VychovávameVychovávame deti

Moje deti musia ísť do postele skoro a nemyslím si, že som prísna mama

 Anna Veselá   30.11.2021   0

Jorrie Varney je mama dvoch detí a zdravotná sestra, ktorá bloguje na svojej stránke Close to Classy. Pre Scarymommy vysvetlila, prečo jej deti chodia spať v rovnaký čas každý večer.

Shutterstock

 

Opýtajte sa hociktorého rodiča, ako to vyzerá, keď jeho dieťa má ísť spať. S najväčšou pravdepodobnosťou si vypočujete príbehy o záchvatoch hnevu, veľkých plačoch, drámach ... pretože čas odchodu do postele je takmer vždy problém.

Ak patríte k šťastným rodičom, ktorých dieťa chodí bez problémov spať, ostane v posteli a zaspí bez cirkusu, potom ok (len nám ostatným nehovorte o svojom úžasnom dieťati). My zvyšní rodičia trávime veľa času na bojovom poli, pretože deti potrebujú spánok, a úprimne, nemáme na výber.

Spánok detí, mamin oddych

Svojim deťom musím v inkriminovaný čas večierky povedať dobrú noc asi len 23-krát a zopakovať, aby boli ticho a spali. Aj tak sa aspoň jeden z nich bude neustále snažiť dostať z postele, lebo je smädný alebo chce „ešte toto.“

NIE! Žiadne „ešte toto.“ Je čas ísť do postele a aj mama musí zavrieť oči a spať, aby nestratila zdravý rozum. Povedzme si úprimne, je jedno, aký chaotický je deň, ale spánok detí je pre rodiča vždy dovolenkou. Dovolí nám urobiť si pauzu, kým na ďalší deň opäť vypukne chaos.

Tých pár hodín bez detí je môj čas, keď sa budem rozprávať s manželom (alebo sa s ním nebudem rozprávať), brázdiť internetové vody, alebo nebudem robiť nič a len si môžem užívať ticho. Preto majú moje deti presne stanovený čas odchodu do postele.

Je 8 hodín večer skoro?

Niekto by mohol povedať, že moje deti majú večierku príliš skoro, pretože sú v posteli už o 19:30. Listujeme si knižky, rozprávame sa. Keď sa blíži 20:00, zhasnem svetlá a až do rána nechcem počuť hlasy. Ak sa potrebuje napiť, milé deti, je lepšie to vyriešiť do 19:59.

Prečo sa tak kŕčovito držím prísneho pravidla, aby sa o ôsmej večer zhasli svetlá a potom dovidenia? Pretože čím neskôr začneme s našou rutinou, tým väčšia dráma nás potom čaká.

Nemá zmysel nechávať deti, aby boli hore do neskorých hodín. Vyskúšali sme to. Nasledujúce ráno sa nevyspia o to dlhšie, stále vstávajú s prvými slnečnými lúčmi. Potom sú unavení, mrzutí, podráždení. Stačí to s nimi raz zažiť a je to fakt peklo.

 

Držím sa režimu ako kliešť

Že nie som dosť flexibilná s týmto spánkovým režimom? Nuž, môžu nastať isté udalosti, ktoré zapríčinia, že pôjdu spať neskôr, to chápem. Ale ak hovoríme o bežnej rutine, potom áno, v zásade každý deň chodia spať skoro.

Ak sa vaše deti zabávajú a hrajú sa samé a idú spať, keď sú unavené, je to tiež skvelé. Rodičovstvo sa učí za pochodu a vy robíte to, čo je dobré pre vašu rodinu.

Moje deti potrebujú spať a ja potrebujem, aby spali, aby som mohla aspoň pár hodín denne žiť svoj život v pokoji. Na to, aby deti jednu ženu priviedli do šialenstva, stačí neustály krik a neustále otázky. Po 18:00 mi začne cukať oko vždy, keď niekto povie mama.

Potrebujem čas na spánok rovnako ako oni. Dám im večeru, nakŕmim ich, umyjem a šup s nimi do postele hneď, ako je to možné, pretože zajtrajšok príde skôr, ako si tušíme pomyslieť.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenské 2022
21.01.2022   0
Ak žene vznikne nárok na tehotenské v tomto roku, môže dostať vyššiu sumu dávky ako v roku 2021.
Vyvolanie pôrodu - keď sa pôrod nechce rozbehnúť prirodzene
15.01.2022   0
Vyvolanie pôrodu - umelé naštartovanie pôrodnej činnosti, môže navrhnúť lekár. Je viacero spôsobov, ako sa indukcia pôrodu môže realizovať.
Maximálna materská 2022. Aká je najvyššia a najnižšia materská?
06.01.2022   0
Maximálna materská, ak žena začne poberať materské v roku 2022, bude mesačne 1732,10 eur v mesiaci, ktorý má 31 dní.
babetko
Covid-19 zmenil chorej mame materské mlieko. Bolo zelené
20.01.2022   1
Mama dvoch detí odfotila svoje materské mlieko, ktoré zozelenalo po tom, čo bola ona a jej dieťa pozitívne testované na vírus COVID-19.
Deti sú ako atentátnici. Ich úlohou je sabotovať rodičov
18.01.2022   0
So sladkým úsmevom maria takmer každé naše úsilie. To kvôli nim robíme tisíc vecí naraz a nikdy nič nestihneme poriadne dokončiť.
Prečo plače
16.01.2022   0
Plač je pre dieťatko nástrojom reči rovnako ako pre nás "jazyk". Rôzne veci vyjadrujeme rôznym spôsobom, a tak i malé dieťa vyjadruje odlišné potreby odlišnými druhmi plaču.
detské choroby
Ako fungujú lieky proti Bolesti
21.01.2022   0
Pre tých, ktorí sa radi pýtajú Ako? a Prečo?... pre tých, ktorí chcú vedieť viac.
Ako fungujú lieky proti kašľu
14.01.2022   1
Skôr ako sa vyberiete do lekárne. Viete, čo potrebujete? Podľa spôsobu účinku rozdeľujeme lieky proti kašľu na lieky proti suchému kašľu (antitusiká) a lieky proti vlhkému kašľu (expektoranciá).
Suché pery a „vyštípané“ okolo úst
09.01.2022   0
To, že v zime vychádzame z vyhriatych budov do studeného vonkajšieho vzduchu, našu pokožku veľmi namáha. Reakciou na tieto zmeny sú suché miesta na pokožke, svrbenie, štípanie, prasklinky.
zvery
Chováme piraňu
27.12.2021   0
Vidieť doma v akváriu plávať podobného exota ako je piraňa, nie je nič nemožné. Je skutočne taká nebezpečná, ako si predstavujeme? Alebo je to iba neprávom obviňovaný druh ryby, ktorý utrpel ťažkú ranu od hororových scenáristov?
7 faktov, ktoré o psoch asi nevieš
21.12.2021   1
Tvoj pes je inteligentný ako 2 ročné bábätko Je to dostatočne dobrý dôvod, prečo si deti a psy tak dobre rozumejú? Zaujímavosťou je, že spoločne rozumejú asi 250 typom giest a slov.
Vianočné menu pre vášho domáceho miláčika
16.12.2021   0
Niekoľko tipov, čo ponúknuť vášmu psíkovi, aby ho po Štedrej večeri nebolelo bruško.