VychovávameDieťa a cudzie jazyky

Hanbíte sa hovoriť na dovolenke po anglicky? Vaše deti nemusia

 PR   29.08.2016   0

Dovolenkové obdobie sa pomaly blíži ku koncu a okrem oddychu u mnohých z nás preverilo aj naše jazykové schopnosti. Nielen my, dospelí, ale aj naše deti zistili, že ak sa chcú zoznámiť a hrať s novými kamarátmi, musia nájsť spoločnú reč. A tou býva v zahraničí predovšetkým angličtina.

Aby však nebola pre ne postrachom, keď majú povedať pár viet, zamerajte sa na kurzy, kde sa ju naučia zábavným spôsobom.

 

Slováci sú medzi najhoršími

Podľa posledných výskumov medzinárodnej vzdelávacej spoločnosti Education First, ktorá vydáva hodnotenia znalosti angličtiny už od r.2011, sa Slováci umiestnili na jednom z posledných miest. Pred nami sú všetky okolité štáty – Rakúsko, Maďarsko, Česká republika, ale tiež Rumunsko či India. Vaše deti však nemusia v podobnom hodnotení o pár rokov dopadnúť rovnako, stačí, ak začnú s angličtinou už v predškolskom období.„

Malé deti sa učia ľahšie, lebo....

Od narodenia do 3-4 rokov prepojenia v mozgu ešte nezanikajú, práve naopak, ich vznik vrcholí. To je dôvod, prečo je učenie pre malé deti o toľko ľahšie a prirodzenejšie.

Do nástupu puberty sa potom prepájanie mozgových buniek spomalí a prepojenia, ktoré nie sú ďalej rozvíjané, začnú postupne opäť zanikať,“ vysvetľuje mechanizmy v mozgu psychologička Mgr. Silvia Langermann, Ltc..

Mgr. Silvia Langermann, Ltc.

Práve toto senzitívne obdobie je aj najlepším časom na učenie akýchkoľvek jazykov – materčiny či angličtiny. Detský mozog totiž ešte všetky jazykové vnemy ukladá rovnakým spôsobom a aj anglický jazyk sa tak môže stať pevnou súčasťou jeho štruktúry, rovnako ako slovenčina. Aby ich však učenie nestresovalo, ale naopak bavilo, siahnite po zážitkovej angličtine.

Zvyšujú sa zručnosti aj inteligencia

Zábavnou formou cez hudbu, pohyb a hru sa malé dieťa učí komunikovať, rozvíjať svoju kreativitu aj logické myslenie. No dieťa potrebuje nielen aktivitu, pohyb a čerstvý vzduch, ale aj oddych, priestor na čítanie, počúvanie, či kreslenie.

„Zároveň za hru môžeme považovať akúkoľvek činnosť dieťaťa, ktorú vykonáva dobrovoľne. Do hry dieťa nemôžeme nútiť - bolo by to kontraproduktívne a stratili by sme zmysel metódy, ktorá učenie hrou prináša,“ objasňuje odborníčka a dodáva:

„Aj preto som rada, že sa slovenské deti môžu rozvíjať takýmto spôsobom v mnohých škôlkach, ale vďaka kurzom Helen Doron aj sa učiť anglický jazyk, ktorý sa im v ich ďalšom živote určite zíde.

Pretože kurzy Helen Doron – to je učenie hrou.

A ak je hravé učenie zábavné a kreatívne, dieťa si učenie spája s pozitívnym pocitom, na ktorý sa teší a vedome sa pripravuje. Rado takto získava nové poznatky. No a ak je dieťa hravé, je zároveň zdravé, šťastné a spokojné.“

Od počúvania, pochopenia po hovorenie 

Na kurzoch angličtiny Helen Doron pre deti od 3 mesiacov do 19 rokov začínajú deti s cudzím jazykom postupne – od počúvania, pochopenia a hovorenia. Až neskôr, keď sú tieto zručnosti dostatočne upevnené, venujú sa čítaniu a písaniu.

Vďaka malým skupinkám majú deti dostatočný priestor na aktívne vyjadrovanie a používanie jazyka v kontexte reálnych situácií. Ich veľkou výhodou je však aj to, že sa pritom netrápia, pretože sa ho učia pre nich zábavným spôsobom.

Na hodinách je využívaná pozitívna motivácia, zvedavosť aj hravosť detí. Práve v tomto období je pre rodičov s deťmi pripravená možnosť vyskúšať si ukážkovú hodinu zážitkovej angličtiny pre deti Helen Doron zadarmo,

stačí sa len prihlásiť na http://helendoron.sk/ukazkova-hodina-zadarmo.

 

„Podnety, ktoré mozgu zabezpečíme počas senzitívneho obdobia, spôsobujú práve to, že niektorí ľudia sú neskôr ‚šikovnejší‘ a vynikajú v určitých schopnostiach či zručnostiach. Cudzí jazyk sa, samozrejme, naučia aj staršie deti a dospelí, vyžaduje to však viac úsilia a reč si už nedokážu osvojiť s takou prirodzenosťou,“

dopĺňa Mgr. Langermann.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 2.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
EUROVOĽBY
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Je to dieťa moje? Potvrdiť otcovstvo môžu aj anonymné DNA testy
21.05.2019   0
Možnosť otestovať otcovstvo nemusíte len prostredníctvom odborníkov. Samotné anonymné testovanie umožňuje objednávku testu až domov. Štandardne sa používa tyčinka, ktorou sa urobí výter z ústnej dutiny. Každý test obsahuje dve vzorky, ktoré sa odošlú späť do spoločnosti, ktorá o niekoľko dní vyhodnotí testovanie. Výsledky odošle podľa vyžiadania na adresu žiadateľa, alebo na mailovú adresu.
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Montessori prístup: deti upratujú hračky samé od seba
21.05.2019   0
Montessori učitelia uplatňujú metódy, ktoré vedia osloviť už najmenšie deti k tomu, aby boli poriadkumilovné.
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Mamy nepadajú učené z neba
19.05.2019   2
Asi pred rokom som v návale hnevu povedala synovi, že keď ma neľúbi a nechce so mnou žiť, nech si pobalí kufor a ide tam, kde mu bude lepšie. Akcia – reakcia, ešte len spustil spŕšku sprostostí. A ja, čo som mala byť nad vecou, som mu namiesto toho do kufra začala hádzať veci.
detské choroby
Histamínová intolerancia
20.05.2019   0
Histamínová intolerancia má rôzne príznaky, aj veľa takých, ktoré by sme automaticky liečili ako nádchu, migrénu, prípadne ako alergickú kožnú reakciu. Pokiaľ sa jedná o HIT, vyžaduje si nízkohistamínovú diétu.
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?