ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Vážne veciZamyslenie

Manželský trojuholník. Pomáha.

 Alenka z ríše Divov   27.09.2017   0

Sedela som nedávno s dávnym priateľom. Každý žijeme vo svojom svete. Ja to hrám na manželku a  matku od viacerých detí, on na biznismena, ktorý sa stále nevie usadiť. Na otázku, prečo ešte nezakotvil a neoženil sa odpovedal:

"Veľmi rád by som už mal rodinu a deti, ako ty. Ale neviem nájsť kompletnú ženu."

 

Partnerka, s ktorou teraz žijem, je skvelá. Je krásna, priateľská k mojim priateľom, stará sa o seba aj o mňa. Postará sa o domácnosť, baví ju variť, je s ňou zábava (väčšinou), je rozvážna, vie predvídať, rešpektuje ma, a myslím, že je to všetko vzájomné. Má ma rada, a aj ja ju. 

Je skvelá, len....

Nie je komplexná. Ja potrebujem spriaznenú dušu, ktorá bude so mnou riešiť aj iné veci, akými sú témy bežného dňa. Vôbec mi nerozumie, keď sa s ňou chcem rozprávať o víziách, globálnej politike, prognózach civilizácie,  budúcnosti, histórii. ...

 

Značne ma rozčuľujú títo neviazaní 40tnici

Z hlboka som sa nadýchla. Značne ma rozčuľujú títo preberaví 40tnici. Koho čakajú na tom bielom koni? Robota? Je utópiou nájsť v jednom človeku 100% vlastnú predstavu dokonalosti v 3D. 

Tiež neviem naplniť všetky túžby svojho manžela. 

  • Neviem sa s ním úprimne a radostne objímať a vydávať zvieracie zvuky pri televízore, keď vyhráva Sagan. 
  • Naviem vášnivo preberať možné výsledky volieb počas volebných nocí do 5tej ráno.
  • Neviem zdielať radosť z vyťažených dvoch bitcoinov.
  • Nie som partner do diskusie o vplyve stredovekej islamskej  kultúry na súčasnú Európu.

Toto je parketa, na ktorú som nedorástla. Ani nemám tú ambíciu.  Ale máme mnoho iných tém, kde sme doma obaja. 

Potrebuješ len suseda, alebo priateľa

Môj muž má na to priateľov. Na balkónové dvere zatrieska rozjarený sused, s ktorým vyskakuje ako malé decko, lebo športový výsledok. 

Otvoria si fľašu vína a rozoberú spolu tie vesmírne a globálne témy.  Ja viem, že na rozdiel od nás - muži potrebujú točiť zemegulov. Ja si zatiaľ spokojne otočím gombík pračky a  umývačky. Lebo viem, že tento "tretí človek"  pomáha aj nášmu manželstvu.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Dieťa po pôrode patrí k mame, nech sa narodí akokoľvek!
15.06.2018   0
Nič nebráni umiestneniu bábätka aspoň do jednej miestnosti s maminkou ihneď v prvých hodinách po cisárskom reze, pokiaľ zrovna mama nemôže mať bábo na svojom tele.
Kedy sa dá už potvrdiť, že som tehotná?
11.06.2018   0
Kým jedna z nás akosi hneď intuitívne pocíti, že je tehotná (a naozaj je!), iná prežije veľké začudovanie až pohľadom na dve čiarky na tehotenskom teste.
Tehotenské strie pomôžu riešiť prírodné oleje
07.06.2018   0
Väčšina tehotných priberie zopár kíl a koža sa usí tomuto väčšiemu objemu hmotnosti prispôsobiť. V istých prípadoch je koža ohrozená. Najmä pokiaľ nemá žena „dobrú genetiku“ a má sklon k tvorbe strií.
babetko
Trpí malé dieťa častou neprítomnosťou otca?
17.06.2018   13
Malé dieťa objavuje otca skôr cez pohľad, mienku a slová matky o ňom. A to je pre malé dieťa dôležité, lebo vycíti, akú hodnotu a cenu má otec v očiach matky.
Dole "bez" (ako sme sa odplienkovali)
15.06.2018   1
„Milý môj, toto sú všetky plienky, ktoré máš. Ja viac nekúpim. Ty si veľký chlap a ja to už nechcem vidieť, aby si cikal do nich.“ Pozrel na mňa spýtavo, po troške váhania pokýval hlavou. A o pár minút sa... pocikal.
Prvé dva týždne s dvomi deťmi: 7 vecí, ktoré som sa o sebe naučila
14.06.2018   0
Život s novorodencom a malým dieťaťom nie je jednoduchý, ale je to môj nový život. Nová výzva.
detské choroby
Cestujete? Vypýtaje si medzinárodný očkovací preukaz
13.06.2018   0
V ambulancii cestovnej medicíny odborník – infektológ poradí, do akej krajiny a pred akými infekčnými ochoreniami sa môžete chrániť očkovaním. Regionálny úrad verejného zdravotníctva vám vydá ako doklad – medzinárodný očkovací preukaz.
Infekcie močových ciest - stručne
08.06.2018   0
Má vaše dieťa vysokú teplotu a nekašle, nemá nádchu? Možno má zápal močový ciest. Čo urobiť skôr ako navštívite lekára.
Atopická dermatitída (AD) alebo detský ekzém
04.06.2018   0
Atopická dermatitída sa začína prejavovať zväčša pred 1. rokom života dieťaťa, jej diagnózu určí lekár. Môže mať viacero foriem: drobné vyrážky, červené pupence, celkové začervenanie kože, pľuzgieriky alebo tzv. papuľky, ktoré veľmi svrbia. Najčastejšie sa vyskytujú na lícach, na lakťoch a kolenách...
zvery
Ako vybrať šteňa
16.06.2018   0
Športovo založení ľudia by si mali vybrať aktívne plemeno. Ak dávate prednosť domácej pohode, treba si zaobstarať kľudného psíka, inak by sa mohlo stať, že v dôsledku nevybitej energie a temperamentu by mohol v domácnosti napáchať škody.
Papagáj pre väčšie deti
08.06.2018   3
Ako prvá je tu hneď tá najmúdrejšia možnosť zvieracej ríše. Papagáj sivý, ktorému sa zvykne hovoriť aj žako, je podľa mnohých najinteligentnejším tvorom zvieracej ríše. Ich dĺžka života sa pohybuje na úrovni približne 50 rokov, čo je naozaj mnoho.
Bojovnica pestrá
31.05.2018   0
Rybka. Slovenské meno Bojovnica je odvodené od teritoriálneho správania sa samčekov. V tomto článku sa pozrieme na základy chovu tejto krásnej rybky a hlavne problémov, ktorým je možné sa vyhnúť počas odchovu.