ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Vážne veciTechnológie

IT pre pragmatické matky (1)

 eva/ redakcia   09.05.2018   3

Jar  je plná akcelerácií. Drahá štátna správa láskavo núti občana, aby s ňou komunikoval elektronicky, obsah internetových žiackych knižiek našich detí naberá na rozmanitosti, Google strká na priedomie PR pre GDPR.

Nestíhate nič z toho, čo by bolo primárne treba a tak v rámci pudu mentálnej sebazáchovy je tu čas vykašľať sa na všetko ostatné a podniknúť niečo veľkolepé - len tak. Pre seba samú. 

shutterstock

 

Mini Tech MBA for Women

Tento rok som sa ale rozjašila do nepríčetna. Po ostatných kurzoch keramiky, prvej pomoci a kreatívneho písania s Danom Hevierom som sa prihlásila na kurz o IT svete. Že keď, tak poriadne. Mini Tech MBA for Women.

Niekto tu má ambíciu naučiť ženy - amatérky - programovať? Cha! Tak som tu. Aby ste nemuseli testovať na zvieratách, otestujte to na mne. 

Môj nový školský rozvrh vyzerá úžasne, a súčasne desivo

Nadchýna ma predstava, že už budem rozumieť takým tým čudným slovným spojeniam, čo používajú  naši "ajtíťáci".  Niekedy silno tuším, o čom sa bavíme, ale môj tupý pohľad ma vždy vyzradí.

Je rozdiel naučiť sa v cudzom jazyku zopár slovíčok, ako keď prídete na dovolenku do Caorle : "Buongiorno!, Si prega  un gelato! Uno cappuccino per favore," ... alebo dokázať v tej taliančine  skladať básne. A o nejakom druhu umenia to programovanie asi bude, no nie? 

Pri prvom zadaní, ktoré prišlo  emailom pred prvou hodinou - v zmysle " prosím inštalujte si"..., som si vydýchla. 

V prílohe bol nejaký link a text "dvakrát poťukať". Skvelé. Toto je programátorský jazyk ktorému rozumiem. Že "Poťukať." :)) Bude to brnkačka!

 

Na plakanie je prestávka v rozvrhu

Po prvej lekcii som nevedela, či je lepšie vyplakať sa už rovno tam, alebo až doma, pred vlastným deťmi. Že ktoré je väčšia hanba. Ale bola som uistená, že plač  a škrípanie zubami je v cene a v rozvrhu. Lebo veď - preto špeciálne " TECH pre ženy". Aby sme sa nemuseli tváriť že chápeme, keď nechápeme, a aby sme sa nebáli klásť primitívne otázky. Ponuka k nezaplateniu. 

Jasné, že ten e-mail na doma, o inštalácii s úvodom "dvakrát poťukať", mal ešte ďalších 24 strán, ktoré som si nevšimla.  A tak sme na prvej hodine inštalovali rôzne programy a vývojárske prostredia, v ktorých budeme pracovať. 

GitHub, Slack Pytalk, Zoom chat ...

Niektoré tie programy nemajú ani len IKONKU! Chápete? Ako mám spustiť program, ktorý nemá ikonku, a je len niekde tajne vnorený v tom počítači bielymi písmenkami na čiernej doštičke terminálu?! 

Vývojárske prostredie

Myslela som si, že keď mám rada životné prostredie, tak mi bude blízke aj to vývojárske. Aby ste vedeli, vôbec to tam vnútri nie je pekné. Úplne im to je jedno, tým programátorom.  Žiadne kvetinky. Len holé kódy v riadkoch. Aspoň že sem tam odskakujú, aby bolo veselšie.

Toto je konec, ako hovorí Rytmus Dare.  

Je toto úplný koniec mojej rokmi budovanej sebadôvery? Bola to len chiméra, že som si doteraz o seba myslela, že nie som až tak úplne sprostá? 

It will continue ...

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Eva Pavlíková

Do tejto stránky som sa prerodila. Postupne - pôrodmi mojich štyroch detí. A tak sa na svet pozerám očami rodiča. Čo na mysli, to na na klávesnici.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Denisa napísané 09.05.2018 13:33

Aj ja by som chcela skusit nieco ine ako jazykovku, ale da sa to stihat na materskej?

M.m. napísané 09.05.2018 22:30

Aj ked sa to nezda, najviac casu som mala vlastne na materskej. Ale to zistis az po nejsmile) Ano, kurz ktory je 1-2x za tyzden v pohode das.

Kely napísané 09.05.2018 08:09

Super. Takýto kurz som hladala Vždy keď som sa prihlásila na niečo technologocké, bola som tam ako žena úplne mimo. Že to konečne niekoho napadlo, robiť takéto kurzy pre normálne ženy. Teším sa na pokračovaniesmile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
7 vecí, ktoré tehotným lezú na nervy
21.05.2018   6
Je zopár omrviniek, drobností, ktoré tehotným ženám môžu udrieť na citlivejšiu tehotenskú strunku. Koniec koncov, v záplave tehotenských hormónov majú na to aj nárok.
Takto vyzerajú ženy po pôrode naozaj
20.05.2018   1
Možno to nepovieme nahlas, ale prijať svoje telo po pôrode nie je pre ženu vždy ľahké. Projekt 4th Trimester Bodies prichádza s myšlienkou oslavy ženského tela po pôrode, také aké naozaj je. Krásne, bez ohľadu na strie, žilky, ovisnutú kožu či iné telesné znaky.
Ako sa vypočíta dávka v nezamestnanosti po materskej?
16.05.2018   1
Častokrát sa stáva, že po dlhšie trvajúcich materských je pracovné miesto zrušené, aj situácie, keď sa pracovný pomer skončí.
babetko
Druhé dieťa zvyšuje matke sebavedomie
22.05.2018   0
Druhýkrát tehotná. Namiesto sĺz radosti, prvé, na čom pomyslela, bolo: zbohom, sloboda, tentokrát už na večné veky!
Keď dieťa nezoberú do škôlky
21.05.2018   0
Detí je veľa, materských škôl málo. Rodičia majú možnosť odvolať sa voči rozhodnutiu o neprijatí dieťaťa do materskej školy. Aký je postup?
Jahody
20.05.2018   0
Jahody obsahujú mangán a zinok, vitamíny C a E. Majú nízky obsah cukru, veľa vlákniny, preto sa doporučujú pri rôznych diétach. A čo tak nejaké recepty s jahodami?
detské choroby
Príliš čistá domácnosť deťom škodí
17.05.2018   0
Čľapkanie na potoku, stavanie bunkrov, kukurica pečená v pahrebe a konzumovaná tak, že vám uhlíky ešte vŕzgajú pod zubami ... Pre dnešné deti takmer nepredstaviteľné. Alebo pre ich rodičov?
Repelenty. Ako dopadli v testoch?
10.05.2018   0
Čo by ste pri výbere vhodného repelentu mali zohľadňovať? Test známeho českého časopisu ukázal, že klasické repelenty fungujú relatívne spoľahlivo, avšak rôzne dlhý čas. V teste účinnosti prepadol moderný náramok a mobilné aplikácie.
Najčastejšie problémy očí
07.05.2018   86
K najčastejším očným problémom patria tzv. refrakčné vady. Ide o poruchu v optickom systéme oka – problémy so správnym zaostrením oka na žiadaný cieľ.
zvery
Korytnačka. Vodná alebo suchozemská
20.05.2018   4
Ako si vybrať tú pravú? Pokiaľ si hľadáte domáceho miláčika na celý život, korytnačka môže byť pre vás ten pravý štvornohý kamarát, ktorý bude s vami v dobrom aj v zlom. Legendy o korytnačej dlhovekosti sa zakladajú na pravde.
Mačka je ochranca rodinky
18.05.2018   1
Ako sa vlastne mačka a človek dali dohromady? Ako vzniklo ich pradávne tisícročné priateľstvo? Dokáže naozaj mačka ochraňovať rodinu, v ktorej žije? Ako?
Čo robiť ak pes útočí...
07.05.2018   4
Náš strach je prvý signál, bojazlivý pohľad priamo do očí dáva psovi signál č. 2. A častokrát následnými podvedomými reakciami psa viac a viac provokujeme. Dôležité je sa snažiť útoku vyhnúť. A ako?