Vážne veciZamyslenie

Aké by to bolo, keby sme všetci robili to, čo nás baví

 Adriana Bachoríková   06.12.2020   0

Doba, ktorú teraz žijeme je mimoriadne náročná. Priniesla so sebou veľa strachu i bolesti, ale tiež odkryla mnohé pokrievky, pod ktorými sa skrývajú niekedy prekvapivé zistenia. Žijeme v ťažkých časoch a pod vplyvom dlhodobého tlaku sa ukazuje, kto je kto. Sú medzi nami večne nespokojní, poslušní, rozumní, vďační, frfloši aj zlodeji. Nedá sa donekonečna skrývať svoje ja keď je človek vystresovaný a nervózny, skôr či neskôr sa prejaví.

 

V ťažkých, neistých dňoch mnohí prišli o prácu a zdroj príjmu a začínajú od podlahy. Nakoniec prichádzame na to, že systém, ktorý fungoval má veľké medzery a spoliehať sa možno iba na seba, svoj úsudok a dve zdravé ruky. Istoty, ktoré sme ešte minulý rok mali sú dnes len ilúziou. Aj pod vplyvom udalostí posledným mesiacov sa nám obrátili životy hore nohami. A mnohí z tých, čo museli začať odznova si povedali, že :

Keď od podlahy, nech to aspoň stojí za to

Nech aspoň robíme to, čo nás baví, čo sme mali radi ako deti, a išlo nám to. Zasnívajte sa trochu s nami, predstavte si, že by ste mali prácu,  do ktorej sa tešíte, a robíte ju s nadšením.

 

Keď človek robí to, (na) čo má...

Je šťastnejší.

Keď si zrátame, že denne strávime v práci minimálne 8 hodín, to je tretina celého dňa. A to sme len na začiatku počtov. K tým ôsmim prirátajte cestu do práce a čas strávený na obede s kolegami. Hneď sme na cca desiatich hodinách z 24. Nejaký čas venujeme denne spánku. Dá sa teda povedať, že väčšinu času, keď sme bdelí trávime v práci. Dosť na to, aby sme ho trávili niekde, kde sa nám nepáči a robili čosi, čo nám nedáva zmysel ani neprináša radosť. Práve naopak, veľa pozícií je stresujúcich a nesie bremeno zodpovednosti, ktoré sa len nabaľuje a nabaľuje.  Toto obdobie je ideálne a prináša nám príležitosť vystúpiť z toho bludného kruhu a vydať sa smerom k svojim talentom a schopnostiam. Zužitkujte ich, na to ste tu.

Je skutočne produktívny.

Robiť, čo máme radi nám samo o sebe spôsobuje radosť a pocit zadosťučinenia. Ak je vaša práca rovnako vašou záľubou, je veľmi pravdepodobné, že ju robíte naplno a dávate do nej všetko. To znamená, že čas, ktorý jej venujete je kvalitný, že to robíte poctivo a prácu dokončíte, pretože vám na výsledku záleží. Okrem toho ste vo svojom fachu odborníkom. Čo viac si môže zamestnávateľ od svojich zamestnancov priať?

Je úspešný.

Ak odmalička radi maľujete, navštevovali ste hodiny a hodiny výtvarnej výchovy, poznáte rôzne techniky, teóriu i prax. Ste stovky krokov dopredu pred niekým, koho na výtvarnú zapísali rodičia a nikdy ho to veľmi nebavilo. Živo sa zaujímate o svoj obor, aktívne sledujete novinky a aktuality v danej oblasti. A darí sa vám vďaka tomu tak akosi prirodzene. Ľudia vás vyhľadávajú, pretože ste vychýrený odborník, ktorý má cit na to, aby odhadol, čo zákazník chce. Takto váš kredit stúpa a počet spokojných zákazníkov rastie sám od seba. A to všetko vďaka tomu, že sa venujete téme, ktorú máte radi, ktorej rozumiete a robíte ju s plným nasadím, kvalitne a s láskou.

Je bohatý.


Možno nie úplne najbohatší, ale pokiaľ so zápalom pracujete na sebe a svojom talente, počet vašich zákazníkov stúpa a s ním priamo úmerne aj výška vášho konta. Pre tých, čo vedia aké to je, živiť sa tým, čo ich baví, je toto až druhoradé. Nemusíte mať veľa, k spokojnosti stačí skutočne málo. Ale pocit, že ste to dosiahli vďaka svojmu talentu, ten je na nezaplatenie.

 

Tak čo? Idete do toho? Dnešok praje zmenám,

mení sa celý svet, možno dnes je ten správny čas začať robiť to, čo máte radi a robiť to pre seba. Lebo ako sa môžeme v priamom prenose dennodenne presviedčať, človek nikdy nevie, čo bude zajtra. Tak nech ten dnešok stojí za to.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.