Pred/ŠkolákŠkolák

Anglická škôlka? Áno, ale iba angličtina nestačí

 PhDr. Saskia Repčíková /PR   28.01.2008   5
Vaše dieťa onedlho dovŕši tri roky a vy si kladiete otázku, kam ho dať do škôlky. Samozrejme, prvoradé je príjemné a komfortné prostredie, nízky počet detí v triede, láskavý a zanietený tím učiteliek. Často však chcete od škôlky viac - kvalitné vyučovanie cudzieho jazyka, všestranný rozvoj dieťaťa a jeho talentu, zeleň spolu so zdravým a bezpečným prostredím a kvalitnú stravu. To však stále ešte nie je všetko. Ak rozmýšľate na viac rokov dopredu a chcete, aby bolo dieťa dobre pripravené na vstup do školy, určite hľadáte takú materskú školu, ktorá zabezpečí aj plynulý prechod dieťaťa zo škôlky do školy.

 

FOREL INTERNATIONAL KINDERGARTEN je škôlka, ktorú hľadáte.

Škôlka je určená deťom od 3 rokov. Komunikačným jazykom je angličtina, kvalitu výuky zabezpečujú učiteľky, pre ktoré je angličtina materinským jazykom a bilinguálne učiteľky. Pedagogický tím s láskou podporuje talent a záujmy detí škôlky FOREL. Malý počet detí v triede, individuálny prístup, zahraničné materiály, skúsenosti a bohatý denný program sú zárukou, že deti nielen rýchlo a perfektne hovoria po anglicky, ale všestranne sa rozvíjajú. Škôlku obklopuje areál plný zelene, vlastné ihrisko a nádherné prostredie starobylého Devína. Výhodou je aj vlastná kuchyňa so zdravými a vyváženými jedlami a dostatok čerstvého ovocia a zeleninových šalátov. Do škôlky je možné prihlásiť dieťa kedykoľvek počas celého školského roku.

FOREL znamená bezproblémový vstup do školy

Vo veku 5 rokov deti prechádzajú do prípravnej triedy, kde učia učiteľky, ktorých materinským jazykom je angličtina. Cieľom prípravného ročníka je naučiť deti hovoriť po anglicky na takej úrovni, aby boli schopné používať anglický jazyk ako hlavný vyučovací jazyk a pripraviť ich pre medzinárodné učebné osnovy základnej školy. Trieda slúži tiež ako prechod od predškolského stupňa k škole a pomáha deťom, aby si lepšie zvykli na odlišnú disciplínu a denný režim, samozrejme, s ohľadom na prirodzené potreby tohto veku. Preto je v programe dňa aj množstvo hier, oddychových aktivít a pobyt na čerstvom vzduchu. Výučba zahŕňa základy matematiky, čítanie a písanie a spoločenské vedy. Malí študenti už začínajú navštevovať aj knižnicu školy, počítačové laboratórium a popoludňajšie aktivíty a krúžky – plávanie, tanec, hru na klavíri, spev, kreslenie či tenis. Na konci prípravného ročníka majú nielen plynulú angličtinu a vybudované školské návyky, ale aj základy matematiky, čítania a písania. Do prvej triedy tak vstupujú plynulo a bez problémov a ak majú rodičia záujem, dieťa môže v škole FOREL absolvovať kompletnú školskú dochádzku – bez problematických prijímacích skúšok a prechodov z jednej školy na druhú.

 

 

 

Navštívte FOREL, presvedčíte sa osobne!

Srdečne vás pozývame na <a

href=/index.php?id=583668>Deň otvorených dverí v našej škole. V tento deň budete mať možnosť vidieť naše priestory a vyučovanie, stretnúť sa s učiteľmi aj tímom Forel a získať všetky potrebné informácie. Prosím, rezervujte si miesto na otvorenom dni telefonicky alebo mailom.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

1. FEBRUÁRA 2008

8. 45 H. – 11. 00 H.

 

8. 45 Predstavenie školy pri rannej káve

Základné princípy a metódy vedúce k úspechu

Študijné programy a mimoškolské activity

9.15 Circle Time v škôlke

Možnosť vidieť denný program, zariadenie, priestory a aktivity detí v škôlke

9.40 Otvorené triedy

Možnosť zúčastniť sa bežných vyučovacích hodín

10.45 Otázky a odpovede

Príležitosť stretnúť sa s Forel tímom a dozvedieť sa viac.

 

Kontakt:

FOREL INTERNATIONAL SCHOOL

Kremeľská 2

841 10 Bratislava

+ 421 2 65 45 91 26

Mail: forel@forel.sk, info@forel.sk

Web: <a

Href=https://www.forel.sk>www.forel.sk


 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
deni napísané 01.10.2009 21:59

Váš komentárhttp://vas.cas.sk/clanok/300/syn-premiera-fica-michal-navstevuje-bahaisku-skolu.html

Katka napísané 31.01.2008 19:44

Príjemne ma prekvapili články, ktoré som tu našla týkajúce sa nielen výchovy, ale aj vzdelávania malých školákov, či dospievajúcej "puberty". Som učiteľka na II.stupni základnej škole a učím matematiku, fyziku, nemecký jazyk. Napriek názoru niektorých rodičov, vidím "spoluprácu" PC a internetu - keď cielene viete, čo chcete dieťaťu ukázať, za vynikajúci prostriedok ako názorne, jednoducho a hlavne hravou formou sprostredkovať učivo nielen základnej škole I.a II.stupňa. Našla som pár vynikajúcich stránok - hier na internete, ktoré sa zaoberajú rozvíjaním matematických zručnosti, logického myslenia, abstrakcie, analýzy, syntézy atď, atď. a umiestnila som ich na moju stránku : katkasaliska.110mb.com. (sekcia M a internet). Dúfam, že Vám pomôže účinne pomôcť svojej ratolesti.

alex napísané 30.01.2008 20:58

Dobry den nad forelom uz dlhsi cas uvazujem, paci sa mi prostredie, umiestnenie aj politika skolky a pripravky...

Moja dcera ma zatial len 16 mesiacov no uz zvazujem pripadne moznosti...Velmi rada by som prisla na den otvorenych deti, ziel v tom termine sme akurat odcestovani.

Chcela by som vediet ci bude aj dalsi den otvoreny dveri a kedy asi zhruba, kedy mi staci informovat sa o nastupeni do skolky a chcela by som hlavne vediet aj kolko skolka stoji a aky je system platby - mesacne-rocne...!!!

Dakujem velmi pekne za odpoved

Alex

SaskiaRepcikova napísané 29.01.2008 09:55

Chorobnost deti v skolke sa da ovplyvnit a mame s tym dobre skusenosti. Maly pocet deti v triede, vela pobytu na cerstvom vzduchu vo velkom zelenom areali, umyvanie ruk a zubkov castejsie ako je bezne (napriklad u nas si deti umyvaju ruky po kazdom kychnuti ci zakaslani), zdravy jedalnicek s cerstvym ovocim a zeleninou, plnymi prirodnych vitaminov. To vsetko moze skolka pri prevencii urobit. Okrem toho vsak nasa skolka pocas roka da aj dietatku, ktore byva obcas chore kvalitne zaklady anglictiny, radost z pobytu v skolke, mnozstvo aktivit a dobry prechod do skoly.

cvetana napísané 28.01.2008 13:59

Presne takuto situaciu sme riešili so susedkou pred rokom. Vybrat pre dieta tu najlepsiu skolku. Aby malo co najlepsi start do zivota. Susedka dala dceru do sukromneho bilingvalneho zariadenia na druhom konci mesta, takze v case necase a dopravnej spicke cestovali MHD. Ja som dceru dala do obycajnej skolky o dve ulice od nasho domu, lebo som cakala druhe babo a martyrium s MHD sa mi zdalo prilis riskantne. Aka je situacia po roku? Obe nase deti su chore velmi casto, maju znizenu imunitu, tak su viac doma nez v skolke. Len to moje dieta bolo chore "lacnejsie". Takze tento rok su uz obe dievcatka spoluziacky v tej nasej obycajnej" skolke. :-))

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Máte problém otehotnieť?
04.03.2021   2
Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
babetko
Základné obilninové kaše pre bábätká (od 6 mesiacov)
06.03.2021   0
Ak sa ešte len rozbiehate a rozmýšľate, aké kaše sú teraz vhodné, či s lepkom alebo bez lepku, máme pre vás zopár tipov.
Jedálniček dojčiacej matky
04.03.2021   50
Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
detské choroby
Mumps
04.03.2021   1
Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   1
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.