ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
nedeľa 22.10.2017 | meniny má Sergej  
Vážne veciTechnológie

Takto budete mať vaše deti vždy pod kontrolou

 Veronika Muchová   15.03.2017   0

To najcennejšie, čo v živote máme, sú naše deti a preto by sme ako rodičia mali myslieť predovšetkým na ich bezpečnosť. Odkedy sa deti naučia chodiť, sú na nezastavanie, chcú objavovať celý svet a rodič potom musí mať neustále oči na stopkách.

foto: ingImage

Nie každý rodič si môže dovoliť ostať s dieťaťom doma alebo svoje dieťa zveriť milujúcej babičke. Podľa najnovšieho prieskumu spoločnosti Procter&Gamble na Slovensku však bezpečnosť svojich detí podceňuje každý štvrtý rodič.

Malé dieťa s mobilom?

Vtedy rodičia na časť dňa úplne stratia kontrolu nad dieťaťom a musia sa spoľahnúť na odborný dohľad pedagógov. Moderné technológie a inovatívne mobilné služby dávajú rodičom možnosti, ako zostať s dieťaťom v kontakte a mať ho neustále pod kontrolou.

Každý rodič sa tak nakoniec ocitne pred ťažkým rozhodnutím, či práve teraz je ten správny čas kúpiť dieťaťu mobilný telefón. No u malých detí to nie je veľmi praktické riešenie, pretože klasický mobilný telefón nemusia vedieť ovládať a môžu ho aj ľahko stratiť.

Hodinky, ktoré lokalizujú vaše dieťa

Hodinky KidsWatch S2 toto rozhodnutie výrazne uľahčujú, pretože fungujú ako mobilný telefón a GPS lokátor v jednom. Súčasťou hodiniek je aj slot pre telefónnu SIM kartu, ktorá transformuje hodinky na reálny telefón.

Stlačením tlačidla na hodinkách môže dieťa kedykoľvek kontaktovať rodiča a aplikácia Vonino Family Tracker umožní rodičom kontrolovať jeho polohu pomocou smartfónu, či tabletu.

Dieťa môže zavolať mame a otcovi

Hodinky KidsWatch S2 sú navrhnuté pre každodenné pohodlné nosenie a sú odolné voči vode, nie sú však vodotesné. Na hodinkách sa nachádzajú dve tlačidlá, ktoré krátkym podržaním umožňujú volať priradeným členom rodiny – napr. mame a otcovi.

Okrem toho sú vybavené tlačidlom SOS, ktorým dieťa môže v kritickej situácii vyvolať "poplach" a vďaka hodinkám je ho možné skontaktovať alebo lokalizovať.

Životnosť batérie hodiniek, v závislosti na spôsobe použitia, je až 48 hodín a naše testy ukázali že pri bežnom použití na jedno nabitie vydržia aj 4 dni. Hodinky sú dostupné v dvoch farebných vyhotoveniach – ružové a svetlo modré.

 

Hodinky kúpite na vybraných pobočkách telekomunikačného operátora  SWAN za cenu už od 2,99 EUR mesačne alebo bez viazanosti jednorazovo za necelých 100 EUR. V cene hodiniek získate SIM kartu s predplatenou službou Moja 4ka so 4 eurovým úvodným kreditom, ktorý bez potreby dobíjania vystačí pri bežnom používaní hodiniek aj na niekoľko mesiacov.

Vhodné aj pre staršie deti

4ka je ideálnym riešením aj do smartfónu pre staršie deti, pretože umožňuje výhodné volania do všetkých sietí na Slovensku aj v rámci celej Európskej únie iba za 4 centy za minútu a po 3. minúte na čísla v sieti 4ky voláte úplne zadarmo.

Takže jeden telefonát v sieti 4ka nestojí viac ako 12 centov. Okrem toho môžete dieťaťu aktivovať napr. dátový balík GIGA v sieti 4ky s 1 GB dát iba za 1 euro na 30 dní. Navyše praktická služba Automatické dobitie sa postará o dobitie kreditu vždy v potrebnej chvíli a vaše dieťa tak nikdy neostane bez možnosti kontaktu s rodičom.

Funkcie hodiniek KidsWatch S2 a aplikácie Vonino:

  • Lokalizácia v reálnom čase - v prípade, že sú hodinky KidsWatch S2 spárované s aplikáciou Vonino Family Tracker, rodič bude automaticky vedieť, kde sa jeho dieťa v reálnom čase nachádza.
  • Bezpečné zóny - akonáhle je nastavená tzv. bezpečná zóna, teda oblasť, v ktorej má dieťa dovolené pohybovať sa, napr. detské ihrisko a jeho okolie, rodič dostáva upozornenie vždy, keď dieťa opustí túto preddefinovanú oblasť.
  • Funkcie volania / telefonického hovoru - hodinky KidsWatch S2 umožňujú rýchle vytáčanie predvolených kontaktov stlačením jedného z tlačidiel.
  • SOS funkcia - v prípade, že sa dieťa necíti v bezpečí, dokáže vyvolať poplach stlačením tlačidla SOS, ktoré má rodičom definovaný kontakt.
  • Track - pomocou funkcie Track môže rodič skontrolovať celú trasu, kde sa dieťa pohybovalo po celý deň, resp. v definovanom čase.
  • Kompatibilita s OS Android a iOS - aplikácia Vonino Family Tracker je k dispozícii zdarma na Google Play Store a Apple App Store.
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   0
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
SZČO a materská
17.10.2017   1
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
Prečo dojčiť hneď po pôrode?
20.10.2017   9
Po pôrode sú hormóny mamičky, ale i dieťatka priamo naštartované na to, aby ste začali úspešne dojčiť. Ak vaše dieťatko nemalo možnosť prisať sa na prsník tesne po pôrode a prvé, čo do pusy dostane, je fľaša, môže sa stať, že potom mu bradavka „nebude stačiť“.
Súťaž o milé zásterky a termohrnčeky
20.10.2017   0
Hráte o 3x keramický termohrnček v provensálskom dizajne spolu s gazdinkovskou zásterou.
detské choroby
Imunita na školách
19.10.2017   0
Detské kolektívy sú doslova rajom na šírenie vírusov a infekcií. Preto je veľmi dôležité, aby ste vaše ratolesti zaopatrili ochranným štítom.
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
Bolesť končatín
15.10.2017   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
zvery
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.
Jazdenie na koni - začíname
12.10.2017   3
Kone sú fascinujúce zvieratá a jazdenie na nich o to viac. Nie je to ani tak náročné ale vyžaduje si to odvahu a správneho trénera. Ako na to? Skúsime vám poradiť. Ako vybrať ranč, trénera a koňa?