ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Vážne veciZamyslenie

Opustíte dieťa a necháte ho v blázninci

 Monika Vandáková   09.10.2017   1

Jasné, že nemá škôlku rád. Že tam nechce ísť. Dve učiteľky na 24 detí, ktoré práve teraz opustila mama a nechala ich v tomto blázinci. Vieme si predstaviť seba na takomto mieste?

 

Pápa, a uži si to tam! 

Ráno by vás vysadil manžel pred bizniscentrom. Bozk na rozlúčku, ľúbim ťa, papa, pekný deň, uži si to tam. Vyveziete sa výťahom na 8. poschodie do firmy, kde začínate pracovať.

Mnohí vám hovorili, aké to tam bude skvelé, že sa máte tešiť. Veď aj Nikol od vedľa tam už 2 roky pracuje. Keď jej  o 17.00 pošle manžel sms, že parkuje pred budovou, nechce sa jej od tiaľ odísť. 

Máte pracovať v openspace, kde je ďalších 23 kolegov.

Nepoznáte ich, vyzerajú čudne. A vydávajú divné zvuky. Niektorí páchnu. Jeden si píska, druhý trieska hlavou o počítač, blondýnka s rozmazaným makeupom fňuká celý deň v kúte. 

Pani vedľa vás si stále oblieka a vyzlieka divný štrikovaný sveter.  A ten mladý hipster v drahých teniskách s vyčesanou bradou nahlas, ale hrozne nahlas kašle, smrká, kýcha. A potom sa rozreve. 

 

2 šéfky chodia po ofise

Junior manažerka sa snaží pozitívne motivovať k výkonu a aktivite, pričom sa reálne usmieva. Príde vám to nesmierne nevhodné, v tejto spoločnosti. Čo už preskočilo aj jej? 

Senior manažerka už očividne nezvláda, a tiež by radšej pracovala o poschodie nižšie, kde je tím ideálne spolupracujúcich, kreatívnych, kooperajúcich, dynamických, mladých, krásnych a talentovaných startupistov. A začne na celý openspace kričať, že keď okamžite nezačneme makať, nesplníme kvartálny plán.  

Chápem svojho syna

Takže chápem svojho syna, že dostal zo škôlky šok a ťažko mu vysvetlím, že škôlka je fajn. Vraj na to treba čas, že si zvykne. No ja fakt neviem. Zvykla by som si? 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Monika Vandáková

Som skeptik, melancholik a kritik. Prežila som v tomto duchu aj svoje detstvo a dospievanie, a ani teraz v postavení  matky ma to neprešlo.  Mám dve malé deti a žijem v Košiciach.  Keď nie som na MD, pracujem v IT oblasti. Je plne legálne so mnou nesúhlasiť :) 

Najčítanejšie
Recept týždňa
Kurz nemčiny?
Komentáre k článku
linda napísané 11.10.2017 07:34

skvelý opis vecí!!!

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod podľa Leboyera
23.02.2018   0
Pôrodník, ktorý ako prví obrátil svoju pozornosť k právam narodeného dieťaťa a kládol si otázku, či sa musí dieťa rodiť s maskou hrôzy, bolesti a strachu ...
Do pôrodnice to ledva stihla, porodila na chodbe
22.02.2018   1
Z pôrodnice ju poslali domov, kde jej nečakane odtiekla plodová voda. Jes si bola istá, že bude musieť porodiť dieťa doma.
Cisársky rez: hrozba či trend?
20.02.2018   11
Každá budúca mamička sa raz dostane k téme cisársky rez. Ja som v Anglicku toto slovo počula najčastejšie v spojení: „too posh to push“ vo voľnom preklade „príliš snobská, aby potlačila.“ :)
babetko
Vyhrajte ryby na váš veľkonočný stôl
24.02.2018   0
Hráme o 3 balíky mrazených rýb najvyššej kvality od Radomy v hodnote 30 eur, ktoré vám privezú zamrznuté rovno domov.
Sú prežraté deti šťastné?
23.02.2018   0
Napríklad tie dve dievčatá. Letícia a Patrícia. Majú päť, sedem rokov a sú chorobne tučné. Je to problém, zďaleka nie estetický. Zapríčinila to ich mama.
Hra dieťaťa do jedného roka a vhodné hračky
23.02.2018   0
Hra u dojčaťa trvá len pár minút. Aké sú vhodné hry a hračky na začiatku obdobia - okrem kolotoča a hrkálky? O aké hračky rozšíriť repertoár do pol roka, o ktoré po pol roku? Akú úlohu medzi hračkami zastáva tzv. miláčik/maznáčik?
detské choroby
Meningitída
24.02.2018   0
Meningitídu môže spôsobiť veľa baktérií i vírusov, ktoré bežne sprevádzajú iné, nezávažné ochorenia. Ako sa prejavuje u malých detí a aké sú jej riziká?
Sú antibiotiká nutné? Ako sa rozumne rozhodnúť?
19.02.2018   0
Zbytočné užívanie antibiotík môže spôsobiť rad zdravotných problémov. Rozlíšiť, či naše ochorenie vyžaduje antibiotiká alebo nie, pomáha samodiagnostická metóda – domáci CRP test.
Ako a z čoho sa dá variť pre celiatikov
16.02.2018   5
Dnes vám ponúkame skúseností mamín celiatikov a aj tých už dospelých, ako sa so svojou diétou popasovali, aké majú obľúbené tipy potravín – prosto nejaké základné know – how.
zvery
Skalár
24.02.2018   0
Skalár je ryba, ktorá má majestátnosť Cichlidy, ale zároveň aj nenáročnosť pávieho očka. Postačí iba dodržiavať isté pravidlá a neprekračovať hranice.
Neonky v akváriu
16.02.2018   1
Cheirodon axelrodi. Je to fenomén, ktorý sa preslávil na celom svete. Už niekoľko rokov je to najpredávanejší druh ryby na svete.
Prečo akvárium
15.02.2018   4
Sledovanie „zmenšeniny pokojného vodného sveta“ nám znižuje obavy, napätie a podporuje chápanie vecí v živote tak ako sú. Rôzne štúdie ukázali, že akvárium znižuje náš stres, následne krvný tlak a celkovo nás upokojuje.