Vážne veciZamyslenie

Opustíte dieťa a necháte ho v blázninci

 Monika Vandáková   15.09.2021   0

Jasné, že nemá škôlku rád. Že tam nechce ísť. Dve učiteľky na 24 detí, ktoré práve teraz opustila mama a nechala ich v tomto blázinci.

Vieme si predstaviť seba na takomto mieste?

 

Pá-pá, a uži si to tam! 

Ráno by vás vysadil manžel pred bizniscentrom. Bozk na rozlúčku, ľúbim ťa, pá-pá, pekný deň, uži si to tam.

Vyveziete sa výťahom na 8. poschodie do firmy, kde začínate pracovať.

Mnohí vám hovorili, aké to tam bude skvelé, že sa máte tešiť. Veď aj Nikol od vedľa tam už 2 roky pracuje. Keď jej o 17.00 pošle manžel sms, že parkuje pred budovou, nechce sa jej odtiaľ odísť. 

 

 

Škôlka ako open-space

Máte pracovať v open-space, kde je ďalších 23 kolegov.

Nepoznáte ich, vyzerajú čudne. A vydávajú divné zvuky. Niektorí páchnu. Jeden si píska, druhý trieska hlavou o počítač, blondínka s rozmazaným make-upom fňuká celý deň v kúte. 

Pani vedľa vás si stále oblieka a vyzlieka divný štrikovaný sveter.  A ten mladý hipster v drahých teniskách s vyčesanou bradou nahlas, ale hrozne nahlas kašle, smrká, kýcha. A potom sa rozreve. 

 

2 šéfky chodia po ofise

Junior manažérka sa snaží pozitívne motivovať k výkonu a aktivite, pričom sa reálne usmieva. Príde vám to nesmierne nevhodné v tejto spoločnosti. Čo už preskočilo aj jej? 

Senior manažérka už očividne nezvláda, a tiež by radšej pracovala o poschodie nižšie, kde je tím ideálne spolupracujúcich, kreatívnych, kooperajúcich, dynamických, mladých, krásnych a talentovaných startupistov.

A začne na celý open-space kričať, že keď okamžite nezačneme makať, nesplníme kvartálny plán.  

Šok zo škôlky

Takže chápem svojho syna, že dostal zo škôlky šok a ťažko mu vysvetlím, že škôlka je fajn. Vraj na to treba čas, že si zvykne. No ja fakt neviem. Zvykla by som si? 

»»»» Prečítajte si aj: Studený socíkový odchov alebo musia si deti zvykať na škôlku plačom?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.7 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Monika Vandáková

Som skeptik, melancholik a kritik. Prežila som v tomto duchu aj svoje detstvo a dospievanie, a ani teraz v postavení  matky ma to neprešlo.  Mám dve malé deti a žijem v Košiciach.  Rada píšem o veciach, témach a problémoch, ktoré sa ma osobne týkajú.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
PODKÁST
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Najdivnejšie tehotenské povery
24.09.2021   0
„Nesmieš si kupovať kočík pred narodením bábätka.“ Jedného by až striaslo, ako mu môže niekto priať smrť bábätka len preto, že podľahne nákupnému ošiaľu.
Prečo v tehotenstve zvraciame
20.09.2021   0
Najčastejšie sa s nevolnosťou možno stretnúť od štvrtého týždňa po počatí do dvanásteho týždňa. Je to presne to obdobie, kedy hormón placenty HCG má svoju najvyššiu hladinu v organizme. Aj keď oficiálne potom už by mal byť pokoj, mnohé ženy pociťujú nevoľnosť po celých deväť mesiacov tehotenstva.
Dieťa a štátne občianstvo
13.09.2021   0
Aké občianstvo bude mať dieťa, ktoré sa narodí v zahraničí? Ako dieťa získa slovenské občianstvo? Ak je aspoň jeden z rodičov slovenský štátny občan, dieťa sa stáva slovenským občanom.
babetko
Gaštankovia. Postavičky a zvieratká z gaštanov
21.09.2021   0
Aj vy radi zbierate gaštany? Urobte si s deťmi ZOO s gaštanovými zvieratkami alebo príjemnú jesennú dekoráciu do Vašej obývačky.
Obdobie 4. – 6. mesiaca - najharmonickejšie v 1. roku bábätka
20.09.2021   0
Väčšina detí má už stabilizované vitálne funkcie ako sú trávenie, vylučovanie, ale aj vzťah k priestoru – ku gravitácii, a základné sociálne vzťahy, väzbu k rodičom a ostatným blízkym príbuzným.
Prečo hrozby vo výchove nefungujú
16.09.2021   0
„Okamžite prestaň lietať dookola a dupať, lebo Ťa odvediem do Tvojej izby!“„Ak ihneď neprestaneš pišťať, uvidíš, čo bude!“
detské choroby
Deti od 3 mesiacov a závažné príznaky covid-19: kedy volať 112
21.09.2021   0
Bábätko od 3 mesiacov - ktoré príznaky si treba všímať v súvislosti s covid-19? Kedy urýchlene ísť na urgentný príjem alebo volať 112?
Novorodenec a covid-19: závažné príznaky, kedy volať 112
21.09.2021   0
Aké príznaky covid-19 sa objavujú u najmenších detí? Červená znamená ihneď volať 112, oranžová znamená kontaktovať pediatra, zelená by sa mala dať zvládnuť bez akútneho zásahu lekára.
Cukrovka v detskom veku
20.09.2021   3
Detská cukrovka (diabetes mellitus) so sebou stále prináša strach z nepoznaného. No dnešná medicína, jej výskumy a skúsenosti lekárov pomáhajú rodičom a deťom vysporiadať sa s touto diagnózou a prekonať obavy z budúcnosti.
zvery
5 najčastejších mýtov o výcviku psov
20.09.2021   7
„Ak si chcete získať psí rešpekt, musíte ho fyzicky napomínať a byť dominantný.“
Čo sa psovi snívalo...
31.08.2021   0
Zdá sa vám, že váš pes v noci sníva? Je to možné? Má aj pes sny? Ak áno, tak čo sa mu vlastne sníva?
Ako (ne)mať zo psa tlsťocha 1
19.08.2021   1
Hoci labrador alebo mopslík s nadváhou sa môžu zdať veľmi milí, kilá navyše im dokážu spôsobovať zdravotné riziká a fyzické obmedzenia. Ako sa im dokážeme vyhnúť a čo robiť keď máme obézneho psa?