ZdravieAko zdravo chudnúť

Ako poraziť nadbytočné kilogramy

 PR   30.01.2017   0

V novom roku ste sa už rozhľadeli a začínate sčítavať škody, ktoré na vašom tele napáchali vianočné sviatky?

 

Užívali ste si zaslúženú pohodu, neodopierali ste si vianočné dobroty, leňošili ste a teraz vaša váha ukazuje nepekné čísla, za ktoré by ste ju najradšej zakopli naspäť pod posteľ?

Hlavne pokoj, nie ste v tom sami. Poradíme vám, čo robiť, aby ste sa čo najlepšie zbavili povianočných „škôd“ a opäť sa cítili skvele.

Vytýčte si malé ciele

Nerobte drámu z toho, že ste o pár kilogramov „bohatší“. Takmer všetko sa dá napraviť a týka sa to aj vašej postavy.

Pri chudnutí je veľmi dôležité myslieť pozitívne a stanoviť si racionálne ciele. A predovšetkým si veriť, že to dokážete. Ak tieto veci spojíte, máte pol cesty za vašou vysnívanou postavou za sebou.

„Nečakajte, že sa stane zázrak a schudnete hneď za týždeň 10 kg. Zo začiatku si vytýčte menšie ciele, napríklad schudnúť 1 až 2 kg za 2 týždne. Uvidíte, ako vás tieto čiastkové úspechy budú motivovať ďalej a dovedú vás až do cieľovej rovinky,“ radí nutričná poradkyňa KetoDiet Martina Dvořáková.

 

Nehladujte

Zabudnite na hladovanie. Telo potrebuje na správne fungovanie vyváženú stravu. Dostatok minerálov, vitamínov, bielkovín, ale aj tukov. Vaše telo sa vám za takýto prístup „odvďačí“.

Každý deň zaraďte do svojho jedálneho lístka zeleninu, na večeru alebo na obed si pripravte zeleninový šalát. Namiesto sladkých sušienok siahnite po zelenine aj pri dopoludňajšej desiatej alebo popoludňajšom olovrante.

Nielen pri chudnutí je ideálne si rozvrhnúť na celý deň 5 jedál (raňajky, desiata, obed, olovrant a večera). Vaše telo potrebuje dostávať prísun energie pravidelne po malých dávkach.

Ak vám robí ťažkosti jesť pravidelne 5x denne alebo neviete, aké jedlá si pripravovať, vyberte si bielkovinovú diétu KetoDiet.

Naučí vás pravidelnosti a proteínové jedlá so zvýšeným obsahom bielkovín a minimom sacharidov vám pomôžu v zhadzovaní nadbytočných kilogramov. Vaša strava bude pestrá a vyvážená.

Cukor ako nepriateľ chudnutia

Sacharidy hádžu chudnutiu polená pod nohy, preto sa ich snažte čo najviac obmedziť. Vyhnite sa sladkým limonádam, džúsom atď.

Ak nie ste fanúšikom pitia čistej vody, môžete zvoliť sirupy KetoDiet s rôznymi príchuťami a úplne bez cukru. Je to výborná alternatíva zdravého pitného režimu.

Na dosladenie čaju používajte namiesto cukru napríklad stéviu. Sladké sušienky a koláče nahraďte kvalitným kúskom čokolády s vysokým obsahom kakaa alebo chutnými proteínovými tyčinkami.

Slúžia ako skvelá desiata, ktorá doplní energiu počas náročného pracovného dňa alebo po vašej obľúbenej športovej aktivite.

A čo je na nich najlepšie? Môžete si byť istí, že po nich nepriberiete. Uvidíte, že tieto jednoduché zmeny vo vašom stravovaní budú mať skorý pozitívny vplyv na vašu váhu.

 

S pohybom k výraznejším výsledkom

Pre čo najefektívnejšie chudnutie nezabúdajte do svojho denného režimu zaradiť cvičenie. Nemusíte sa v posilňovni hneď hnať k najťažšej činke a strhnúť sa tak, že nebudete môcť týždeň vstať z postele.

Stačí začať pomalými krôčikmi. Skúste chodiť na prechádzky, miesto cesty výťahom si vyjdite schody po svojich. Každý pohyb navyše sa počíta. Aspoň 3x v týždni si zájdite zaplávať, zacvičiť jogu, aerobik alebo do posilňovne.

Pokiaľ chcete spaľovať tuky raketovou rýchlosťou, podporte spaľovanie tukov nápojom KetoDiet L-karnitín. Je úplne bez cukru a vhodný pre všetkých, ktorí sa venujú aktívnemu pohybu. Navyše má priaznivý vplyv na vaše telo a zvyšuje odolnosť organizmu na fyzickú záťaž.

Zo športu si urobte predovšetkým radosť a príjemnú aktivitu, na ktorú sa budete tešiť a nebudete ju brať ako povinnosť. Uvidíte, že vám pravidelný pohyb pomôže k výraznejším výsledkom pri zhadzovaní kilogramov.

Pokiaľ teda hľadáte chudnutie, pri ktorom nechcete počítať kalórie a už vôbec nie hladovať, na www.ketodiet.sk nájdete bližšie informácie o celom diétnom programe s proteínovou diétou.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.