príjem energie.

V neposlednom rade však boria zábrany, a tak od alkoholu nie je ďaleko k hranolčekom z fastfoodu alebo k čokoládovej torte, ktorú máte nejakým nedopatrením v chladničke.

Ako teda schudnúť?

Najjednoduchšou radou je, samozrejme, vyvážená kombinácia správnej stravy a pravidelného intenzívneho pohybu.

Pokiaľ však cítite, že predsa len potrebujete nejakého pomocníka, ktorý by vám boj s nadváhou uľahčil, mali by ste vyberať rozumne.

Medzi veľmi obľúbené spôsoby chudnutia patrí obľúbená proteínová diéta KetoDiet, ktorá podporuje prirodzenú schopnosť vášho tela spaľovať uložené tuky cielene a tiež rýchlo. Telu stačí len vytvoriť správne podmienky.

„KetoDiet funguje na princípe ketózy, ktorú navodíme stravou zostavenou z proteínových jedál a nápojov. Prečo to robíme? Pretože chceme znížiť príjem sacharidov a zároveň ochrániť vaše svalové tkanivo. Jednoducho chceme, aby ste dobre chudli z uložených tukov, ale nie zo svalov. Celý program KetoDiet je rozložený do 3 krokov, v priebehu ktorých sa navyše naučíte pravidelnosti v jedení, budete vedieť, po ktorých potravinách siahnuť, a pozvoľným prechodom k racionálnemu stravovaniu výrazne znížite riziko nechceného jojo efektu,“ opisuje výhody proteínovej diéty KetoDiet Martina Dvořáková.

Pokiaľ teda hľadáte chudnutie, pri ktorom nechcete počítať kalórie a už vôbec nie hladovať, na www.ketodiet.sk nájdete bližšie informácie o celom diétnom programe s proteínovou diétou.

Navyše budete mať k dispozícii úplne zadarmo výživových poradcov, ktorí vám online alebo telefonicky poradia a povzbudia vás práve vtedy, keď to budete potrebovať. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
Gestóza tehotných
25.06.2020   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo
01.07.2020   0
Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.
Chystáte sa na výstavu Poklad Inkov na Bratislavský hrad? Len neberte dieťa, vyhodia vás
30.06.2020   0
Majiteľka výstavy asi nemá deti... Inak by nemohla vydať tak nezmyselný príkaz.
detské choroby
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
Rodičia pozor: 12 najčastejších letných detských ochorení
27.06.2020   1
Kinetóza, hnačky, či popálenie medúzou. V letných mesiacoch je vhodné myslieť na prevenciu určitých ochorení. Ktorých?
zvery
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...
Liečba mačkou - Felinoterapia
18.06.2020   1
Felinoterapia - liečba somatických a psychických ochorení či záťaží založená na priamom kontakte človeka s mačkou. Pradenie mačky navodzuje pocit kľudu a optimizmu. Mimoriadne pozitívny vplyv má pri depresiách, úzkostiach, mozgovej porážke, mentálnej retardácii, reumatizme, zmyslových poruchách, telesnom postihnutí i psychosomatických poruchách.