Vážne veciZamyslenie

Príliš kresťanské očkovanie

 Kristína Tibenská   15.07.2021   0

Vášnivá očkovacia diskusia na sociálnych sieťach prebieha aj medzi mojimi známymi, ktorí sú kňazi, či rehoľníci.

Pod ich profilovými fotkami, ktoré sú orámované sloganmi ako „Vakcína je sloboda“ alebo „Som zaočkovaný,“ však nie sú neslušnosti, ako býva v iných bublinách zvykom. Namiesto primitívneho krčmového slovníka môžeme očakávať evanjelizačné grády.

Shutterstock

 

V Pravde

Niektorí drahí veriaci sú veľmi sklamaní zo zaočkovaných kňazov, ktorí robia iný druh osvety, ako by sa možno na ich „sväté“ pomery patrilo a vyzývajú ich, aby radšej hľadali pravdu s veľkým P.

Očkovanie odmietajú, pretože najlepšia vakcína je viera v Ježiša Krista a zaočkovaní sú predsa najdôležitejším: alfou a omegou. Tiež s veľkými písmenami. Občas sa mihne nejaký ten citát z Biblie o nádeji alebo večnom živote, o ktorú sa opierajú v Pravde.

Lenže nie oni, ale títo zaočkovaní kňazi slúžili na covidových oddeleniach a boli pri umierajúcich ľuďoch, ktorí pre väčšinu z nás znamenali len ďalšie nepríjemné čísla hneď na ráno a pokazenú chuť ku káve. Štatistiky, kvôli ktorým sme sa museli obmedzovať na živote.

Títo kňazi tam fyzicky boli. V kontakte so smrťou, dávajúc útechu, že posledným výdychom tu sa nič nekončí. Bez papierikov s citátmi, ktoré by na ne príhodne chrlili.

Nie vždy sa nám darí žiť podľa toho, čo kážeme.

»»»»» Prečítajte si aj: Odporcovia očkovania patria medzi 10 najväčších ohrození zdravia na svete.

Kto už by dnes zomieral za iného

Vakcína je sloboda, ak máme za to, že tým dávame hranice vlastnému egoizmu: končím sa tam, kde začína iný (môžete si to preformulovať na blížny, prípadne môj drahý blížny – cíťte sa slobodne).

Je to ochota mňa jednotlivca podstúpiť riziko, že možno budem musieť znášať nežiaduce účinky vakcíny (a áno, každá jedna vakcína ich má, tak ako nežiaduce účinky majú všetky iné lieky do posledného), ale že tým možno ochránim celok, ktorého som súčasťou, aj keď som len takým malým zrnkom piesku na púšti (nešlo mi o správny biblický podtón, len mi to napadlo pri pohľade na auto špinavé od saharského prachu).

Lenže, kto už by dnes chcel umierať za toho druhého, že? To je predsa len až moc kresťanské. Brrr.

»»»»» Prečítajte si aj Odmietli by sme očkovať svoje deti, keby sme žili v Afganistane?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Dieťa a štátne občianstvo
13.09.2021   0
Aké občianstvo bude mať dieťa, ktoré sa narodí v zahraničí? Ako dieťa získa slovenské občianstvo? Ak je aspoň jeden z rodičov slovenský štátny občan, dieťa sa stáva slovenským občanom.
7 formalít, na ktoré treba myslieť počas tehotenstva
13.09.2021   0
Čo je treba vybaviť počas tehotenstva? Od lekárov, zamestnávateľa, výberu pôrodnice, pediatra, mena pre dieťa...
Nielen antikoncepcia. Ako fungujú metódy prirodzeného plánovania?
10.09.2021   0
Billingsova metóda patrí medzi tie najznámejšie. Je zameraná nielen na páry, ktoré sa chcú tehotenstvu vyhnúť, ale aj na tie, ktoré sa o dieťa pokúšajú. Ženy majú za úlohu sledovať predovšetkým svoj ovulačný cyklus. Billingsova metóda pomáha rozoznávať hlien, a tak určiť plodné a neplodné obdobie.
babetko
Prečo hrozby vo výchove nefungujú
16.09.2021   0
„Okamžite prestaň lietať dookola a dupať, lebo Ťa odvediem do Tvojej izby!“„Ak ihneď neprestaneš pišťať, uvidíš, čo bude!“
Kedy už dieťa nepotrebuje poobedný spánok?
15.09.2021   0
Niektoré deti opúšťajú zvyk poobedného spánku už po 2. narodeninách, väčšina medzi tretím až piatym rokom života. Nedeje sa to zo dňa na deň.
Prečo dnešné deti nevedia chytiť loptu?
14.09.2021   3
Polovička detí nevie, ako správne chytiť loptu. Loptu častokrát ani nemajú doma, ak ju majú, potom zahrabanú niekde v kúte.
detské choroby
Infekčná mononukleóza
17.09.2021   0
S týmto vírusovým ochorením sa najatejšie stretávame na jar a na jeseň. Aké sú jeho prejavy, priebeh ochorenia, možné komplikácie, liečba a odporúčané diéty sa dozviete v tomto článku.
Atopický ekzém
14.09.2021   0
Atopický ekzém nie je ojedinelé ochorenie. Čo sú jeho príčiny, ako sa stanovuje diagnóza, ako prebieha liečba? Dá sa mu predísť? Odpovede na tieto otázky nájdete v článku MUDr. S. Javorkovej.
Diéta pri zápche
10.09.2021   0
Je dobré ak má dieťa príklad v stravovacích návykoch rodiny, ktorá sa má dieťaťu prispôsobiť a ísť príkladom v doporučenej pestrosti stravy a správnej diéte.
zvery
Čo sa psovi snívalo...
31.08.2021   0
Zdá sa vám, že váš pes v noci sníva? Je to možné? Má aj pes sny? Ak áno, tak čo sa mu vlastne sníva?
Ako (ne)mať zo psa tlsťocha 1
19.08.2021   1
Hoci labrador alebo mopslík s nadváhou sa môžu zdať veľmi milí, kilá navyše im dokážu spôsobovať zdravotné riziká a fyzické obmedzenia. Ako sa im dokážeme vyhnúť a čo robiť keď máme obézneho psa?
Ako čistiť psovi zúbky
10.08.2021   0
Prečo sa psom čistia zuby? Ako na to a ako mať zábavu zo zubnej kefky? Ako predchádzať u psov problémom s chrupom?