Vážne veciZamyslenie

Antivaxerom, ktorých poznám

 Monika Vandáková   05.01.2021   0

“Že teda fakt, táto rýchlokvasná vakcína, ešte nikto nevie, ako to bude účinkovať a čo to prinesie. Hlavne tie  vedľajšie účinky….”

Antivaxeri, ktorých poznám, si dobrovoľne a ochotne  už roky púšťajú do svojho tela "čudné veci". A nemajú strach. Neprotestujú po fejsbukoch,  že čo je toto za svinstvo !

 

Dajme cigu

Najlepšie sa o možných vedľajších účinkoch vakcín rozpráva na cigaretke. Súvislosť medzi fajčením a rakovinou pľúc tu síce máme v tisícoch medicínskych štúdií už roky, ale to zrovna nie sú tie, ktoré antivaxeri v záujme svojho zdravia potrebujú evidovať.

Ideálne je rozdúchavať pri popolníkoch témy o finančných záujmoch farmaceutických firiem.

Nezabudnite si zapáliť ešte aspoň jednu. ( Philip Morris International , producent najpredávanejšej značky cigariet Marlboro , má ročný obrať prevyšujúci 8 miliárd dolárov, jeho zisky sa rátajú tiež v miliardách USD )

Antivaxeri pijú alkohol. A veľa.

Moji antivaxeri sa radi popýšia množstvom prázdnych fliaš, ktoré stihli stiahnuť za jeden večer. A cítia sa byť hrdí, že sú slobodní v tom čo robia, a dokážu si zachovať tento svoj koníček aj v ťažkých časoch. Ideálne v skupine ľudí. Neveria na lockodowny a ich zmysel.

Neva?

  • Alkohol patrí medzi najčastejšie rizikové faktory úmrtí a poškodenia zdravia
  • Že v Novom čase písali, že to nie je pravda? Zmenšovanie svojho mozgu si skontrolujete na Magnetickej rezonancii . Je to merateľné.

Marihuana a iné

Najväčší antivaxer v mojich kruhoch je chlapík, ktorý už roky fičí na rôznych psychotropných látkach, lebo veď som liberál, som slobodný, som umelec, ja sa rozhodujem o mojom živote a tele. A zostať vždy iba pri alkohole nie je dostatočný prejav slobody.

Neva?

Dobre, možno si nedostal ešte schizofréniu.
Vedľajšie účinky marihuany sa vo forme flashbacku  môžu objaviť  aj niekoľko dní, alebo mesiacov  po jej požití. Čo ak budeš práve vtedy sám s tvojim dieťaťom, ktoré ťa v tej chvíli bude potrebovať "pri zmysloch"?

Rozumiem tvojej argumentácii, že je len malá pravdepodobnosť, že dostaneš  záchvat, flashback, psychickú poruchu. Ale odkiaľ vieš, že nie si práve ty tým „vyvoleným“? Veď pri očkovaní ťa to predsa desí, nie?

Homonálna antikoncepcia

"Používanie kombinovanej hormonálnej antikoncepcie zvyšuje riziko vzniku krvnej zrazeniny v porovnaní s jej nepoužívaním. V zriedkavých prípadoch môže krvná zrazenina upchať krvné cievy a spôsobiť závažné problémy.Zotavenie po vzniku krvných zrazenín nie je vždy úplné. Zriedkavo sa môžu vyskytnúť závažné pretrvávajúce účinky a veľmi zriedkavo sa môžu končiť smrťou."  Hovoria príbalové letáky bežne predpisovaných antikoncepcií .

Neva?

Len tak si niečo bachnúť

V skupine svojich priateliek som asi jediná, ktorá nenosí ružovú tabletku v každej kabelke, že veď keby dačo. Migreny, menzesy, iné móresy. Len tak, ako TIC TAC.

Táto tabuľka už obletela internety, ale mne sa páči.

Fakt neva?

 

Milý môj antivaxer.

Skús  pri tvojom poháriku s cigaretkou pouvažovať. Svojim životným štýlom, pre ktorý si sa rozhodol, už roky dobrovoľne ohrozuješ svoje zdravie. Nemôžu ťa predsa vydesiť nejaké teoreticky málo pravdepododné vedľajšie účinky vakcíny.

Ale tvoje rozhodnutie neočkovať sa proti COVID 19 je rozhodnutím o zdraví a životoch iných ľudí. Aj tých, na ktorých ti záleží. Je to naozaj to, čo chceš?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Monika Vandáková

Som skeptik, melancholik a kritik. Prežila som v tomto duchu aj svoje detstvo a dospievanie, a ani teraz v postavení  matky ma to neprešlo.  Mám dve malé deti a žijem v Košiciach.  Rada píšem o veciach, témach a problémoch, ktoré sa ma osobne týkajú. Je plne legálne so mnou nesúhlasiť :) 
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.