ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
VychovávameDieťa a cudzie jazyky

Hanbíte sa hovoriť na dovolenke po anglicky? Vaše deti nemusia

 PR   29.08.2016   0

Dovolenkové obdobie sa pomaly blíži ku koncu a okrem oddychu u mnohých z nás preverilo aj naše jazykové schopnosti. Nielen my, dospelí, ale aj naše deti zistili, že ak sa chcú zoznámiť a hrať s novými kamarátmi, musia nájsť spoločnú reč. A tou býva v zahraničí predovšetkým angličtina.

Aby však nebola pre ne postrachom, keď majú povedať pár viet, zamerajte sa na kurzy, kde sa ju naučia zábavným spôsobom.

 

Slováci sú medzi najhoršími

Podľa posledných výskumov medzinárodnej vzdelávacej spoločnosti Education First, ktorá vydáva hodnotenia znalosti angličtiny už od r.2011, sa Slováci umiestnili na jednom z posledných miest. Pred nami sú všetky okolité štáty – Rakúsko, Maďarsko, Česká republika, ale tiež Rumunsko či India. Vaše deti však nemusia v podobnom hodnotení o pár rokov dopadnúť rovnako, stačí, ak začnú s angličtinou už v predškolskom období.„

Malé deti sa učia ľahšie, lebo....

Od narodenia do 3-4 rokov prepojenia v mozgu ešte nezanikajú, práve naopak, ich vznik vrcholí. To je dôvod, prečo je učenie pre malé deti o toľko ľahšie a prirodzenejšie.

Do nástupu puberty sa potom prepájanie mozgových buniek spomalí a prepojenia, ktoré nie sú ďalej rozvíjané, začnú postupne opäť zanikať,“ vysvetľuje mechanizmy v mozgu psychologička Mgr. Silvia Langermann, Ltc..

Mgr. Silvia Langermann, Ltc.

Práve toto senzitívne obdobie je aj najlepším časom na učenie akýchkoľvek jazykov – materčiny či angličtiny. Detský mozog totiž ešte všetky jazykové vnemy ukladá rovnakým spôsobom a aj anglický jazyk sa tak môže stať pevnou súčasťou jeho štruktúry, rovnako ako slovenčina. Aby ich však učenie nestresovalo, ale naopak bavilo, siahnite po zážitkovej angličtine.

Zvyšujú sa zručnosti aj inteligencia

Zábavnou formou cez hudbu, pohyb a hru sa malé dieťa učí komunikovať, rozvíjať svoju kreativitu aj logické myslenie. No dieťa potrebuje nielen aktivitu, pohyb a čerstvý vzduch, ale aj oddych, priestor na čítanie, počúvanie, či kreslenie.

„Zároveň za hru môžeme považovať akúkoľvek činnosť dieťaťa, ktorú vykonáva dobrovoľne. Do hry dieťa nemôžeme nútiť - bolo by to kontraproduktívne a stratili by sme zmysel metódy, ktorá učenie hrou prináša,“ objasňuje odborníčka a dodáva:

„Aj preto som rada, že sa slovenské deti môžu rozvíjať takýmto spôsobom v mnohých škôlkach, ale vďaka kurzom Helen Doron aj sa učiť anglický jazyk, ktorý sa im v ich ďalšom živote určite zíde.

Pretože kurzy Helen Doron – to je učenie hrou.

A ak je hravé učenie zábavné a kreatívne, dieťa si učenie spája s pozitívnym pocitom, na ktorý sa teší a vedome sa pripravuje. Rado takto získava nové poznatky. No a ak je dieťa hravé, je zároveň zdravé, šťastné a spokojné.“

Od počúvania, pochopenia po hovorenie 

Na kurzoch angličtiny Helen Doron pre deti od 3 mesiacov do 19 rokov začínajú deti s cudzím jazykom postupne – od počúvania, pochopenia a hovorenia. Až neskôr, keď sú tieto zručnosti dostatočne upevnené, venujú sa čítaniu a písaniu.

Vďaka malým skupinkám majú deti dostatočný priestor na aktívne vyjadrovanie a používanie jazyka v kontexte reálnych situácií. Ich veľkou výhodou je však aj to, že sa pritom netrápia, pretože sa ho učia pre nich zábavným spôsobom.

Na hodinách je využívaná pozitívna motivácia, zvedavosť aj hravosť detí. Práve v tomto období je pre rodičov s deťmi pripravená možnosť vyskúšať si ukážkovú hodinu zážitkovej angličtiny pre deti Helen Doron zadarmo,

stačí sa len prihlásiť na http://helendoron.sk/ukazkova-hodina-zadarmo.

 

„Podnety, ktoré mozgu zabezpečíme počas senzitívneho obdobia, spôsobujú práve to, že niektorí ľudia sú neskôr ‚šikovnejší‘ a vynikajú v určitých schopnostiach či zručnostiach. Cudzí jazyk sa, samozrejme, naučia aj staršie deti a dospelí, vyžaduje to však viac úsilia a reč si už nedokážu osvojiť s takou prirodzenosťou,“

dopĺňa Mgr. Langermann.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 2.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
Galanta má modernú pôrodnicu, na novorodeneckom je to slabšie
15.03.2019   0
Na pôrodnej sále boli naozaj super sestričky, všetky veľmi milé a ochotné. Na novorodeneckom sa však našlo aj zopár nepríjemných. Najviac mi asi prekážalo, keď mi jedna prišla o pol piatej ráno vysvetľovať, ako mám správne dojčiť. Lekár bol tiež v pohode, až na jeden incident. Keď som mala veľmi silné kontrakcie, išiel mi prepichnúť plodovú vodu. Povedal mi, aby som si sadla na kozu, ale v tej chvíli som dostala kontrakciu a musela som si čupnúť.
Vďaka doktorke v Banskej Bystrici mám na pôrod krásne spomienky
13.03.2019   0
Pôrod pre mňa zostal krásnou spomienkou. Všetko bolo skvelé, a to aj vďaka mladej doktorke, mladšej než ja. Tá im umožnila, aby bol synček Samko hneď po narodení pri mne. Hneď ako sa narodil, ešte neumytý a s pupočnou šnúrou, išiel ku mne na brucho.
babetko
Ako som zistila, že moje deti pozerajú priveľa rozprávok
18.03.2019   2
Odborníci to hovoria jasne. Deti do troch rokov by NEMALI pozerať telku. Ani videjká na mobile, ani na tablete. Lebo rozprávky a detské programy ničia už v zárodku ich pozornosť, komunikačné schopnosti, zabíjajú predstavivosť, zvyšujú nervozitu, agresivitu... Zabudla som na niečo? Proste do troch rokov by ich hlavným zabávačom mali byť rodičia.
Zo zdravých potravín môže dieťa takmer všetko
14.03.2019   0
„Ak zapneme filter s kľúčovými frázami „máme radi“, „pre deti“ a „zdravé“, tak z potravín môžeme deťom ponúknuť paradajky, uhorku, olivy, červenú cibuľu, cviklu, mrkvu, cuketu, karfiol, brokolicu, kvaku, batáty, zeler, strukoviny, ale aj obilniny ako bulgur, krúpy, pšeno, amarant, ryžu, vločky, vajíčka, sardinky, tuniaka, pstruha, treščiu pečeň, teľacie a morčacie mäso, mlieko, maslo, panenské oleje, kakao, škoricu, čokoládu či mandle. Z ovocia úplne všetko. Najmä drobné ovocie, ale pokojne aj exotické.“
Obilniny - zdravé recepty pre malých i veľkých
13.03.2019   0
Obilniny patria k základným a najdôležitejším potravinám ľudí. Bežne používaná biela múka a výrobky z nej a tiež biela ryža sú bohužiaľ bezcennými zdrojmi “mŕtvych” kalórií.
detské choroby
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
4 vitamínové bomby na posilnenie imunity
05.03.2019   1
Načo bežať k lekárovi. Liečme sa. Tradičné, rokmi overené recepty.
zvery
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.