Vážne veciZamyslenie

Opustíte dieťa a necháte ho v blázninci

 Monika Vandáková   15.09.2021   0

Jasné, že nemá škôlku rád. Že tam nechce ísť. Dve učiteľky na 24 detí, ktoré práve teraz opustila mama a nechala ich v tomto blázinci.

Vieme si predstaviť seba na takomto mieste?

 

Pá-pá, a uži si to tam! 

Ráno by vás vysadil manžel pred bizniscentrom. Bozk na rozlúčku, ľúbim ťa, pá-pá, pekný deň, uži si to tam.

Vyveziete sa výťahom na 8. poschodie do firmy, kde začínate pracovať.

Mnohí vám hovorili, aké to tam bude skvelé, že sa máte tešiť. Veď aj Nikol od vedľa tam už 2 roky pracuje. Keď jej o 17.00 pošle manžel sms, že parkuje pred budovou, nechce sa jej odtiaľ odísť. 

 

 

Škôlka ako open-space

Máte pracovať v open-space, kde je ďalších 23 kolegov.

Nepoznáte ich, vyzerajú čudne. A vydávajú divné zvuky. Niektorí páchnu. Jeden si píska, druhý trieska hlavou o počítač, blondínka s rozmazaným make-upom fňuká celý deň v kúte. 

Pani vedľa vás si stále oblieka a vyzlieka divný štrikovaný sveter.  A ten mladý hipster v drahých teniskách s vyčesanou bradou nahlas, ale hrozne nahlas kašle, smrká, kýcha. A potom sa rozreve. 

 

2 šéfky chodia po ofise

Junior manažérka sa snaží pozitívne motivovať k výkonu a aktivite, pričom sa reálne usmieva. Príde vám to nesmierne nevhodné v tejto spoločnosti. Čo už preskočilo aj jej? 

Senior manažérka už očividne nezvláda, a tiež by radšej pracovala o poschodie nižšie, kde je tím ideálne spolupracujúcich, kreatívnych, kooperajúcich, dynamických, mladých, krásnych a talentovaných startupistov.

A začne na celý open-space kričať, že keď okamžite nezačneme makať, nesplníme kvartálny plán.  

Šok zo škôlky

Takže chápem svojho syna, že dostal zo škôlky šok a ťažko mu vysvetlím, že škôlka je fajn. Vraj na to treba čas, že si zvykne. No ja fakt neviem. Zvykla by som si? 

»»»» Prečítajte si aj: Studený socíkový odchov alebo musia si deti zvykať na škôlku plačom?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.7 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Monika Vandáková

Som skeptik, melancholik a kritik. Prežila som v tomto duchu aj svoje detstvo a dospievanie, a ani teraz v postavení  matky ma to neprešlo.  Mám dve malé deti a žijem v Košiciach.  Rada píšem o veciach, témach a problémoch, ktoré sa ma osobne týkajú.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Dieťa a štátne občianstvo
13.09.2021   0
Aké občianstvo bude mať dieťa, ktoré sa narodí v zahraničí? Ako dieťa získa slovenské občianstvo? Ak je aspoň jeden z rodičov slovenský štátny občan, dieťa sa stáva slovenským občanom.
7 formalít, na ktoré treba myslieť počas tehotenstva
13.09.2021   0
Čo je treba vybaviť počas tehotenstva? Od lekárov, zamestnávateľa, výberu pôrodnice, pediatra, mena pre dieťa...
Nielen antikoncepcia. Ako fungujú metódy prirodzeného plánovania?
10.09.2021   0
Billingsova metóda patrí medzi tie najznámejšie. Je zameraná nielen na páry, ktoré sa chcú tehotenstvu vyhnúť, ale aj na tie, ktoré sa o dieťa pokúšajú. Ženy majú za úlohu sledovať predovšetkým svoj ovulačný cyklus. Billingsova metóda pomáha rozoznávať hlien, a tak určiť plodné a neplodné obdobie.
babetko
Prečo hrozby vo výchove nefungujú
16.09.2021   0
„Okamžite prestaň lietať dookola a dupať, lebo Ťa odvediem do Tvojej izby!“„Ak ihneď neprestaneš pišťať, uvidíš, čo bude!“
Kedy už dieťa nepotrebuje poobedný spánok?
15.09.2021   0
Niektoré deti opúšťajú zvyk poobedného spánku už po 2. narodeninách, väčšina medzi tretím až piatym rokom života. Nedeje sa to zo dňa na deň.
Prečo dnešné deti nevedia chytiť loptu?
14.09.2021   3
Polovička detí nevie, ako správne chytiť loptu. Loptu častokrát ani nemajú doma, ak ju majú, potom zahrabanú niekde v kúte.
detské choroby
Infekčná mononukleóza
17.09.2021   0
S týmto vírusovým ochorením sa najatejšie stretávame na jar a na jeseň. Aké sú jeho prejavy, priebeh ochorenia, možné komplikácie, liečba a odporúčané diéty sa dozviete v tomto článku.
Atopický ekzém
14.09.2021   0
Atopický ekzém nie je ojedinelé ochorenie. Čo sú jeho príčiny, ako sa stanovuje diagnóza, ako prebieha liečba? Dá sa mu predísť? Odpovede na tieto otázky nájdete v článku MUDr. S. Javorkovej.
Diéta pri zápche
10.09.2021   0
Je dobré ak má dieťa príklad v stravovacích návykoch rodiny, ktorá sa má dieťaťu prispôsobiť a ísť príkladom v doporučenej pestrosti stravy a správnej diéte.
zvery
Čo sa psovi snívalo...
31.08.2021   0
Zdá sa vám, že váš pes v noci sníva? Je to možné? Má aj pes sny? Ak áno, tak čo sa mu vlastne sníva?
Ako (ne)mať zo psa tlsťocha 1
19.08.2021   1
Hoci labrador alebo mopslík s nadváhou sa môžu zdať veľmi milí, kilá navyše im dokážu spôsobovať zdravotné riziká a fyzické obmedzenia. Ako sa im dokážeme vyhnúť a čo robiť keď máme obézneho psa?
Ako čistiť psovi zúbky
10.08.2021   0
Prečo sa psom čistia zuby? Ako na to a ako mať zábavu zo zubnej kefky? Ako predchádzať u psov problémom s chrupom?