ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
nedeľa 19.11.2017 | meniny má Alžbeta  
VychovávameVychovávame deti

Akých mužov potrebujeme?

 S. Biddulph   03.04.2017   3

Ak máte dcéru, môže vás tešiť, že vyhliadky má dobré.

Vďaka tomu, o čo sa usilovali a čo dosiahli ženy v niekoľkých posledných desaťročiach, bude mať rovnakú šancu stať sa lekárkou alebo riaditeľkou rovnako ako zdravotnou sestrou či sekretárkou.

Bude mať právo na rovnaký plat ako muži, bude mať právo opustiť manžela, ak sa k nej zle správal, a bude mať prostriedky, aby to mohla urobiť.

Všetko však ešte nie je také, aké by malo byť. Vo svojom živote narazí na mnoho prekážok pochádzajúcich z vnútornej neistoty mužov.

Shutterstock

 

Možno pre ňu bude ťažké nájsť muža, s ktorým by sa mohla usadiť a ktorý by bol rovnako emocionálne vyspelý ako ona.

Je zrejmé, že napriek všetkému pokroku, ktorý feminizmus prináša, ešte niečo chýba– ešte sa niečo musí stať s mužmi, niečo, čo by ich priviedlo na rovnakú cestu ku slobode, po ktorej už idú ženy.

A k tomu môžeme veľmi prispieť, ak sa o to začneme usilovať už od začiatku – pri výchove chlapcov.

Posilniť pozitívne sebaponímanie

Zamyslite sa nad súčasnou situáciou chlapcov. Keď v rádiu počujete o bitke gangu, predpokladáte, že ide o chlapcov, a nie o dievčatá.

Keď hovoríme o samovraždách dospievajúcich, v štyroch prípadoch z päť tým myslíme chlapcov. Šofér nabúraného auta, niekto, koho naháňa polícia, dieťa, ktoré v škole alebo na ihrisku hnevá, lupič, vrah v televíznom seriáli, páchateľ hospodárskej kriminality, diktátor – prečo to musí byť skoro zakaždým muž?

Chlapci mávajú päťkrát viac problémov s učením a desaťkrát viac problémov so správaním v škole. V dospelosti budú mať štyrikrát častejšie dopravné nehody a deväťkrát častejšie sa dostanú do väzenia.

Shutterstock

 

Ak máte medzi svojimi deťmi chlapca, nestačí vychovať ho len tak, aby bol „normálny“ – pretože byť normálny dnes pre muža znamená byť chladný, súperivý a emocionálne nezrelý. Je čas začať vychovávať „nového muža“.

Prvým krokom pre nás rodičov je urobiť si jasnú predstavu o tom, aký muž by náš syn mal byť.

Akého muža potrebujeme?

Na víkendovom seminári o medziľudských vzťahoch sa zišla skupina žien. Vedúci seminára ich požiadal, aby vymenovali vlastnosti, ktoré by podľa nich mali muži mať.

Po chvíľke vtipkovania, ako „mali by mať veľa peňazí“, a niekoľkých komentárov, ktoré sa nedajú napísať, sa začali skutočne zamýšľať. A nakoniec vytvorili tento zoznam.

 • vášnivý
 • sebestačný
 • ochotný doma pomáhať
 • schopný skutočne milovať
 • aby dokázal cítiť smútok a pripustil, že sa bojí, aby všetko nepremenil na hnev
 • aby bol ohľaduplný k ženám a pomáhal im
 • pozorný
 • aby bol statočný a stál si v dobrých veciach za svojím
 • tvorivý – nie strnulý alebo príliš konvenčný
 • aby s ním bola zábava, ale aby tiež vedel, kedy je treba byť vážny
 • verný a spoľahlivý (ale nie hlúpy)
 • aby sa nebál problémov a dokázal doviesť veci do konca
 • aby miloval, ale nebol sentimentálny alebo závislý
 • hrdý, ale nie sebecký
 • aby nikoho svojim správaním neohrozoval a nebol hrubý
 • aby vedel tancovať, spievať a mal rád kvetiny
 • aby stále len nepracoval
 • divoký a nespútaný
 • impulzívny
 • prirodzený
 • ohľaduplný k ostatným ľudom
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Komentáre k článku
Leni napísané 06.08.2017 11:16

Tak to mam teda stastie - ja uz vdaka Bohu takeho jedneho doma mam, viac alebo menej splna takmer kazdy bod (az na tie kvetiny a impulzivnost smile A niekolkych poznam aj zo svojho okolia, nie su vsetci detinski, hrubi ci nezodpovedni... Len treba hladat porozumenie na oboch stranach, nie iba poziadavky. Velmi by ma zaujimalo, ake body by spisali muzi o nas zenach - kolke z nas by to splnali? A aj tak o tom nerobia seminare...

stastnablcha napísané 22.05.2017 17:30

myslim ze momentalne vyzadujeme prilis vela veci od oboch pohlavi. chlapi maju mat zenske crty, zeny maju byt priebojne a ist si za svojim... asi to nieje spravna cesta... moj skromny nazor

BIELY_PAV napísané 10.04.2017 22:00

by vedel tancovať, spievať a mal rád kvetiny.....TO JE ALE PRIMITíVNA POZIADAVKA

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Aké sú riziká pitia alkoholu v tehotenstve?
18.11.2017   0
Kým u niektorej budúcej mamičky sa pitie alkoholu na bábätku vôbec neprejaví, u ďalšej mamičky môžu už aj dva poháre vína či piva zanechať trvalé poškodenia.
Čo doniesť mamine do pôrodnice?
15.11.2017   6
Prvé dni po pôrode každá mamina prežíva inak, môže byť pre ňu už cesta k návštevám vyčerpávajúca. Naopak, sú maminy, ktoré sa vyslovene nudia, alebo je im smutno. Najjednoduchšie je priamo sa spýtať, či prijímajú návštevy. Čo na návštevu do pôrodnice môžete spokojne priniesť?
5 faktov o (ne)plodnosti
14.11.2017   0
Problémy s otehotnením alebo úspešným dokončením tehotenstva má 1 z 8 párov a nejde zďaleka iba o problém ženy. Na neplodnosť si pripravujeme telo desať, pätnásť rokov dopredu.
babetko
Dieťa/práca: je moje rozhodnutie správne?
18.11.2017   0
Zamestnávateľ vám bude klásť otázku, kedy sa opäť vrátite do zamestnania. Poprípade, čo ak ste sama podnikateľka a Vaša firma Vás aj naďalej bude potrebovať.
Na Slovensku sa narodí predčasne každé desiate dieťatko
16.11.2017   0
Za posledných 15 rokov vzrástol počet predčasne narodených detí na Slovensku o takmer tretinu.
Rečičky
15.11.2017   1
Ak ani vaše detičky veľmi neobľubujú ovocie, či zeleninu, nechajte sa inšpirovať mojimi básničkami. Možno si k sebe nájdu cestu práve popri "rečičkách". Nám sa to podarilo.
detské choroby
7 signálov, že vaše dieťa môže byť depresívne
17.11.2017   0
Depresia je seriózne ochorenie. Nemusí sa jednať vždy o hlbokú depresiu, ale je dobré, ak sa s dieťaťom pracuje. Podľa stupňa závažnosti je možné ho zvládnuť aj len s pomocou psychoterapie.
Môže byť kašeľ pre vaše dieťa nebezpečný?
16.11.2017   0
Kašeľ je nevyhnutnou súčasťou detstva. Nie je možné mu zabrániť a ani by ste mu za každú cenu zabraňovať nemali. Kašeľ je v skutočnosti zdravý...
Deň slaných veterníkov. Európsky deň cystickej fibrózy je 21.11.
12.11.2017   0
Budeme vyrábať veterné vrtuľky, pretože bojujeme o každý jeden kvalitný nádych a výdych našich detí. Pretože cystická fibróza je závažné genetické ochorenie.
zvery
Vnútorné pazity u psov a mačiek
17.11.2017   0
Prevencia proti parazitom je veľmi dôležitá tak pre zdravie Vášho zvieratka ako aj Vaše vlastné. Parazity vedia infikovať rovnako bytové zvieratá i žijúce prevažne vo vonkajšom prostredí, a to v ktoromkoľvek ročnom období.
Agapornis, začíname s chovom.
15.11.2017   3
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Ako vybrať šteňa
11.11.2017   0
Športovo založení ľudia by si mali vybrať aktívne plemeno. Ak dávate prednosť domácej pohode, treba si zaobstarať kľudného psíka, inak by sa mohlo stať, že v dôsledku nevybitej energie a temperamentu by mohol v domácnosti napáchať škody.