ZdravieAko zdravo chudnúť

Ako poraziť nadbytočné kilogramy

 PR   30.01.2017   0

V novom roku ste sa už rozhľadeli a začínate sčítavať škody, ktoré na vašom tele napáchali vianočné sviatky?

 

Užívali ste si zaslúženú pohodu, neodopierali ste si vianočné dobroty, leňošili ste a teraz vaša váha ukazuje nepekné čísla, za ktoré by ste ju najradšej zakopli naspäť pod posteľ?

Hlavne pokoj, nie ste v tom sami. Poradíme vám, čo robiť, aby ste sa čo najlepšie zbavili povianočných „škôd“ a opäť sa cítili skvele.

Vytýčte si malé ciele

Nerobte drámu z toho, že ste o pár kilogramov „bohatší“. Takmer všetko sa dá napraviť a týka sa to aj vašej postavy.

Pri chudnutí je veľmi dôležité myslieť pozitívne a stanoviť si racionálne ciele. A predovšetkým si veriť, že to dokážete. Ak tieto veci spojíte, máte pol cesty za vašou vysnívanou postavou za sebou.

„Nečakajte, že sa stane zázrak a schudnete hneď za týždeň 10 kg. Zo začiatku si vytýčte menšie ciele, napríklad schudnúť 1 až 2 kg za 2 týždne. Uvidíte, ako vás tieto čiastkové úspechy budú motivovať ďalej a dovedú vás až do cieľovej rovinky,“ radí nutričná poradkyňa KetoDiet Martina Dvořáková.

 

Nehladujte

Zabudnite na hladovanie. Telo potrebuje na správne fungovanie vyváženú stravu. Dostatok minerálov, vitamínov, bielkovín, ale aj tukov. Vaše telo sa vám za takýto prístup „odvďačí“.

Každý deň zaraďte do svojho jedálneho lístka zeleninu, na večeru alebo na obed si pripravte zeleninový šalát. Namiesto sladkých sušienok siahnite po zelenine aj pri dopoludňajšej desiatej alebo popoludňajšom olovrante.

Nielen pri chudnutí je ideálne si rozvrhnúť na celý deň 5 jedál (raňajky, desiata, obed, olovrant a večera). Vaše telo potrebuje dostávať prísun energie pravidelne po malých dávkach.

Ak vám robí ťažkosti jesť pravidelne 5x denne alebo neviete, aké jedlá si pripravovať, vyberte si bielkovinovú diétu KetoDiet.

Naučí vás pravidelnosti a proteínové jedlá so zvýšeným obsahom bielkovín a minimom sacharidov vám pomôžu v zhadzovaní nadbytočných kilogramov. Vaša strava bude pestrá a vyvážená.

Cukor ako nepriateľ chudnutia

Sacharidy hádžu chudnutiu polená pod nohy, preto sa ich snažte čo najviac obmedziť. Vyhnite sa sladkým limonádam, džúsom atď.

Ak nie ste fanúšikom pitia čistej vody, môžete zvoliť sirupy KetoDiet s rôznymi príchuťami a úplne bez cukru. Je to výborná alternatíva zdravého pitného režimu.

Na dosladenie čaju používajte namiesto cukru napríklad stéviu. Sladké sušienky a koláče nahraďte kvalitným kúskom čokolády s vysokým obsahom kakaa alebo chutnými proteínovými tyčinkami.

Slúžia ako skvelá desiata, ktorá doplní energiu počas náročného pracovného dňa alebo po vašej obľúbenej športovej aktivite.

A čo je na nich najlepšie? Môžete si byť istí, že po nich nepriberiete. Uvidíte, že tieto jednoduché zmeny vo vašom stravovaní budú mať skorý pozitívny vplyv na vašu váhu.

 

S pohybom k výraznejším výsledkom

Pre čo najefektívnejšie chudnutie nezabúdajte do svojho denného režimu zaradiť cvičenie. Nemusíte sa v posilňovni hneď hnať k najťažšej činke a strhnúť sa tak, že nebudete môcť týždeň vstať z postele.

Stačí začať pomalými krôčikmi. Skúste chodiť na prechádzky, miesto cesty výťahom si vyjdite schody po svojich. Každý pohyb navyše sa počíta. Aspoň 3x v týždni si zájdite zaplávať, zacvičiť jogu, aerobik alebo do posilňovne.

Pokiaľ chcete spaľovať tuky raketovou rýchlosťou, podporte spaľovanie tukov nápojom KetoDiet L-karnitín. Je úplne bez cukru a vhodný pre všetkých, ktorí sa venujú aktívnemu pohybu. Navyše má priaznivý vplyv na vaše telo a zvyšuje odolnosť organizmu na fyzickú záťaž.

Zo športu si urobte predovšetkým radosť a príjemnú aktivitu, na ktorú sa budete tešiť a nebudete ju brať ako povinnosť. Uvidíte, že vám pravidelný pohyb pomôže k výraznejším výsledkom pri zhadzovaní kilogramov.

Pokiaľ teda hľadáte chudnutie, pri ktorom nechcete počítať kalórie a už vôbec nie hladovať, na www.ketodiet.sk nájdete bližšie informácie o celom diétnom programe s proteínovou diétou.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
Gestóza tehotných
25.06.2020   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo
01.07.2020   0
Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.
Chystáte sa na výstavu Poklad Inkov na Bratislavský hrad? Len neberte dieťa, vyhodia vás
30.06.2020   0
Majiteľka výstavy asi nemá deti... Inak by nemohla vydať tak nezmyselný príkaz.
detské choroby
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
Rodičia pozor: 12 najčastejších letných detských ochorení
27.06.2020   1
Kinetóza, hnačky, či popálenie medúzou. V letných mesiacoch je vhodné myslieť na prevenciu určitých ochorení. Ktorých?
zvery
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...
Liečba mačkou - Felinoterapia
18.06.2020   1
Felinoterapia - liečba somatických a psychických ochorení či záťaží založená na priamom kontakte človeka s mačkou. Pradenie mačky navodzuje pocit kľudu a optimizmu. Mimoriadne pozitívny vplyv má pri depresiách, úzkostiach, mozgovej porážke, mentálnej retardácii, reumatizme, zmyslových poruchách, telesnom postihnutí i psychosomatických poruchách.