Vážne veciZamyslenie

Podľa Richarda Sulíka sú úspešné ženy tie, čo zarábajú peniaze

 Eva Pavlíková   11.06.2021   0

“V záujme našej spoločnosti je, aby rodili úspešné ženy. Tá, ktorá predtým nerobila vôbec, je vďačná aj za tých 280 eur. “ 

Nechal sa počuť  Richard Sulík v dnešnom rozhovore s Jarom Daniškom pre denník Štandard.

 

Téma diskusie mala smerovať k riešeniam demografickej krízy, ktorá je u nás už hmatatelnejšia ako roztopené ľadovce na severnom póle. 

Niekto chce hovoriť o podpore pôrodnosti konštatovaním, že ženy, čo sa rozhodli pre rodinu a vzdali sa  kariérnej sebarealizácie - sú neúspešné, a budú radi aj za tých 280 eur. 

Nemá Richard tie okuliare nejako naruby ? 

Úspešné ženy, ktoré poznám, väčšinu svojho produktívneho veku “nepracovali”.

Aspoň v tom prvoplánovom ekonomickom zmysle.  Roky rozdávali trpezlivosť, čas, prítomnosť, vlastné telo, vlastný životný i mentálny priestor svojej rodine. Hľadali  talenty svojich detí a podporovali ich v nich. 

Pracovali na svojich vzťahoch, manželstvách, ktoré im vydržali, a preto sa mohli ekonomicky opierať o jednoho živiteľa rodiny.

V slovníku  demografov -  dosahovali hrubý koeficient pôrodnosti na rodinu viac ako 2,0 ,  teda počtom svojich detí nie sú len reprodukciou rodičov, ale prispievajú k rastu populácie. Tej  populácie, ktorá bude odvádzať  dane a sociálne poistenie pre Sulíkovu dôležitú tabuľku budúcich dôchodkov. 

Slovensko vymiera a  je  to fakt.  Je spoločenský posun, že o ňom verejne, nahlas hovoríme a hľadáme riešenia. Ale čo tak začať prostou úctou k ženám, čo na tom už dávno osobne pracujú. Mohol by to byť dobrý začiatok každej reformy, čo myslíte?

Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 14 hlas(ov).
Tento článok ste už hodnotili.
O AUTOROVI

Eva Pavlíková

Do tejto stránky som sa prerodila. Postupne - pôrodmi mojich štyroch detí. A tak sa na svet pozerám očami rodiča. Čo na mysli, to na klávesnici.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Prečo sa rodí stále viac dvojičiek?
17.06.2021   0
Že čakáte dvojičky, vie lekár zistiť už medzi 9. a 14. týždňom tehotenstva. Aká je pravdepodobnosť, že sa vám narodia dvojičky?
Prečo sa mi nedarí otehotnieť?
15.06.2021   0
Snažím sa otehotnieť, ale nedarí sa mi, prečo? Som unavená a smutná z toho boja s plodnosťou – unavená z vyšetrení, z hormónov, z pokusov a sklamaní.
Ako naštartovať plodnosť u mužov
09.06.2021   0
Klobásky, údeniny či zákusky plné stuženého tuku sa výrazne môžu podpísať na neplodnosti.
babetko
8 rád, aby sa bábätká v horúčavách vyspali
17.06.2021   0
Miestnosť, v ktorej dieťatko spinká, sa nesmie prehrievať. Ako to ale dosiahnuť v lete, keď sú horúčavy?
Súťaž o Biopron baby
17.06.2021   0
Súťažná otázka: Čo zaberalo vášmu bábätku na "bruškové" bolesti ?
detské choroby
Príznaky dehydratácie
07.06.2021   0
Príznaky dehydratácie: suché sliznice ( pery, jazyk, dutina ústna, málo slín) tmavý, koncentrovaný moč nemočenie 6-8 hodín ( 3-4 hodiny dojčatá do pol roka) chýbanie sĺz,...
Ošetrenie detských zúbkov v analgosedácii
28.05.2021   1
Aj ako dospelí môžeme mať nepríjemné pocity z návštevy zubnej ambulancie, dokonca strach či úzkosť zo zubárskeho ošetrenia. Čo robiť v prípade, že dieťa naozaj nespolupracuje a zákrok je potrebný? Jednou z ciest môže byť analgosedácia.
Bolesť brucha
23.05.2021   23
Od hladu? Treba kakať? Zo stresu? Nebodaj slepák? Treba ísť k doktorovi, alebo robím zbytočnú paniku? Ako opísať bolesť brucha lekárovi?
zvery
Kastrovaný králik
11.06.2021   0
Aký význam má u zajaca ako domáceho maznáčika kastrácia resp. sterilizácia? Má tento zdanlivo bolestivý úkon u zajacov nejaký vplyv na kvalitu života?
Ako dlho si pamätajú mačky
28.05.2021   0
Pamätajú si mačky svojich majiteľov aj po rokoch odlúčenia? Aká je pamäť mačiek? Majú nejaké spomienky?
Ako nakŕmiť malé mačiatko
17.05.2021   1
Ocitli ste sa v situácii, že sa máte postarať o mačiatko-novorodenca? Nemusí to byť jednoduché. Ako nakŕmiť takúto "mini micu"?