Vážne veciZamyslenie

Ježiš Kristus? Nie, toho nepoznám

 Eva Pavlíková   02.04.2021   0

Niekde na ulici by na vás namierili mikrofón a kameru: „Dobrý deň. Môžem mať otázočku? Stretli ste už Ježiša?“

Čo by sme odpovedali? 

  • Nie, nehľadal som ho, takže ani nie. 
  • Nie, on fakt existuje? 
  • Jasné, vidím sa s ním každý deň, je mojim priateľom.
  • alebo?

Šimon nemal inú možnosť

Šimon z Cyrény ho nepoznal. To je ten chlap, ktorého rímski vojaci prinútili, aby Ježišovi pomohol na kus cesty niesť kríž. S Ježišom to už vyzeralo biedne, a tak mu Šimon mal pomôcť dožiť sa pri vedomí ukrižovania. Ani nevedel, komu pomáha, a možno ani nemal možnosť odmietnuť.  

Pilát urobil politické rozhodnie

Pilát Ježiša tiež osobne nepoznal. Bol proste len vo funkcii a v pozícii v čase, keď bolo treba urobiť politické rozhodnutie. Po tom, ako si ho dal predvolať a položil mu pár otázok, vyhodnotil, že na tomto chlapovi naozaj nič zlé nevidí.  Ale urobil politické rozhodnutie, ktoré bolo dobré pre jeho budúcu kariéru. Nie podľa presvedčenia o tom, čo je správne. A poslal ho na smrť.

Peter bol jeho priateľ 

Ježišov priateľ, obdivovateľ, fanúšik, učeník. Už niekoľko rokov. Stačilo, že Ježiša zatkli a Peter ho hneď nasledujúce ráno 3x zapiera. Nie, nepoznám toho muža. Strach, zmätok. On, ktorého Ježiš vyhlásil za skalu, rozbil sa ako hlinená nádoba. Kde je to odhodlanie nasledovať ho? Kde je ten kamarát? Nepriznal sa k nemu.

A ja? 

Každý z nás má šancu na vzťah s Ježišom, každý z nás ho v živote stretol, alebo ho to len čaká. Niekto ako jeho blízky priateľ, iný vo svojich politických, či mocenských rozhodnutiach. A niekomu len tak jednoducho vojde do cesty ako Šimonovi, bez ohlásenia. 

Nemusíme nič, len zaujať postoj. 

Našťastie býva tých šancí viac, však, Peter:)

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.3 z 5. Celkom 31 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Eva Pavlíková

Do tejto stránky som sa prerodila. Postupne - pôrodmi mojich štyroch detí. A tak sa na svet pozerám očami rodiča. Čo na mysli, to na klávesnici.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
tehotenstvo
...dva, tri, štyri, päť! Viacplodová gravidita
14.04.2021   0
Malé deti vždy priťahujú pozornosť a vyvolávajú úsmev na tvárach dospelých – dvojnásobne vtedy, ak ide o dvojičky. Ako je možné, že si namiesto jedného „batôžteka“ z pôrodnice domov donesiete batôžteky dva – alebo aj viac?
Varovné príznaky v popôrodnom období. Kedy vyhľadať pomoc?
12.04.2021   0
Niektoré príznaky si na sebe môže všimnúť žena samotná, iné zase skorej zaznamená jej najbližšie okolie. Netreba ich podceňovať a je vhodné pomoc pre istotu vyhľadať.
Pôrod po francúzsky? Tlmenie bolesti a ocko pri pôrode sú samozrejmosťou
08.04.2021   0
Povestná francúzska elegancia sa netýka len filmov. Tu vo Francúzsku sa pôrod rozhodne toľko neprežíva, nevedú sa verejné diskusie o zlepšení postavenia rodičiek, lepších pôrodniciach, kvalitnejšej starostlivosti, tieto témy majú vyriešené. Tehotenstvo je brané ako normálny stav ženy, o ktorom sa veľa nehovorí. Francúzky až do pôrodu fungujú normálne, chodia do práce, raz za čas si zájdu na vyšetrenie.
babetko
Matka matku nepochopí
14.04.2021   0
A ty čo, ako sa máš ? Mlieko mi v prsiach kondenzuje, ale vravím: „A veď ako na materskej.“ A ona, zlatá, že: „Mne stačilo byť doma mesiac, šalela som.“
Mám 2 deti s refluxom
13.04.2021   0
Všade všetko pogrckané, neustále prezliekanie, behanie s handrou, plienka pod krkom (namiesto podbradníka, keďže jeho veľkosť bola/je nepostačujúca), sústavne pranie, prezliekanie spacej súpravy v postieľke, častá kontrola počas spánku, čistenie kočíka po takmer každej prechádzke, taška plná vecí na prezlečenie všade kam ideme...
Polohy na dojčenie po cisárskom reze
12.04.2021   1
Dojčenie po „cisárskom“ si vyžaduje také polohy na dojčenie, ktoré nezaťažujú operačnú ranu matky.
detské choroby
9 prírodných spôsobov ako sa zbaviť mrle detskej
13.04.2021   1
Ak je potrebná medikamentózna liečba mrlí, tú možno kombinovať s rôznymi prírodnými prostriedkami, čím sa mnohonásobne zvyšuje jej účinnosť.
Ochorenia tráviacej sústavy
12.04.2021   12
Prehľadový článok najčastejších ochorení tráviacej sústavy.
Kedy rastú ktoré zúbky
07.04.2021   0
Mliečne zúbky. V ktorom mesiaci vyrastajú a ktoré? Takto by to malo nasledovať:
zvery
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Gekončík nočný
29.03.2021   1
Gekončík je jašterica. Je to nenáročné nočné zviera vhodné aj pre začínajúceho teraristu. Prežijú aj v situáciách, v ktorých by teplokrvný živočích dávno zahynul.
Pelech pre psa
17.03.2021   0
Tak ako človek aj pes má svoje návyky a preferencie v správaní či oddychovaní. Obľubuje konkrétne miesto, alebo polohu. Kúpa pelechu, respektíve miesta, kde bude náš pes oddychovať nie je vždy lacná ani jednoduhá...