VychovávameVychovávame deti

Vediete deti k športovaniu?

 Grandiosoft/ PR   20.02.2021   0

Šport je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu a prevenciou pred mnohými ochoreniami. Viesť deti k športovaniu je múdre a zodpovedné rozhodnutie. Pohyb podporuje zdravý rast, imunitu, aj dobrú náladu. 

zdroj: dreamstime.com

 

Športové návyky

Pokiaľ vediete svoje deti k športu, dbajte nato, aby si pred akýmkoľvek športovaním telo najprv zahriali a správne ponaťahovali svaly. Ideálny je strečing, ktorý vhodne pripraví svalstvo na intenzívnejší pohyb. Či sa vaše dieťa rado bicykluje, obľubuje loptové hry, alebo používa detské odrážadlo, od útleho veku by si malo osvojovať správne športové návyky. Medzi základné športové návyky patrí nielen rozcvička na úvod, ale aj správne dýchanie počas pohybu. Zdravý vývoj dieťaťa leží na srdci väčšine rodičom. Aké však zvoliť oblečenie, aby šport priniesol nielen dobrý zdravotný efekt, ale aj radosť z pohybu?    

Športové oblečenie  

Šport a príroda pôsobí na deti ozdravne, len je potrebné pri športovaní dbať na ich bezpečnosť a vyberať im vhodné športové oblečenie i obuv. Či používajú vaše ratolesti botasky nike alebo iné tenisky, detská športová obuv má byť pohodlná, správne tvarovaná, mäkká, priedušná a nepremokavá. Dnešný trh ponúka široký sortiment funkčných športových odevov s dokonalými strihmi, ktoré dieťa neobmedzujú a poskytujú mu maximálnu voľnosť aj pri športovaní. Je všeobecne známe, že nezáleží na tom, aké počasie práve je, ale na tom, v čom je dieťa oblečené a obuté. Aj pri kúpe odevov a obuvi je dôležité vedieť, že ste pre zdravý vývoj svojho potomka urobili maximum. Určite je lepšie investovať do akostného detského oblečenia a obuvi, než do lacných nekvalitných vecí, ktoré sú nepohodlné a rýchlo sa opotrebujú.         

Pre najmenších

Pokiaľ máte doma batoľa a s ním chodievate do prírody zatiaľ len v kočíku, dbajte na to, aby na prechádzke bolo oblečené tak akurát. Aby bábätko nepociťovalo prílišný chlad, ani prílišné teplo. Ideálne dupačky sú z prírodných materiálov, ľahko sa obliekajú a mali by si aj po vypratí zachovať svoj pôvodný vzhľad. Kvôli prebaľovaniu hrá podstatnú úlohu aj typ zapínania. Najmä v prechodnom ročnom období vyberajte aj tým najmenším deťom oblečenie z priedušných materiálov a zároveň dbajte na to, aby kabátik či iný odev bol mäkký a pohodlný. Dieťa v kočíku má byť ochránené pred všetkými rozmarmi počasia – pred dažďom, vetrom i chladom, no nemá sa ani potiť.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Máte problém otehotnieť?
04.03.2021   2
Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
babetko
Základné obilninové kaše pre bábätká (od 6 mesiacov)
06.03.2021   0
Ak sa ešte len rozbiehate a rozmýšľate, aké kaše sú teraz vhodné, či s lepkom alebo bez lepku, máme pre vás zopár tipov.
Jedálniček dojčiacej matky
04.03.2021   50
Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
detské choroby
Suchý alebo vlhký kašeľ, ako ich rozoznať (audio)
07.03.2021   1
V zásade rozlišujeme dva druhy kašľa: suchý, neproduktívny kašeľ a kašeľ produktívny (vlhký, mokrý, hlienový). Viete ich rozoznať?
Mumps
04.03.2021   1
Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
zvery
7 tipov ako dostať mačku do auta
08.03.2021   0
Ak mávate hrôzu z toho, že Vašu mačku treba niekam odviesť autom, nie ste sami. Mnohí majitelia šedivejú pri predstave, že opäť budú musieť vziať mačku a navštívíť napr. veterinára...
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.